Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babátokkal hogy telik...

1 éves babátokkal hogy telik egy napotok?

Figyelt kérdés

Mikor fekszik, és kel, miket eszik és hogyan takarítotok, tartotok rendet, mostok és végzitek a háztartási munkákat, na meg mikor szántok időt magatokra, a férjeitekre? :)


Miket csinál a kicsi és mennyire érti ha valamit nem szabad?



2013. jún. 7. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:

14 hónapos kislány.

Reggel 5-6-között kel, kicsit szopizik, aztán alszik még olyan fél 8-8-ig. Délelőtt játszótér, aztán ebéd, fél 1-1 között megy aludni, de sajnos nagyon keveset alszik, ha megvan az egy óra, már boldog vagyok. Mivel van egy nagyobb tesója, aki már nem alszik nap közben, ilyenkor nem végzek házimunkát, hanem inkább vele foglalkozom.

Szerencsére elég jól el lehet végezni mindent mellette, igaz, már nem olyan nyugis, mint pár hónapja. Rendet mérsékelten tartok, a nappaliban szétszórt játékok nem zavarnak, de kaja után azért bőven kell takarítani utána. Egyedül eszik, de kegyetlen állapotokat hagy maga után. :)

Este korán lefekszenek, igyakszünk 8-ra vagy legkésőbb fél 9-re ágyba dugni őket, és akkor van pár óránk egymásra is.

Hogy miket csinál? Szeret homokozni, szépen lapátol a formákba is. Pár hete önállóan jár, de még elég bizonytalan. Egész nap vigyorog. Nagy kópé, érti, hogy mit szabad és mit nem, de néha már csak azért sem fogad szót. Kicsit kezd már hisztisedni, egyelőre nem vészes, de azért már mutatja, hogy van ott akarat. :)

2013. jún. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy éves lesz a jövő héten a kiscsajszi, van egy lassan 3 éves bátyja és hamarosan öt éves nővére.

Reggel öt-fél hat körül kel az egész banda, akkor megcsinálom a kávét, kakaót, a két nagyobb leül mesét nézni, én kávézom, nyomkodom a laptopot, a kicsi szopizik egyet és eljátszik körülöttem nagyjából hatig, akkor ébresztjük a férjemet.

Mosakodás, öltözés, reggeli stb. következik, majd a férjem indul dolgozni, mi pedig a gyerekekkel boltba, ügyeket intézni stb. ami épp adódik (most is mennünk kell boltba, nemsokára indulunk).

Mikor hazaérünk, a kicsit lerakom (általában már útközben bealszik), a nagyok kimennek az udvarra játszani, rosszabb időben a gyerekszobába, én addig gyorsan összedobom az ebédet, elpakolászok, mosogatok, berakok egy mosást, teregetek, meg ami épp kell.

Délben fölkel a kicsi, ebédelünk, ebéd után bepakolom a mosogatógépet, fölporszívózok, felmosok, addig a három gyerkőc elvan együtt, majd a középsőt rakom le aludni. Délután, amíg a középső alszik, a kicsi szeret rajtam lógni hordozókendőben, a naggyal beszélgetünk, szeret velem tenni-venni, segít, vagy leül rajzolni, festeni, amíg én a kicsivel vagyok, pihenek egyet, vagy vasalok, ilyesmi. Amikor ébred a középső (3 körül) akkor uzsonna mindenkinek, majd onnantól már csak az övéké vagyok. Játszunk, kimegyünk a játszótérre, lovagolni, strandra, ha jó idő van, vagy találkozunk a barátnőmékkel, akinél szintén három, az enyémekkel egyidős gyerkőc van, megyünk ide-oda, amihez kedvünk van. Közben délután a pici még alszik úgy négy-öt körül egy félórát-órát, legtöbbször babakocsiban a játszótéren vagy ahol épp vagyunk.

Hat-hét között (nyáron később, télen korábban) hazajövünk, vacsora, fürdés, esti mesélés, stb., majd nyolc, legkésőbb fél kilenckor mindenki megy ágyba.

