Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mi lesz? Tápszer vagy...

Most mi lesz? Tápszer vagy hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

6 hónapos lesz a lányom 1 hét múlva.

Ezalatt az 1 hónap alatt egy grammot se hízott.

Csak is anyatejes,még nem kapott mást.Érzem,hogy már szinte tejem sincs.2 hete folyamatosan csökken.

Most majd tápszert kell,hogy kapjon,vagy hozzátáplálás elkezdése mellett,még néha szopizik ameddig van?

Vagy hogy lesz?6 hós státuszra viszem majd a jövőhét pénteken,de addig szivesen várnék tanácsokat.


2013. jún. 29. 11:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nincs baj a tpszerrel, de ha még van anyatej, akkor az egyszerűbb, olcsóbb és kényelmesebb. Ha tápszert kap a baba, akkor szinte biztos, hogy elapad a tej. Ha valaki nem tud vagy nem akar szoptatni, akkor tápszer, de ha szeretne szoptatni, akkor inkább segíteni kéne neki.
2013. jún. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy páran félre értelmezték ezt a kérdést. Ez szerintem nem a szoptatás kontra tápszer vitát volt hivatott kirobbantani, a Kérdező nem azt kérdezte, hogy szoptasson vagy tápszerezzen. A kérdés annyi volt, hogy kell-e a tápszer ( mert kevés már a teje és nem hízik a babája) vagy elég a hozzátáplálás elkezdése. Nem értem miért kell elkezdeni erőltetni a szoptatást, ha a kérdésnek ehhez semmi köze nem volt.
2013. jún. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Nem vagyok a tápszer ellen,ha az kell,akkor az lesz.De ha megoldható az,hogy még néha szopizik amíg van tejem,plusz elkezdek hozzátáplálni,akkor annak jobban örülnék.Nagyon szeretek szoptatni.Hál istennek sose volt gond vele.Nem ittam semmilyen tejserkentőt,nem kellett sose fejni se.Mégis mindig volt elég.De úgy látszik mostanra elfogyott.:(

Azért majd megírom,mit tanácsolt a doktornőnk.

Köszi még egyszer a válaszokat!

2013. jún. 30. 10:20
 14/20 anonim ***** válasza:
10-es vagyok, bocs a stílusért. Csak jót akartam.
2013. jún. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

" Egy csepp anyatejet sem kapó, kezdettől ezt evő újszülöttek is tökéletesen egészséges, anyjukat szerető, diplomás felnőttekké nőnek fel."


Ez így igaz! De azért az is igaz, hogy az anyatejben sokkal több minden van, mint egy tápszerben.

2013. jún. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

73%-os, ne okoskodj, rajtad kívül más is tudja értelmezni a kérdést! A példát azért írtam, mert a kérdés első két mondatából kiderült, hogy aggódik a kérdező - ami természetes. Ezért írtam le azt a tapasztalatot, hogy ez teljesen normális, hogy 1-2 hónapig nagyon keveset vagy akár semmit sem hízik egy baba, mert úgyis utoléri a többieket.


A tejtermelést lehet sokmindennel fokozni, de a legjobb, ha azt a keveset gyakran leszívod teljesen, attól nekünk újra elkezdett termelődni. 6 hónapos korban még nem kell abbahagyni a szoptatást szerintem. Tápszert lehet adni, de csak átmenetileg.


Tudom, most jönnek az okoskodók, hogy a 0 hónapos kortól tápszert kapó gyerekek is felnőnek, ami igaz is. Viszont a szomszéd tápszeres gyerek elég gyakran beteg, pedig még a széltől is óvják, a mi anyatejesünk pedig még SOHA nem volt beteg, pedig egész nap az udvaron játszik, néha nyalja a homokot, eszi a port, stb.

2013. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%-os válaszoló vagyok. Nem okoskodtam, csak láthatóan másról magyaráztál, mint amiről a kérdés szól, úgyhogy nem értetted meg. Mellesleg az én fiam 13 hónapos lesz, kezdetektől tápszeres, és egyszer volt 2 napig náthás életében, pedig semmitől nem óvjuk, úgyhogy ennyit a szent anyatejről. Az pedig, hogy neked milyen babák tetszenek, végképp nem tartozott a kérdéshez.
2013. jún. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, hogy a babád a kezdetektől tápszeres, de azért nem kell utálni minden szoptató anyát.
2013. jún. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, ki írt ilyet? Nekem semmi bajom a szoptató anyákkal, sőt attól sem lettem lelkibeteg, hogy tápszert evett a fiam, úgyhogy engem a legkevésbé sem kell sajnálni, de azért köszi. Komolyan honnan veszitek az ilyen ostobaságokat? Ere már szavakat is nehezen találok. Befejeztem, mert ez a kérdés tényleg nem erről szólt, a Kérdezőtől pedig elnézést az elkanyarodásért.
2013. júl. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy utálja a szoptató anyákat(pedig...valljuk be, sokszor okot adtok rá, ezekkel az alaptalan okoskodásokkal, hogy bezzeg a szomszéd gyereke, stb). Tényleg nem vagy semmivel se több a gyereked számára attól, hogy szoptatod, a tápszeres anyuka pedig semmivel se kevesebb. Viszont ezt a fölényeskedő bunkóság már nem minden anyuka sajátja, szóval ezzel a helyedben inkább vigyáznék. Lesz beteg a gyereked, meg fog fázni, lesz influenzás is, hasmenéses is. Vajmi kevéssé befolyásolja a csecsemőkori táplálás milyensége, de azt hiszem ezt te is pontosan tudod. Én azt javasolnám, azért a szoptatásnál többet is tegyél le az asztalra, mielőtt idejössz osztani a talán nálad sokkal jobb, azaz gondolkodó anyukákat.
2013. júl. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!