Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés
Tömören összefoglalva, párommal van egy 10 hónapos kislányunk, sajnos 1 hónapja vidéken dolgozik és ott helyben most az anyjáéknál lakik, akik eddig egyszer látták a babánkat, mert sajnos elég nagy a táv, ők nem tudnak jönni sok ok miatt, de most nem is ez a lényeg. Párom most feljött a hétvégére, és "megfenyegetett", hogy ha nem viszem le anyjáékhoz a kislányunkat, akkor ő sem jön hozzánk többet. De ő külön értünk nem jönne fel, hanem elvárná, hogy mi menjünk a babával egyedül 80 km-t vonattal. Rosszban is vagyok anyósékkel, soha semmiben nem támogatják a babánkat anyagilag, mert, hogy nem látják őt! Szóval, én nem akarok egyedül útra kelni a babával ilyen hosszú útra! Ti mit tennétek?
2013. jún. 14. 23:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az utazás nem megoldhatatlan. A hozzáállás azonban nem tetszik. Mi az, hogy "megfenyegetett", hogy ha nem viszem le anyjáékhoz a kislányunkat, akkor ő sem jön hozzánk többet". Tipikusan az ilyenekre szoktam azt mondani, hogy jó, akkor ne gyere! Tartom magam annyira felnőttnek, hogy lehet velem normálisan beszélni. Aki zsarol, az tegye, amit akar! Nem bírom a hisztis pasikat.
2013. jún. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A fenyegetős rész nem szimpi... végülis egy család vagytok nem? Azt nem értem, hogy "akkor ő sem jön hozzánk többet" ... ezt a párod mondta? Nem akar veletek lenni magyarul?? WEhh...

(Zárójelben jegyzem meg nem olyan nehéz egy 10 hónapossal vonatozni, minden érdekli, ahogy suhan mellette a táj én még kifejezetten élveztem is vonatozni a fiammal.)

2013. jún. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A férjed elég furcsa, mi az, hogy nem jön többet? Hát megmondanám, hogy ne jöjjön. Normálisan is meg lehetett volna mondani, én nem tartom hosszúnak a 80 km-t egyáltalán.


Mondjuk te is érdekes vagy, hogy azért nem bírod az anyósodékat mert anyagilag nem támogatják a gyereked. Magatoknak szülted, nem? Semmi esetre sem a kötelességük nekik támogatni.

2013. jún. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szerintem párodat behülyítették anyósodék ezalatt az 1 hónap alatt. Elég furcsán "hív" titeket le a szüleihez.


80km valóban nem távolság, de azért az utazás sem 1 óra!. HA csak nem az állomás mellett laknak ők is és az anyósék, akkor bizony jóval több egy óránál az út.


(Mi pl fél órára lakunk a vonattól, 100km-ert szoktunk utazni. Előbb ki kell buszozni tőlünk az állomásra, vonat mindig késik, ha leszállunk, a helyi busszal menni kell még 6 megállót, de a busz fél óránként jár. HA leszálltunk róla, akkor meg gyalogolhatunk még vagy 20 percet az út mellett, mert járda nincs.) Szóval egy babával, cuccokkal nem valami egyszerű.


Nem hiszem, hogy a kérdező azért van rosszban az anyóssal, mert nem támogatják a babát. Ez csak mellékes. Tuti van ott más is. Anyósék hozzáállása sem barátságos, ha nem is érdekli őket az unoka.

2013. jún. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ennyien írtatok! Akkor tisztázok pár dolgot! Nem az anyagiak miatt nem vagyok jóban anyósommal, vagyis nem amiatt, hogy nem segít, hanem amikor kb. 5 hónapos terhes voltam és kicsit összevesztünk a párommal, a drága anyukája engem okolt, épp náluk volt a párom és az anyósom felhívott azzal, hogy amiért elvileg én megbántottam a fiát, ezért a lábamat oda soha többé be ne tegyem, akkor egy ideig rosszban is voltunk, igaz, azóta ugye egyszer már találkoztunk, de akkor is sokszor beszólt nekem, hogy mit hogy csináljak a babával. Mivel anyuékkal lakunk, ezért itt őt anyukám többé nem akarja látni, mert terhesen kitiltott maguktól, hiába hogy már megbánta elvileg. De az nincs megtiltva, hogy feljöjjön és valahol találkozzunk, hogy lássa az unokáját. Eddig a hidegek miatt nem mentünk le, most benne lennék, de jobb lenne együtt 3-an. Amúgy a párom mondta többször is, hogy mivel nem látja az unokáját az anyja, ezért nem segít, amúgy ha megyünk fog. Ez is milyen hozzáállás. Soha egyszer fel nem hívott, hogy hogy van a kislányunk. Na ezekért eddig sem, és soha nem is fogja magát belopni a szívembe.
2013. jún. 16. 03:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!