Utána már csak az enyém és a férjemé az idő. :-)

Hétvégére soha nem hagyok takarítanivalót, nagyobb melókat, általában letudom legkésőbb pénteken, mert hétvégén mindig megyünk valamerre családilag: kirándulni, fürödni, vagy csak anyukámékhoz a tanyára, lovagolni, stb. Ilyenkor van lehetőségünk családilag együtt lenni, így ezeket az időket mindig igyekszünk kihasználni.


A lányom a napokban indult el önállóan, de még nagyon bizonytalan, szívesebben mászik. Szépen mondja hogy anya, apa, pápá, bebe (ez ő maga). Integet, tapsol, dobozokat rakodik ki-be, nyomkodja a zenélős játékait. Folyton a nagyok nyomában van, imádja őket, na meg azok is őt. :-) Vízicsibe, imád strandolni. Babanyelven egész nap karattyol, amikor gitározok-énekelek nekik, akkor ő is "énekel", meg rázza a kis popsiját hozzá.

Naponta többször szopizik, emellett gyakorlatilag mindent eszik már.


Így, hogy hárman vannak, kicsit jobban kell olykor zsonglőrködni, hogy mindenre elég idő jusson, de azért elég jól belefér, néha a vasalást halogatom, de ha őszinte akarok lenni, nem időhiány miatt, hanem mert úúúútálom. :-)

Amikor még csak egy babám volt, akkor az alvásideje alatt gyorsan letudtam minden házimunkát, aztán egész nap csak pihentünk, játszottunk, csavarogtunk, igazi szanatórium volt. :-) Életemben annyi időm nem volt magamra, mint amikor még csak egy gyerkőcöm volt. :-) Rengeteget olvastam, naponta órákat csavarogtunk babakocsival a barátnőmmel, vásárolgattam, filmeket néztem, igazán egyszerű volt az élet. Most már azért jóval több időm megy el a gyerekekre, hiszen mindegyikkel kell foglalkozni, de azért így is elég jól be lehet osztani. Jó, hogy a napirendünk eléggé be van állva, a gyerekek is ragaszkodnak hozzá, így könnyű tervezni, este pedig mindig időben van alvás, így a férjemmel való együttlét is megoldható.

Amióta a harmadik manóm is megszületett, könnyebb dolgom van abban a tekintetben, hogy anyukám már nem dolgozik, így amikor kimegyünk lovagolni, ő vigyáz a gyerekekre, hogy én is felülhessek a lovamra. Apukám meg, ha ideje engedi, meglovagoltatja a két nagyobbat, ha nem ér rá, akkor én. Az az egy-két óra lóháton az én teljes és tökéletes önálló kikapcsolódásom. :-)

2013. jún. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gabka, megmosolyogtam amit írtál, feltöltött, nekem 11 hós babám van, jó látni, h 3 gyerekkel is lehet napirendet tartani, pozitívnak lenni. :-)
2013. jún. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 1 hét múlva lesz 1 éves. Reggel 6-7 között kel (előtte 4-5 között ébred, 200ml tápszer és alszik tovább). 8-kor reggeli, fél-egy óra játék, közben felporszívózok, utána kiviszem aludni az udvarra. Amióta megszületett, kint alszik napközben. Addig én ma pl sódert lapátolok, kell a testedzés :) Mindíg van kint munka, másfél éve költöztünk ide, és romos az udvar (előző tulaj elhanyagolta). Alszik egy órát, ha lesz időm miután bejöttünk akkor főzök neki valamit, ha nem akkor konzervet ebédel. Ebéd után max fél óra játék, azután kimegyünk a postára, boltba, triciklin tolom. Lehet hogy hintázik kicsit a játszótéren. Hazajövünk, és ha látom hogy álmosodik akkor irány az udvar, anyuka lapátol :). Délután ha jól alszik akkor másfél órát kint vagyunk, uztána bejövünk, uzsonna, játék. Lehet hogy kimegyünk egyszer cicát simogatni, kint játszani. A férjem 7 körül ér haza, akkor megcsinálom a gyerek vacsoráját, apuka megeteti, én addig mosogatok. Fél óra játék, fürdetés, altatás. Utána tévézünk stb. Minden napunk kb így telik. Még csak 1 gyerek van, tervezzük a következőt, biztos nehezebb lesz úgy az élet, de az udvart addigra megcsinálom, nem lesz vele munka. Ja magamra nem sok időt szánok, de előtte sem voltam az az órákig sminkelős típus. A fiam önállóan jár 1-2 hete, de néha még elesik. Lehet vele labdázni, legózik a maga módján. Szoktunk rajzolni zsírkrétával, de két vonal után a szájában köt ki. Most éppen hisztizik és a hajamat tépi mert álmos, indulunk kifelé :) Ja érti a tiltást, és ha kérünk valami egyszerű dolgot akkor teljesíti, persze csak ha van kedve.
2013. jún. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam pár nap múlva lesz 14 hónapos.

