Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lehet egy újszülöt...

Szerintetek lehet egy újszülött babának elvonási tünete?

Figyelt kérdés
A barátnőm végig terhesség alatt dohányzott.Én sosem mondtam neki semmit ezzel kapcsolatban úgy gondoltam ő dolga mit csinál.Most 2 hetes a babája de mondja, hogy állandóan sír, alig tudja megnyugtatni.Nem tud szoptatni mert befelé van mindkét bimbója, így teje sincs.Próbálja fejni de nem sok sikerrel.A lényeg, hogy nem lehet hogy a babának nikotin hiánya van és elvonási tünetek miatt sír annyit.Hiszen ha végiggondoljuk végig 38 hét alatt kapta nikotint az anyukája által sajnos, most viszont nem kapja.Kaphatná, ha tudna szopizni....
2013. jún. 5. 11:17
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
62%
Attól h ti itt háborogtok még nem megy vissza az időben és nem teszi le a cigit!Félre ne értsetek én sem cigiztem terhesség alatt de ha egyszer valaki feltesz egy kérdést akkor arra válaszoljatok már!Ha meg csak háborogni tudtok akkor inkább ne írjatok semmit mert az ilyentől rosszul vagyok!!!
2013. jún. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
42%
engem meg nem érdekel a rosszulléted, igenis leírom a véleményem. Ha valaki ezt látja, szóljon az anyának. És ha sajnos ezt több helyen le kell írni, mert nem egyértelmű, akkor nem érdekel újfent a rosszulléted.
2013. jún. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
0%
Ezzel az erővel, minden dagadt kismamának is szólni kell, mert az ugyanolyan káros a magzatra.
2013. jún. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%
persze :) vicces
2013. jún. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos biztos, hogy az elvonási tünetek miatt szenved szegény kicsi.

Jobb is, ha nem szoptatja az "anyja", legalább azzal nem kapja a további dózisokat.

2013. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Nem kap még anyatejet, mert be sem indult még a teje, de szerintem már nem is fog. Persze rákérdeztem én az elején hogy letette e a cigit, és azt mondta csökkentette fél dobozra.Akkor én mondtam finoman hogy szerintem jobb lenne ha letenné, azt mondja igyekszik de nem könnyű....

Én is cigiztem de mikor elkezdtük tervezni a babát, előtte kb. 1 évvel letettem pont e miatt.Onnantól kezdve egy szálat sem szívtam a mai napig.Azóta van egy 3 éves nagylányom és egy egy éves kisfiam.Eszembe sem jutna hogy visszaszokjam, pedig a férjem cigizik.Persze tényleg nem ez volt a kérdésem.

Éppen most lepett meg a védőnő és rákérdeztem, azt mondta nagy a valószínűsége hogy amiatt nyugtalan a baba és számítani kell rá, hogy asztma jellegű dolgok is elő fognak jönni a picinél.Egyébként 38 hétre született de a súlya is kisebb volt 2500 gramm.

Amúgy nagyon édes kis picurka, csak sajnálom kicsit.....

2013. jún. 5. 12:46
 17/32 anonim ***** válasza:
21%
Az orvosok szokták,javasolni,hogy ne tegye le az anyuka teljesen a cigit a terhesség alatt,mert az károsabb lehet a gyerekre nézve,nem kell itt háborogni,sokan cigiznek.Nem elvonási tünet valószínűleg éhes,adjon neki több tápszert.
2013. jún. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
12%
lányok! a méhlepény nem szűri meg a méreganyagokat? szülésnél látszik is, h. dohányzott. sztem elvonási tünete nem lehet, csak a méhben blokkolta a füst a tápanyag áramlását a baba felé.
2013. jún. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
51%
hirdessük meg a cigizzen mindenki terhesen mozgalmat! ahogy látom van 1-2 "nem háborgó" erre. Borzasztó, hogy itt tartanak egyesek
2013. jún. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
34%
Te milyen hisztis vagy,senki sem mondta,hogy ezt kell csinálni,de ne ítélkezz,lehet nagyon erős dohányos volt mikor terhes lett,ha azonnal megvonja a nikotint teljesen jobban árt a babának,mintha mindennap elszív 1-2 szálat a terhesség alatt, az orvosok szokták javasolni ilyenkor ne hagyja abba azonnal.Nem sok empátia szorult beléd,úgy érzem azt hiszed Te tökéletes vagy.Megjegyzem sosem cigiztem,de van pár barátnőm aki igen,és volt aki majd belehalt hogy abba hagyta terhesen szó szerint.
2013. jún. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!