Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is azt tapasztaljátok,...

Ti is azt tapasztaljátok, hogy az anyatejes babák sokkal jobban híznak, mint a tápszeres babák, vagy csak a mi családunk és ismeretségi körünk ilyen?

Figyelt kérdés
Kislányom tápszeres. 10 és fél hónapos és 8 kiló, pedig még mindig naponta 3-4x kap tápszert. Az anyatejes unokatesói 2 és fél, 3 hónapos korukban voltak ilyen súlyban. Ugyanezt látom a baráti, és ismerősi körben is, hogy az anyatejes babák sokkal kövérebbek, mint a tápszeresek, pedig állandóan az ellenkezőjét hallani.
2013. jún. 25. 14:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én a környezetemben tapasztaltam ezt is, azt is :)

Nem jelenthető ki szerintem,hogy az anyatejes/tápszeres babák a húsosabbak :)

Tényleg genetika van a dologban szerintem.


Egyébként a Kisfiam nagy babának született (3.880gr)-anyatejes a mai napig. A bnőm Fia (3450gr.-al), tápszeres. A Fiam 8hós: 8500gr. a barátnőm fia 8hósan: 10.300gr volt. És neki is látványosan nagyobb a kobakja. de szerintem ez nem függ össze a táplálással.

2013. jún. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én is azt tapasztaltam, amit a kérdező írt, de nyilván hogy nem mindenkire igaz ez az állítás, itt is vannak kivételek.

Nekem mind a három gyerekem tápszeres volt születésétől, és egy éves korukra 8,5-9kg között volt a súlyuk, 77-78cm magasak voltak. Pont átlagos, arányos kisgyerekek voltak. Nekem egyiknél sem fordult elő egyetlen egy hónapban, még az első három hónapban sem, hogy 800grammnál többet híztak volna. HOlott anyatejes babás ismerősömékén volt olyan, hogy 1500grammot is hízott egy hónapban a pici.

A legkisebb gyerekem és egy barátnőm kisfia között 6hónap van. Nekem 1évesen a legkisebb fiam 8500gramm volt- az ő 6hós babája pedig 8700gramm!! :)))

2013. jún. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Hát egy kivizsgálást megérne mert nem normális.

A kislányom csak anyatejes volt 6 hónapos koráig 1.5 éves (10 kg) még szopizik, a barátaink kisfia 6 hónapos és egy súlyban vannak , tápszeres a "pici" fiú. De a környezetünkben 5 kisbaba van tápszeres ,egy ilyen extrém súlyú még ,de Ő nagyon buci-hurkás is ... a tápszer fel fúj

2013. jún. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!