Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őszintén, van olyan köztetek,...

Őszintén, van olyan köztetek, aki megbánta, hogy gyermeket vállalt?

Figyelt kérdés
Egy nem rég feltett kérdésre adott válaszok alapján jutott eszembe,a válaszadók a gyerekvállalás hátrányait taglalják és elgondolkoztam rajta, hogy vajon vannak-e,akik megbánják,vagy még maguknak sem merik bevallani...
2013. júl. 7. 18:45
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszokat.Meglepett,hogy lemertétek ezeket így írni.Valamelyik válaszoló írta ezt a bulizós dolgot,hát az én fejemben is megfordul néha,hogy de jó nekik én is mennék szívesen,de arra jöttem rá,hogy mindenki életében van olyan dolog,amiért irigy lehetne a másikra.Ha pl.én tennék ki képeket,hogy milyen boldog vagyok a babánkkal,lehet,hogy annak a bulizósnak szorulna össze a szíve,mert esetleg neki nem akar összejönni a baba..Szóval,hogy én is őszinte legyek,olykor nekem is megfordul a fejemben,nem is a megbánás,hanem azt nézem,hogy én is élhetnék más fajta életet..De mondjuk ez nekem ilyen hülye szokásom,mert nekem soha semmi nem elég jó,nem tudom azt érezni,hogy elégedett vagyok,talán egy kis önértékelési probléma is van benne..mindegy ez más téma.Valaki írt a lelki felelősségről..teljesen egyetértek.Nagyon félek attól,hogy tudom az egész életemet aggódásban leélni.Arra gondolok,hogy minél nagyobb lesz annál könnyebb-de nem hiszem,hogy így van.Anyámnak még most is álmatlan éjszakái vannak a 20éves testvéreim problémái miatt,addig nem alszik nyugodtan,amíg a 20 éves húgom haza nem ér a buliból hajnalban.Ennek soha nem lesz vége,de remélem meg fogja érni:)
2013. júl. 8. 07:23
 12/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat hogy érdemben nem tudok hozzászólni, de a 20:47es válaszoló mintha a saját gondolataimat írta volna le. Szóval nem írom le ugyanazt, de szóról-szóra igazak rám is a szavai.
2013. júl. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a saját válaszom lenne a 9es, azzal a különbséggel, hogy minket akkor hagyott el a férjem, amikot majdnem 4 hós volt a lányom és minket még segít anyagilag.

Nekem is nagyon szar, hiába mondják, hogy ő ad majd nekem erőt, hát amikor torkaszakadtából ordít, vagy amikor egész nap csak nyafog, nem erőt ad, hanem legszívesebben kivonulnék a világból is.

Ez a nagymama szolgálat, amit a 10es írt, ennek majd utánanézek, hátha tényleg létezik.


Az életem legboldogabb időszaka a terhességem volt, imádtam pocakosnak lenni, amióta egyedül maradtunk meg a legrosszabb, biztos pár év múlva könnyebb lesz, nemsokára újra dolgozni fogok és nagyobb lesz a lányom is, csak ezt a pár hónapot kell még épp ésszel kibírnom...

Szóval megbántam, soha nem vállaltam volna egyedül gyereket...

2013. júl. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

11-es írásodat mintha én írtam volna! Szerintem nagyon-nagyon sok anya érzi ezeket, csak senki nem meri kimondani, mert ez tabu, ezt kicsit szégyenli az ember! Itt pedig név nélkül bármit kiírhatunk magunkból...

Valószínű mindegyikőnknek vannak egyéb problémái is, amik miatt felerősödnek ezek a negatív gondolatok! Nekem például rátesz egy csomó minden, ami ha megszűnne, akkor lehet nem azon agyalnék minek is szültem... Pl. az, hogy albérletünk van, ami nagyon szép helyen van, szép kis lakás, de nem a miénk, és ez frusztráló! Vagy, az, hogy 15 hónapja kialvatlan vagyok, hogy nincs a közelemben nagyszülő, barátnő, egyedül vagyok egész nap a kisfiammal, amikor hárman vagyunk, akkor kihasználom, hogy apa babázik és olyankor gőzerővel vasalok, takarítok, szőrtelenítek... Szóval nehezek a hétköznapok, és a gondolataim ilyenkor persze, hogy a körül forognak, hogy de jó lenne kicsit egyedül, vagy bulizni hajnalig és aludni ameddig jól esik... Úgy ahogy az "előző" életemben!

Na, és e mellé még a lelki teher a felelősség nyomasztó érzése MINDEN PILLANATBAN... Ezeket senki nem ecsetelte amikor babára vágytam... :-) Én csalódtam magamban, hogy ilyen nehezen bírom!

2013. júl. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hülyén hangzik, de egyet értek itt az egyik válaszolóval.

Engem sem a kialvatlan éjszakák nem érdekelnek ( pedig egy éjjelt sem aludtam át), habár vannak mélypontok nálam is :)

Most jön a foga, szóval nem kell mesélnem :)


Én detto a lelki részét nem fogom megszokni soha sem! Hogy bármilyen "nyugodt" szívvel is hagyom mondjuk a Mamára amig elmegyünk moziba, gondolatban nem tudok kikapcsolni, mindig ott vagyok, habár már nem izgulok.

És az a felelősség... az aggódás-ezt nem tudom megszokni :) Nem vagyok para-mami, elég rugalmasan veszem az akadályokat, de valamiért mindig aggódok :)


Mikor valami baja van, beteg, és 100x inkább Én lennék az , mint Ő.

2013. júl. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Én is ugyanígy vagyok,arra gondolok néha,hogy de jó lenne,ha valaki elvinné sétálni,vagy vigyázna rá pár órára,hogy aludhassak délután,de rájövök azután,hogy ez nem menne,mert akkor is csak rá gondolnék,nem tudnék lazítani és ez még nagyon furcsa nekem,talán idővel lazább leszek,de egyelőre még nem megy.
2013. júl. 9. 08:49
 17/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én ezt a szolgálatot ismerem, ahol segítőkész önkéntesek várják a segítségre szoruló anyukák, családok hívását! Remélem, az egyedülálló kismamáknak (vagy bárki másnak persze) segítséget tudnak nyújtani:

[link]


Hívjátok bátran!

2013. júl. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!