Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor elrontottam a...

Most akkor elrontottam a napirend kialakítását?

Figyelt kérdés
Nekem sokan (anyós,ismerős gyerekes anyukák, ilyesmi) azt mondják,hogy a gyereknek (5 hónapos múlt) 7 órakor kell fürödni és 8 órakor kell lefeküdni aludni. Hát nem tudom,miért,lehet,hogy én rontottam el valamit de mi minden nap pont este 8-kor fürdünk és 10kor alszunk el, éjjel még felkelünk 2-3-szor enni vagy csak úgy :) és reggel 6-kor kel a picur és kiabál,hogy menjünk már ,mert ő fent van. Én azért csináltam így mert úgy láttam,hogy ő így igényli. Igény szerint szopiztattam,altattam. Én nem látom problémának de már többen mondták,hogy így nem jó.

2013. jún. 17. 09:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Te ugy csinald ahogy nektek megfelel.Senki nem egyforma!Ha neked meg a baban igy jo akkor szerintem nincs problema...En is mindent igeny szerint csinalok,nem ahogy megmondjak,vagy ahogy meg van irva a konyvekben!
2013. jún. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm,én is így gondolom...csak gondoltam,megkérdezem,hogy más is van -e így. Ti mikor fekszetek és mikor keltek?
2013. jún. 17. 09:04
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi 7-kor fürdetünk, utána eszik, és ahogy végzünk megy aludni. fél8-8 körül általában alvás van. De tényleg ne foglalkozz másokkal, ahogy nektek jó úgy csináld. Az én babám 6 napos korától átaludta az éjszakát, nem nagyon kellett alakítanom a napirendjén, mert beállt magától.
2013. jún. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A fiam 1 éves, mi is 7-kor fürdünk, vacsora és fél 8-kor már alszik. Reggel fél 8-kor kel. Tény, hogy szerintem is elég későn fekszik a babád, de ha ő 10 előtt nem fáradt, akkor úgysem tudod hamarabb lefektetni. Úgy csináld, ahogy nektek jó, nem kell másokkal foglalkozni.
2013. jún. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hetes a babam.Miota itthon vagyunk fel nyolc fürdes,eves igy nyolc körül alszik.En szeretnem ha ez igy maradna,elsosorban magunk miatt,h a parommal legyen idonk egymasra,vagy csak nyugodtan megnezni egy filmet vagy kenyelmesen lezuhanyozni,fürödni egy nagyot. DE nektek kell tudni h hogyan kenyelmes.Nyilvan en meg könnyen beszelek,meg csak 3 hetes a kicsi,meg sok minden valtozni fog,de ehez igyekszem ragaszkodni :)
2013. jún. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kapaszkodj meg, mi is 7 és 8 közt fürdetünk, és nekem 11! után alszik el a babám, szintén igény szerint. Egyszerűen megélénkül fürdés után, és nem sikerül elaltatni. 7 körül kel, de utána általában 10-11-ig visszaalszik. ez nagyon hamar így alakult, és most, közel 8 hónaposan kezd picit változni, ahogy a sok mozgással kifárasztja magát, és este hamarabb is elalszik már néha. De ez egyenlőre még csak tendencia.
2013. jún. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit, valószínűleg azért így alakult, mert apával sokáig vagyunk fent, míg reggel apa korán elmegy, én meg még alszom sokáig, ha ő nem sír hamiért, ezt átvette szerintem a baba.
2013. jún. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk negyed 9 után van fürdetés és fél 10 körül alvás. Éjjel 1-2 kelés, és reggel 5 és 6 között ébredés és indul a nap. A Fiam így alakította, illetve nem volt ellenvetése, hogy a Nővéréhez (anno egyébként neki is így alakult a napirendje és nem akartam kényszeríteni, hogy hozzuk előre az egészet - párszor próbáltuk, még éjfélkor is ordított, mert felborítottuk a megszokott kis napirendjét) igazítsuk a napirendjét! Ha Neked/Nektek így kényelmes, akkor ne hallgass másokra.
2013. jún. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy az tudja este 8-kor altatni a babáját, akinek 11-12 órát végigalszik éjjel! Az enyém is 8, max 9 órát alszik éjjel, így este fél 11 körül alszik el és reggel 7, legkésőbb 8-kor kel. Ha előbb kelne idegbajt kapnék, mert éjjel minimum 3-4-szer kelek hozzá, valamikor én is szeretnék pihenni. Nekünk is és a babának is így jó, kényelmes. Persze, ha 12 órát aludna éjjel, akkor nagy szívvel letenném este 8-kor, hogy durmoljon reggel 8-ig, de nincs erről szó :)

9 hónapos baba anyukája

2013. jún. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16 hós a fiam,télen 7kor fürdik,tavasszal már fél 8kor ment így jó időben meg fél 9kor. Utána vacsi,játszik még és fél 10kor megy aludni. Volt olyan,hogy még éjjel 2kor fent volt. Most este 11kor már tuti alszik és 10ig fel se kell,csak sír ha éhes. Az se jó ha 10ig alszik,de ha neki így jó,akkor aludjon. Reggelente így van egy kis időm. Délután 2 körül meg megy a délutáni alvásra.
2013. jún. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!