általában 6-7 között kel, szopizik, kb fél-egy órát játszunk még az ágyban, hálószobában, emeleten, utána öltözés és megyünk le a földszintre. Apuka kb ilyenkor megy dolgozni (fél8-8 körül indul). Ilyenkor reggelizünk, kicsit összekapom a konyhát, nappalit. Vagy kimegyünk egy kicsit az udvarra, vagy bent játszunk, kb 10kor kidől és alszik 1,5órát. Addig mosok/főzök/pihenek (mikor mi adódik). Alvás előtt vagy után 10órai. Ébredés után játszunk, most indult el, úgyhogy korzózik az egész lakásban. 1-2 között ebéd. Utána nyugisabb játékokat igyekszek játszani vele (pl mesekönyvet nézegetünk, csörgős-zörgős játékokkal játszunk - lényeg, hogy ne pörgesse már fel magát), aztán alvás mikor elfárad. Ébredés után uzsi, udvar/séta/játszótér. Apu 6-7körül ér haza, játék az udvaron, utcán, 1/2 8 körül vacsi, fürcsi, 9körül alvás.

Ez egy átlegos nap, de sokszor borul, mert ha programunk van délelőtt (babaúszás, baba-mama klub, baba-mama jóga), akkor nem alszik el, vagy hétvégén is általában borul, mert ha megyünk valahova, akkor az érdekesebb az alvásnál. Vagy csak szimplán, ha itthon van Apa, az is érdekesebb az alvásnál, olyankor korábban kel, később alszik el.

Házimunkát alváidő alatt csinálok, vagy mellette, persze amit lehet (pl.porszívózás)

Abszolút megérti, ha nem szabad, az más kérdés, hogy nem mindig fogad szót :)

Kisebb utasításokat már megért, megcsinál (pl, kérem szépen, dobd ide és kidobja a pelusát kukába :)

2013. jún. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves 3. válaszoló, köszönöm szépen és gratulálok a manódhoz, sok boldogságot nektek! :-)
2013. jún. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Gabka, nem vagy semmi, tényleg elismerés, hogy három kicsi mellett is kiegyensúlyozott, boldog, rendszerető, és napirendtartó tudsz maradni és mindenre szakítasz időt. :)

Várok további tapasztalatokat! :)

Szóval minden anyukának elismerés, mert a babákkal otthon lenni, elég összetett feladat, hogy mindig mindenre tudjunk időt szánni. ;)

2013. jún. 10. 15:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Holnap lesz 1 éves a fiam. Ő fél 8-kor kel, reggeli, aztán pakol, játszik, kutyázik. 10 körül megyünk sétálni, délben ebéd. Fél 1-től 4-ig alszik. Amikor felébred uzsonnázik, utána ugyanaz, mint reggel, játék, pakolás stb. 3/4 6-kor jön haza a férjem, ilyenkor jön a játék apával. 7-kor fürdés, vacsora, fél 8-kor már alszik is. Reggelente mielőtt ő felkel, én fel szoktam söpörni és mosni, a többit meg tudom mellette is csinálni. Főzni hétköznap nem főzök. Mindent eszik gyakorlatilag és nagyon jó étvágyú gyerek. Tökéletesen érti, a "nem szabad" kifejezést, de sokszor nem igazán érdekli.
2013. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!