Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is türelmetlen anyának...

Más is türelmetlen anyának érzi magát?

Figyelt kérdés
6 hetes a kislányom, valószínűleg most van a növekedési ugrása, mivel egész nap sír és rengeteget eszik. Annyira sokat sír és olyan tehetetlennek érzem magam, hogy bármit csinálok, semmi sem jó...
2013. jún. 26. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
amikor egész nap sír és nem tudom mi a baja, én is földhöz tudnám vágni magam...
2013. jún. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is, hidd el. Olyankor olyan rossz anyának érzem magam...ma is...
2013. jún. 26. 14:29
 3/12 Kerria ***** válasza:

Igen, az első 2 hónapban én is így voltam, a végén már egész közel álltam a depresszióhoz, a babával együtt sírtam. Aztán nálunk egy hasi UH következtében kiderült, hogy tele van a pocakja levegővel, de nem pukizik ki annyit, így folyamatosan fájt a pocija, emiatt volt a sok sírás.


A lényeg, próbáld a pocakját masszírozgatni, találsz róla leírást a neten sokat, illetve még videók is vannak fent. Tornáztasd a lábait, ha esetleg nálatok is ez a gond, ez sokat fog segíteni.


A legfontosabb, próbálj nyugodt lenni, mert érzi a baba, hogy ha ideges, feszült vagy. Ez az időszak sem tart olyan soká..meglátod! Addig pedig kitartást!

2013. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nálunk a tegnapi nap volt "fantasztikus"... ma viszont még szinte hangját sem lehetett hallani. az elsô hetekben a hasa volt a ludas, most meg sztem a foga. de kitudja ... ha tudnám, biztos jobban kezelném
2013. jún. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudom mit érzel. 3 hós a kisfiam, tudott cirkuszolni eleinte... Volt hogy egész délután üvöltött a kezemben, hiába csináltam bármit nem segített semmi... Amikor a férjem végre hazaért a kezébe nyomtam a gyereket és kimentem bőgni a konyhába...

Szerintem ezen mindenkinek át kell esni.

Nálunk mostanában nem volt ilyen, de van egy olyan érzésem hogy lesz még késöbb is. :)

Kitartás! Nem vagy rossz anya csak ezek a csöppségek igencsak próbára teszik még a legtürelmesebb embert is.

2013. jún. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Kerria ***** válasza:

Kedves utolsó (5)!


Ezzel maximálisan egyetértek, szívemből szóltál, ment a zöld pacsi :)

"Kitartás! Nem vagy rossz anya csak ezek a csöppségek igencsak próbára teszik még a legtürelmesebb embert is."

2013. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, az tényleg szörnyű, ha nem tudod miért sír és nem is lehet megvigasztalni.

Csak ez nálunk nem múlt el, még mindig többemberes 13 hónaposan, a bátyja pedig 2 és háromnegyed éves.

Én már sajnos magyarázatot találtam a sok sírás okára és már tudom, hogy nem én vagyok a rossz, aki mindent elrontott és még a saját gyermekét sem képes megnyugtatni!

Még utazni sem lehet velük, vagy egy cipőboltba bemenni. De már nem érdekel, mert tudom, hogy oka van!

Ha előbb tudtam volna, nem őrültem volna majdnem bele a helyzetbe (Autisták, de diagnózis csak 3 éves kor után lesz).

Ezzel neked nem igazán segítettem, de megértem, hogy mit érzel és normál esetben tényleg nem tart már sokáig a hasfájásos állapot, olyan 3 hónapos kor a határ, amikorra el fog múlni és nálatok ez így is lesz biztosan!

Kitartást!

Írd ki valami jól látható helyre nagy nyomtatott betűkkel, hogy nem vagyok rossz anya, a kisbabám csak sírással tudja jelezni, ha valami gondja van, ami ellen nem mindig tudok tenni, csak azt, hogy ott vagyok mellette! Jó anya vagyok, a picimnek rám van szüksége, ha nem is tudom megszüntetni a számára zavaró problémát!

Jó anya vagy!!!

2013. jún. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

rettegek, h. autista lesz. a párom öccse is az...

amúgy én is azt szoktam csinálni, mint az 5-ös válaszoló, ha haza jön Apa :S

2013. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos, sokszor érzm magam annak, amikor sír a babám


Amikor megszületett, állandóan sírt. Vagy aludt, vagy sírt.

Aztán kihívtam a gyerekdokit, hogy nézze már meg, mert bármit is csinálok vele, sír és ő mondta, hogy a pocaja fáj, 6 hetesen változott meg ez az állapot nálunk, azóta nyugodt kislány.

Azóta, ha nagyon sír, a foga miatt van, vagy nagyon álmos, vagy a front, nálunk ezek szoktak lenni. Mostmár inkább nyafizik, ha nem vagyok mellette :)

2013. jún. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nekem ilyenem soha nem volt ... Sírtak sokat jó .. Lehet , hogy én türelmes ember vagyok .. Én olyankor felvettem és elmentünk vele sétálni mindig megnyugodott . Most 4 gyerköcőm van ,,,
2013. jún. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!