Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lehet egy újszülöt...

Szerintetek lehet egy újszülött babának elvonási tünete?

Figyelt kérdés
A barátnőm végig terhesség alatt dohányzott.Én sosem mondtam neki semmit ezzel kapcsolatban úgy gondoltam ő dolga mit csinál.Most 2 hetes a babája de mondja, hogy állandóan sír, alig tudja megnyugtatni.Nem tud szoptatni mert befelé van mindkét bimbója, így teje sincs.Próbálja fejni de nem sok sikerrel.A lényeg, hogy nem lehet hogy a babának nikotin hiánya van és elvonási tünetek miatt sír annyit.Hiszen ha végiggondoljuk végig 38 hét alatt kapta nikotint az anyukája által sajnos, most viszont nem kapja.Kaphatná, ha tudna szopizni....
2013. jún. 5. 11:17
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
26%
szevasz, sötétség :)
2013. jún. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
ehhez a kommenthez csak gratulálni tudok....
2013. jún. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
köszi, van akivel csak így lehet szót érteni :)
2013. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Hú te mekkora egy pökhendi hólyag vagy,bár látszik a válaszaidon úgy gondolod te sz*rtad a spanyol viaszt...szegény férjed
2013. jún. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Pedig sok ilyen kismama van, aki dohányzik a terhessége alatt, szegény pici, valószínűleg lehet elvonási tünete, de lehet szimplán hasfájós, vagy mivel ilyen pici, lehet érzékenyebb is mindenre.

Egy ismerősömnek a rokona egy nőci full alkoholista-dohányos nő (nem ismerem, csak mesélték) és terhes lett, és folytatta ezt a dicső életvitelt végig a terhesség alatt. Mikor a kislánya megszületett 2 A4es lapot írtak tele, annyi betegsége volt, amit 2-3éves korára mind kinőtt. Azóta már iskolás és kiemelkedően okos kislány lett belőle. Nem az alkesz anyja neveli, hanem a normális életvitelű nagymama.


Én pedig nem dohányzotam sem a terhesség alatt, sem előtte, sem utána, sem sohasem az életben, és én is 38hétre szültem a kisfiamat és ő is csak 2600gramm volt.

Nem tudni az okát, hogy miért lett ő is ilyen kis súlyú.

2013. jún. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
27%
én annyit írtam, hogy ne dicsőítsük már, aki ennyit nem képes megtenni a gyerekéért. hogy az agyad nem ér fel eddig, arról te tehetsz.
2013. jún. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Te atya ég!!! Hogy egymásnak tudtok ugrani, vad idegen emberek...nincs máson vagy másban kiélni magatokat?

Egyébként szerintem lehet elvonási tünet,ismerősöm a SOTE koraszülött klinikán dolgozik, nem egy drogos anyukával talalkozott, a 800-900 grammos babák remegtek az elvonási tünetektől. Csak a cigi azért valamivel enyhébb, lehet,hogy " csak" sírással jön ki rajta.

2013. jún. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet elvonási tünet! Mi tanultuk is.

gyógypedagógus

2013. jún. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
52%

Én terhesség alatt cigiztem (napi 3-4 -5 vagy ha feszültebb voltam több is)szálszoptatás alatt is. (Orvos és védőnő tudta)3.5kilo és 56 centivel illetve 9/10-es agparral született még úgy is ,hogy antibiotikum kellett neki ,mert belekakilt a magzatvízbe!Az első 2-3 hétben csak azért sírt a pici ,mert szopizni akart vagy csak velem lenni . Utána jött a hasfájás,de arra bevált az Infacol az esetek 90%-ban így alig sírt. Vagyis ezen kivül csak okkal és ez így van a mai napig. Van olyan nap,hogy nem is sír és már 8 hónapos.Születésétől mosolygós, vidám és egészséges baba! A hozzátáplálás után se volt abból gond ,hogy nem kap ahogy ti hívjátok nikotint.


Azt ,hogy egy csecsemő sír ilyen kérdést feltenni? Minden csecsemő sír! Főleg a hasfájósok! Ezer baja lehet! Fázik,melege van, éhes,anyahiány,hasfájás, éretlen idegrendszer stb. Ha anyuka vagy akkor ezt neked tudnod kellene!


A betegségeket meg nem kellene hozzá kötni,mert az ismerőseim nagy része dohányzott terhesség alatt(persze nem reklámozták) és mindnek makk egészséges a gyereke! Különböző korosztály ,mint a szülők ,mint a gyerekek és nem tanulatlanok. Van közte orvos, bölcsödei gondozó stb. Viszont vannak olyan ismerőseim is akik soha nem cigiztek és hol asztmás, hol allergiás, ekcémás, vagy szívbeteg ,Down kóros a gyereke!


Nem azt mondom ,hogy ne szokjanak le a nők terhesség alatt! Mert igen is ha tudják tegyék meg, én is próbálkoztam többször mire abbahagytam ,mert attól is megfájdult a hasam ,mert ideges voltam,hogy nem bírok leszokni így ágynyugalmat írt fel a doki ,magnéziumot és ő mondta a napi max.5 száll cigit.


Ha valaki dohányzik az növelheti egyes betegségek kialakulását vagy ,hogy kisebb súllyal születik a pici , de ugyan annyi esély ezekre megvan ha nem cigizik az illető! Ez jórészt genetikánt és a sorson múlik !


Kérdető : A válaszaid alapján látszik nem is a válaszok érdekelnek hanem az ,hogy neked adjanak igazat miszerint az anyuka milyen rosszat tett és ezzel növelni a saját magad önbizalmát és ezzel azt az érzést kiváltani ,hogy te sokkal jobb anya vagy és talán tökéletes is!

2013. jún. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Ha nem tetszik a kérdés ne válaszolj ráadásul nem is a kérdésemre válaszoltál!

De ha már itt járunk, akkor sajnálom, de elítéllek téged és azokat a nőket akik terhesség alatt cigiznek.Már gyerekvállalás előtt le kellene, hogy tegye.Nem igaz, hogy nincs annyi akaraterő egy nőben, hogy letegye.80-90 %-ban agyban dől el a leszokás!Ne legyen már az a ki....ott cigi fontosabb, mint egy élet akit te táplálsz, tőled függ mennyire lesz egészséges! Ne jöjjön nekem senki sem azzal, hogy mert én cigiztem az enyém egészséges, más nem cigizett mégis beteg a gyereke! OK, örülj, hogy a tied nem beteg.....még, de ki tudja milyen következményeket fog maga után vonni később. Te megnövelted a kockázatát annak, hogy a gyereked egy életen át szenvedjen valami komolyabb betegségtől, mert vagy annyira gyenge nő, hogy végig adtad neki ezeket a káros anyagokat.Gondolj bele egy felnőtt embernek milyen következményei vannak ha dohányzik, hát akkor egy picike kis babának aki olyan kicsi és nem tudja mondani azt a hasadba anya hagyd már abba rosszul vagyok tőle!Mivel a cigi szűkíti az ereket kevesebb tápanyag, oxigén jut el hozzá, és nagy tévedés a méhlepény nem szűr meg semmit, pont azon megy át minden ásványi anyag...stb.Ha kávét iszol terhesség alatt akkor mozgékonyabb is a baba például, én tapasztaltam.

Mindegy inkább ne is írtál volna kommentet utolsó válaszoló.....

2013. jún. 6. 08:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!