Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén, van olyan köztetek,...

Őszintén, van olyan köztetek, aki megbánta, hogy gyermeket vállalt?

Figyelt kérdés
Egy nem rég feltett kérdésre adott válaszok alapján jutott eszembe,a válaszadók a gyerekvállalás hátrányait taglalják és elgondolkoztam rajta, hogy vajon vannak-e,akik megbánják,vagy még maguknak sem merik bevallani...
2013. júl. 7. 18:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Volt olyan, amikor 1-2 órára úgy gondoltam, jó lett volna még várni és akkor talán megbántam.

De hosszútávon sosem éreztem így, egy ideje meg már egyáltalán nem. Talán szülés utáni depresszió volt, nem tudom.


De egy barátnőm megbánta, igaz, őt a párja elhagyta még terhesen. Azt mondja, ha előre tudja hogy ilyen nehéz, inkább elveteti.

2013. júl. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Kiki01 ***** válasza:
100%
A megbánás itt nem opció, mert mint már arra a bizonyos kérdésre is azt válaszoltam, ez visszafordíthatatlan, nincs is értelme azon filózni h megbántam-e vagy sem. Olyan mint egy mókuskerék, beleugrottál akkor bizony taposni kell ameddig vagy a gyerekek nőnek fel vagy te dobod fel a pacskert.
2013. júl. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Engem is elhagyott a ferjem még az elso trimeszterben.

21 eves voltam. Sokszor sirtam es szornyen bantam hogy milyen elet var a lanyomra, es hogy lehet hogy igy nem kellett volna megtartani, de ma mar nem tudom mit kezdenek nelkule. Rengeteg erot ad, es egyaltalan nem erzem neheznek a babazast. Teljesen komolyan mondom, pedig nem vagyok az az osanya tipus.

2013. júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Ezt úgy tudnám leírni, hogy nem bántam meg, hogy van két gyerekem, de azóta még jobban meg tudom érteni azt a barátnőmet, aki nem akar gyereket.:)
2013. júl. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

2 hónapos volt a kisfiam, amikor azt mondtam bánom, hogy vállaltuk. Hasfájós volt és nagyon ki voltam merülve. Hiányzott a régi szabadságom.


Most 7 hónapos és el se tudom képzelni, hogy nélküle éljünk, annyira imádom! Egyáltalán nem bánom, életem legjobb döntése, hogy megszületett.

2013. júl. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Nálam is vannak percek,amikor elgondolkodom,hogy talán ráért volna még... Leginkább akkor,amikor a barátaim teszik ki fb-ra az itt-ott készült képeket,buliznak,utaznak,élnek... Én pedig kakis popót törlök és nincs egy átaludt éjszakám :) aztán belegondolok,hogy mire ők oda jutnak,hogy gyereket vállalnak,addigra nekem már középiskolás lesz a fiam és még így is mennyire fiatal leszek,meg persze lesz lehetőségem akkor is élni,akkor megnyugszom. De ezek csak gondolatfoszlányok,aztán ránézek a kicsimre és tudom,hogy így kerek,így teljes. Soha nem fogom bánni,hogy megszültem,mert imádom és ő az életem értelme,egy buli vagy utazás sem adhat akkora örömet,mint amit ő ad nekem a puszta létezésével.
2013. júl. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

ez egy igen érdekes kérdés, talán rám jellemző, de nem olyan módon, mint másokra. Én azért érzem nagyon ritkán ezt, mert nagyon szeretem a gyerekemet. Két olyan helyzet, volt, amikor akár el is veszíthettem volna. Egyszer eltünt, (de csak pár percre, mert elbújt valahová), máskor meg volt olyan balesetközelben, hogy ha a baleset megtörténik, akkor nagyon rossz dolog történhetett volna.

Mind a két esetben sokkot kaptam és tényleg őszintén mondtam a férjemnek, hogy nem kellett volna gyereket vállalni. Túl sok a lelki felelősség. Annyira szeretem, hogy ha elveszíteném, komolyan diliházba kötnék ki.

Én íly módon bántam meg, ha érted. :)

2013. júl. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok! Őszinte válaszokat kért a kérdező, akkor miért nem hasznos az enyém? Kinek bántja az anyai érzéseit a válaszom?
2013. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapos volt a lányom mikor a férjem elhagyott.

Itt maradtam egyedül, segítség, pénz nélkül.


Lehet, hogy ha pár éves lesz már másképp gondolom, de most nem tudom igazán szeretni a lányom, ha ránézek, mindig a férjem juttatja eszembe, ráadásul ha nem lenne, simán el tudnék menni dolgozni, de egy 1 éves kisgyerek mellől szinte lehetetlen állást találni.

Valamint amúgy is magam alatt vagyok teljesen a csalódás miatt, erre itt van ő is az éjszakai rengeteg felébredésével, a hisztivel, sírással, nincs hozzá így türelmem, nem tudom rendesen meggyászolni ami velem történt, idegileg folyton ki vagyok készülve.

Igen, ha előre tudom, hogy mi lesz, sosem vállalok gyereket, ill. addig biztos nem, amíg nem lesz egy stabil kapcsolatom (bár ezt is annak hittem).

Lehet, hogy csak depressziós kezdek lenni, nem tudom, de nekem nagyon nehéz egyedül a gyerekkel, sokszor sajnálom amiért én vagyok az anyja és egy ilyen apja van aki nem is kíváncsi rá.

2013. júl. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó!Nagyon sajnálom,ami veled történt,ezért írok neked,nem bántásból!!!A múltkor láttam a tv-ben egy riportot egy önkéntes nagymamai szolgálatról,akik azért vannak,h segítsenek azokon a családokon,ahol nem anyagi szükség van,tehát nem pénzel segítenek,hanem a gyerek körül,mint egy igazi nagyi.ha javasolhatnám,próbáld nyugodtan megkeresni őket,esetleg egy kis munkát is tudnál találni,lenne egy megbízható ember,aki tud rá vigyázni,vagy ha beteg,stb...De ha lehet próbálj meg máshogy hozzáállni a dolgokhoz,mert nem a babád tehet róla,h elhagyott a férjed,pont őmiatta kell,h erős maradj,nem kell meggyászolni egy olyan embert,aki ott tudott titeket hagyni 2 hónaposan,nem meghalt,lelépett,pont letolja,mi van veletek.Ne haragudj,h ilyen nyers vagyok,csak fel szeretném nyitni a szemed,mert az önsajnálat nem visz előrébb!!!Tapasztalatból mondom,légy boldog a gyermekeddel és szeresd őt nagyon,hisz őt is elhagyta az apukája,nem csak téged a férjed!!!!Ez neki ugyanolyan rossz lesz,majd ha már megérti,ha nem rosszabb,mint most neked-ezt is tapasztalatból mondom...szóval végy erőt magadon,mert felelős vagy egy piciért,aki csak rád számíthat:D SOK kitartást kívánok!!!
2013. júl. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!