Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mond mindenki mást?...

Miért mond mindenki mást? Most akkor kell adni teát vagy nem?

Figyelt kérdés
1 hónapos a babám és anyatejes. Avédőnő azt mondja, ne adjak neki, anyués a nagymamám szerint viszont kell neki adni teát. Most akkor mi van?
2013. jún. 14. 16:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%

ha csak anyatejes akkor ne adj neki

inkább tedd mellre sűrűbben


a tej eleje hígabb -- ez oltja a szomjat

a hátulja sűrűbb tartalmasabb -- ettől lakik jól


nekem 40fokos melegben volt a nagylányom 2-3 hónapos

óránként mellre tettem szopizott egy kicsit (2-3-5 percet)majd elengedte mikor éhes lett akkor rendesen 20-30 percet -- ekkor evet :-)

vígan elvoltunk mind a ketten így 6-8 hónapos korig


se ö se a öccse nem kapott 1 éves koráig teát gyümilét egyebet csak vizet mikor már nagyobb volt

2013. jún. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ha van tejed, akkor nem kell tea.Az anyatejjel mind a tápanyagot, mind a vizet/folyadékot megkapja.Ha mégis kell folyadék, akkor csak víz. Ha tápanyag is, akkor tápszer a védőnővel/dokival konzultálva.
2013. jún. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%
Ezek a mai meg a régi praktitkák.Az én fiam 5éves, és mikor kicsi volt 2hónaposan nem akart enni semmit.Muszályból főztem neki vízbegrízt, és pirított lisztet, azt megette, és nem volt semmi baja soha.Aztán hamar bevezettem a gyümölcsöket is, pedig a védőnő szerint nem szabad.De kérdem én, a régi időkben ha nem volt anyatej, meg csodatápszerek akkor mit adtak a gyereknek?Barátnőm babaként galamblevesen nőtt fel!Miért kell mindentől tiltani a babákat?Nyílván tehéntejet ne adj neki 1éves koráig, de teáztatni simán lehet!Amúgy is, ha pl hasfájós (az enyém az volt), köménymagos teát itattam vele.Hallgass az ösztöneidre, a régi öregek is úgy nevelték fel a gyerekeket, és nem voltak betegesek mint a maiak.
2013. jún. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
10%
Én adok a lányomnak. 4 hónapos csak cicis. Pláne hogy jön a foga és a doki azt mondta h 1nap 1,5liter folyadékot veszit a nyállal. De ne teát adj hanem vizet!
2013. jún. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%
Ha anyatejes, akkor nem kell neki tea! Hidd el az anyatej a legjobb neki! Ha szomjas, vagy meleg van, akkor kínáld meg cicivel! Egyszerűbb, kényelmesebb, kézenfekvőbb megoldás. A teáztatás plusz meló. Ne csinálj magadnak plusz munkát!
2013. jún. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
33%
Kedves 4-es válaszoló! Az azért erős túlzás, hogy egy kb.6 kilós baba napi 1.5 liter folyadékot veszít nyáladzással! Talán 1.5 decit, azt meg vígan lehet pótolni szoptatással!
2013. jún. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
48%

Mert ma ez a divat. A tej NEM szomjoltó, hanem étel. Akkor is ha az előtej hígabb. Ha 2 szopi között nem telik el legalább 2 óra, akkor a babád hasfájós lesz. Ezen a szoptatás csak ront. Az ő gyomrának is kell ennyi idő legalább, hogy feldolgozza, amit szopott. Te sem eszel, akkor ha tele a gyomrod.

Ha állandóan szoptatod, akkor nem fog megszokni később sem valamilyen rendszert.

A tea nem csak a szomját oltja, hanem a hasfájást is enyhíti. Jobb, mint a gyógyszerek.

Az első gyerekemet én is sűrűn mellre tettem, és nem teáztattam. 3 hónaposan kórházba kellett vinni, hogy legyen széklete, mert a nagy melegben a sűrű szopi miatt a tej besűrűsödött a beleibe.

A másik babámat már inkább teáztattam.

2013. jún. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%

De sok hülyeséget írnak itt sokan!


A baba NEM attól lesz hasfájós, hogy gyakran eszik.

A lányom csak anyatejes volt fél éves koráig, soha nem adtam neki mást csak tejet és igény szerint etettem, volt, hogy fél óránként szoptattam, mégsem volt soha hasfájós, egy átsírt éjszakánk nem volt szerencsére.


A másik meg a 1,5 liter nyál...inkább 1,5 dl, ez már hihetőbb.

Ha van elég tejed és főleg melegben gyakran mellre tudod tenni, akkor bőven elég neki.

Régen nem volt szokás akár 1 éves korig is szoptatni, persze, hogy kellett a tápszer mellé a tea, víz.

Csak az ösztöneidre hallgass, az sosem téved.

2013. jún. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

1 hónapos babának nem szabad teát adni, max. nagyon gyenge kamillatea, de csak ha indokolt, pl. szorulásos, vagy köménytea ha fájna a hasa. Minden más esetben anyatej vagy tápszer és ilyen nagy melegben víz!!

Az én lányomnak 3 hónaposan adtam babateát, Németországból kaptam, Humana volt. Az volt rajta németül, hgy 1 hetes kor után (Nach dem 1 Lebenswoche), nah, adtam neki, rá fél órára úgy ordított, mint a sakál, megfájdult tőle a hasa!

4 hónapos kor után nyugodtan adhatsz neki bármilyen gyümölcsös babateát vagy 100% gyümölcsteát is, de addig ne!

2013. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
hát az ösztöneim azt súgják h adjak neki...
2013. jún. 14. 17:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!