Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy ha valahova...

Miért van az, hogy ha valahova kimozdulunk, a 2 hónapos babám elkezd sírni, alig lehet megnyugtatni?

Figyelt kérdés
Néha napján el kell menjek vásárolni, amit az apucira nem lehet bízni. Ilyenkor beülünk a kocsiba, a babucit elaltatom, és úgy indulunk útra. Ma pl. bundazsákot kellett neki vennem, és kb. 10 perc után már hívott a férjem, hogy mehetek is ki, mert sír a gyerek. Kirohanok, és felveszem, cicire teszem, és még így is alig alig tud megnyugodni. Tanácstalan vagyok! Így sehova nem lehet mennünk, mert mindig ez a vége! De a 4 fal közt nem lehetünk mindig! A hordozóban imád amúgy lenni, itthon sokat alszik benne napközben. Ja, és megetetem mielőtt indulunk, tehát nem éhes, és nem a hasa fáj. Passz... Mit tanácsoltok? Hogyan csináljam?
2009. okt. 17. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Talán mi lenne, ha bevinnéd magaddal? Ennyi erővel otthon is hagyhatnád... Ne csodálkozz, hogy egy 2 hónapos elkezd sírni, ha nem találja az anyját.
2009. okt. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Kezdjétek el gyakorolni, hogy nem csak a cicizéssel lehet megnyugodni. Otthon ha sirdogál, mielőtt cicit adsz neki simogasd, beszélgess neki, ringasd. Halgassatok gyakran zenét, halkan rádiót, így szokja a kinti világ zajait. Apa is vegye őt gyakran kézbe, ő is legyen képes megnyugtatni.

Sétáljatok sokat babakocsival (már ha az időjárás engedi) így ugyancsak szokja a kinti világot. Minden nap menjetek utcára, nyüzsgős környezetbe. Vásárolgatni viheted hordozókendőben, vagy jó minőségű kenguruban is. Mi mindíg úgy indultunk autózni, hogy ébren volt, és a bevásárló kp.-ba is bevittem. Ha felébredt, látta hogy ott vagyok:)

2009. okt. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért altatod el?Elalszik majd magától,az autó monoton zajára.És nyugodtan beviheted magaddal vásárolni.Szeretik,ha "zötykölődnek" a bevásárlókocsiban.

Azért ne a legnagyobb tömegbe menjetek vásárolni és senki ne nyúljon a babához(idegen).Próbáld meg ne ennyire félteni(burokban nevelni) azt a babát,szoknia kell a dolgokat,pláne hogy szoptatsz,az ad neki bizonyos védettséget is.

2009. okt. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első válaszadónak: ha nem írtál volna, okosabb maradtál volna!

Hallgatunk zenét, énekelek neki, megnyugtatja, imádja. Minden nap sétálunk, cicin kívül is meg tudom nyugtatni, nem ezekkel van a gond. Bevásárlókba bevinni viszont nem fogom, ahol mindenféle ember megfordul! Nem értek egyet azokkal, akik ilyen zsufi helyekre is magukkal cipelik. Nem élelmiszert vásárolni mennék, azt megteszi apa listáról, hanem ruhát, cipőt.. amit csak én tudok. Kb. fél órát vesz igénybe, és azért visszük a babát magunkkal a kocsiba, mert ha kellek neki, egyből ott tudok lenni. Egy dologban azonban igazat adok az egyik válaszadónak, talán túlzottan féltem mindentől, mindenkitől, de talán megbocsájtható bűn!:) Talán csak az idegen dolgokat, szitukat kell jobban megszoknia...

2009. okt. 17. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!