Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti is azt tapasztaljátok,...

Ti is azt tapasztaljátok, hogy még itt a gyerek témában is milyen sok arrogáns válaszoló van?

Figyelt kérdés

Azon már meg sem lepődöm, hogy a kérdésemre 6 válaszból 1 az ami tényleg válasz a kérdésre, de én kis naiv újra és újra meglepődöm, hogy milyen sokan oktatnak ki idegeneket látatlanba, vagy agresszíven, kötekedően, nagyképűen, okoskodóan "válaszolnak".

Én vagyok rossz passzban, vagy mások is ezt tapasztalják?



2013. febr. 14. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Én is így látom, ahogyan te. Szerintem sok frusztrált anyuka itt éli ki a dühét, ezzel vezeti le a feszkót.
2013. febr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igen.Bár én nem szoktam kérdezni,csak segítek másoknak,ha tudok.3 gyermekem van.Sokan itt élik ki a bennük felhalmozódó keserűséget és dühöt.Kár,pedig pont nekünk nőknek és anyáknak kellene összetartanunk...
2013. febr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

"még itt a gyerek témában is"


Hajaj, itt vannak csak igazán! Néha a döbbenttől a szám is tátva marad, hogy milyen rosszindulatú válaszok születnek akár a legegyszerűbb kérdésre is. Biztos nem tudják máshol levezetni a feszültséget.


Volt már olyan, hogy egy egy ilyen arrogáns, lekezelő okoskodásra reagáltam, finoman, értelmesen rámutatva, hogy nem kéne - kaptam is olyan stílust cserébe, hogy még ma is nevetnem kell:)


Nem kell velük foglalkozni. Amúgy is front van, ilyenkor előjönnek a legextrémebb válaszolók is a barlangjukból:D

2013. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Amúgy szeretem a GYAK-ot, sok infót kaptam már és adtam is, de az utóbbi időszak egyszerűen megdöbbent. Valami frusztráció-hullám lehet. :-D
2013. febr. 14. 11:56
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Én ügyfélszolgálaton dolgozom, és dettó. :)

Mindenhol vannak ilyen emberek.

Ez pedig egy névtelen oldal, ahol csak írni kell. Írásban meg sokszor másképp csapódik le ez vagy az, mint szóban, szóval itt még félreértelmezni is könnyű.

Pedig van, aki tényleg csak segíteni akar, csak azt általában elnyomják. Ez van sajnos.

2013. febr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Na igen én is szoktam néha válaszolni mikor hatalmas butaságot ír vki vagy úgy adja elő a véleményét mintha az lenne az egyedüli üdvözítő és csak úgy ahogy ő csinálja...(mint a "bölcsibe vigyük e a gyereket ha anyagilag nem muszáj visszamenni " témánál is) És ha válaszolok rá hogy nem minden fehér és fekete akkor én vagyok a gáz aki gerjeszti a feszütséget vagy abból már ki is alakul a vita. legtöbbször megteszem hogy elolvasom, konstatálom hogy na megint egy fekete-fehérben gondolkozó ember, de néha nem bírom megállni és olyankor végeredményben én is gyarapítom a "vitát" és úgy jön le kiélek bármit is (hiszen nem mindegy nekem hogy egy full idegen mit gondol) mégis úgy érzem,hogy ha normális stílusban felhívom a figyelmét valamire akkor HÁTHA esetleg egy picit pár százalékban elgondolkozik ....de aztán lehet hogy ez csak naív próbálkozás részemről.
2013. febr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem csak ebben a kategóriában van ez, de itt is, pedig itt nem kellene... mert,hogy a kapcsolatok témakörben sok a feszültség, még valahogy megértem, sokan szenvednek rossz kapcsolatban és ez idegessé teszik őket. De itt gyerekekről, várandósságról, szinte a legszebb időszakról beszélgetünk, és mégis. Sajnos nagyon sok a feszültség az emberekben. :(
2013. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy fentebb is írták, az ismeretlenség jó alap arra, hogy az arra hajlamos emberek kiéljék agresszivitásukat.

Ehhez még hozzátenném, hogy nehéz világot élünk, az anyukák ide járnak napi pár percet pihenni, sokaknak nincs más lehetősége a kikapcsolódásra, és annál inkább kieresztik a gőzt, néha úgy, hogy nem is akarnak bunkók lenni (gondolom én jóhiszeműen).

S hát nők vagyunk, mindenkit ér mindenféle hormonhatás, mert épp terhes vagy szoptat, vagy menstruál, vagy pár nap múlva menstruál, ez is rátesz a hangulatra egy lapáttal.


No és legyünk őszinték: a másik oldal nem szokott túl érzékeny lenni...? Meg félreérteni az írásokat? Néha elég egy lemaradt pozitív szmájli, és a kérdező úgy érzi, rosszat írtak neki...

Meg ha nem azt írják, amit szeretne, amit várna, akkor az is rossz, mert felháborító, hogy miért vannak más véleményen az emberek...


Szóval kétélű a dolog... legyen mindenki tőle telhetően segítőkész és rendes, olvassa át a válaszát elküldés előtt, és néha egy mozdulattal ki is lehet törölni... egy bölcs ismerősöm mondaná: "nem kell minden levelet elküldeni..." :)

2013. febr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sajnos egyre többen vannak és az még egy dolog lenne amit te mondasz, hogy a válaszolók bunkóznak, de a múltkor egy kérdező idegesített föl nagyon: Tanácsot kért, én adtam (teljesen normális hangnemben). Erre ő úgy reagált, hogy azt éreztette, hogy "mit akarok én itt, mit okoskodom".
2013. febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Én azt vettem észre még ezelőtt pár évvel (amikor még nem volt babánk), hogy a legtöbb anyuka szülés után, a babával együtt hatalmas nagy bölcsességet is kap minden téren-legalábbis ő így gondolja. Nem lehet meggyőzni, nem leht elmondani neki, hohy lehet, hogy ő azt gondolja, amit, de én meg így gondolom....

Néha komolyan földhöz tudnám vágni a lapitopit. Az extrém (legalábbis nekem az) mamiktól meg hülyét kapok., meg amikor fikázzák egymás dolgait, gyerekét a bérházasi, lent sétáló mamák. Hány ilyet lehet olvasni, hogy macerálják egymást pl.babakocsi miatt, kinek tud többet, jobbat a gyereke.

2013. febr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!