Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiakadtam, nem bírom tovább,...

Kiakadtam, nem bírom tovább, mit csináljak?

Figyelt kérdés

teljesen plafonon vagyok az anyósomtól. kb 1 órányira lakunk egymástól tömegközlekedéssel. ami ugye nem sok, de egy 4 hónapos babával, babakocsival nem könnyű túra (2 átszállás).

elvárja, kierőszakolja (már-már lelki terrorral) hogy MINDEN NAP menjünk a kicsivel. ami ugye a baba napirendjét totál borítja. ha esetleg valahogy kibulizom, hogy nem megyünk, akkor már jelenti be, hogy ekkor, meg ekkor jön ő. amúgy szeretem őt, nagyon kedves, meg minden, de egyszerűen megfolyt minket a szeretetével. és hiába mondom neki, hogy pihenni szeretnék, nem akarok menni, stb, akkor is kierőszakolja. volt hogy egy hétre elmentünk anyukámékhoz, akkor meg hívogatott, hogy mikor megyünk már haza, mert ő belebetegszik. meg vele él az anyukája is (90 éves) és azt is mondogatja, hogy őt már csak a lányom élteti. makk egészséges egyébként az öreglány, csak nehezen megy.

párommal nem tudok erről beszélni, teljesen elzárkózik a témától. a tipikus az ő anyja szent és sérthetetlen.

nincs saját életünk, minden mozdulatunkról be kell számolni, még arról is, hogy hányszor sz.rt a gyerek. elegem van ebből. egész nap gyomorgörcsöm van az idegességtől.

amúgy meg eléggé "nyúlszívű" vagyok, nem merem megmondani se páromnak, se anyósomnak a problémámat. tudom, ha nem szólok nem fog változni semmi. de egyszerűen azt sem tudom, hogy hogy kezdjek hozzá. főleg, hogy ugye párom szinte isteníti az anyját...

tudnátok nekem egy kis lelkierőt adni? vagy tanácsot, hogy hogy kezdjek neki?


2013. júl. 13. 21:16
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
köszi!! most ahogy olvasom a hozzászólásokat, kezd egy kicsit helyrebillenni bennem a dolog. amint lesz egy alkalmas pillanat beszélek is párommal. nagyon köszi, tényleg, kellett most ez a löket :) hálás vagyok Nektek :)
2013. júl. 13. 21:36
 12/22 A kérdező kommentje:
amúgy lenne napirendje a picinek, ami működik is, amikor mondjuk itthon vagy anyuméknál vagyunk. hozzájuk több napra szoktunk menni, így nem borítja az utazás ugye.
2013. júl. 13. 21:38
 13/22 anonim ***** válasza:

Figyelj! Ez nem normális, hogy az anyósod ennyire rátok mászik, de az sem az, hogy te benyeled ezt. Állj a sarkadra, és mondd meg neki, hogy heti 1 vagy 2 nap vizit, és ennyi. Ez csak rosszabb lesz, ha most nem állsz a sarkadra, akkor később sokkal dúrvábban bele fog szólni az életetekbe. Nekem az anyósom azt érte el azzal, hogy irányítani akarta az életünket, hogy minimálisra szorítottam a találkozásainkat. Attól félek, hogyha többet találkozunk, akkor megint elkezd intézkedni.

Igen, ha nem telefonál, hogy jön, akkor nem kell ajtót nyitni.

Azért laktok külön a férjeddel és gyerekeddel, mert egy külön kis család vagytok, és ezt ne add fel gyávaságból. Barátnőzz, sétálj többet, és ezt kifogásként is mondhatod anyóspajtásnak, ha minden nap jönni akar.

Szedd össze magad, mert így még a gyerekeddel töltött időt sem tudod élvezni, ami pedig gyorsan repül.

2013. júl. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Van ennél rosszabb is, hidd el! Mi együtt lakunk anyóssal, na az a rémálom. Az idegeimre megy! A szobánk üvegajtóján lesekszik befelé, hogy épp mit csinálunk. Percre pontosan tudja, mikor aludt el a törpi, mikor kapcsoltuk ki a tévénket, másnap meg még azt is kérdezgeti, hogy mit néztünk. Mintha neki nem lenne mindegy. Egy jót b.ni nem lehet, mert egyszer csak jön befelé. A gyereket is ő akarja nevelni, általában ellenem beszél, ha én azt mondom, jobbra, neki juszt is balra. Meg állandóan jajong, hogy "jaj, ne szaladj, jaj, elesel, lassan, lassan, jaj, ne menj fel a lépcsőn, mert leesel, jaj, jaj, jaj". Én meg hiába mondom, hogy 21 hónapos, szaladjon nyugodtan, ha elesik, hát elesik, ez benne van a pakliban, de másképp nem tanulja meg. Különben is, ott vagyok én, hogy felsegítsem, gyógyító puszit adjak a bibire. Szerinte meg üljön le a gyerek, és nézzen maga elé. 35 fokban, hogy jaj, megfázik, stb. Ha nekem nem eszi meg a kaját a törpe, azt hiszi, hogy majd neki biztos megfogja enni, és méltatlankodik, hogy jé, tényleg nem kell! prüntyög neki, mintha hülye gyerek lenne, véletlenül se ejtené ki helyesen a szavakat. A kedvencem: "apa dolgozik" helyett "apa dóógoz" és az "engedd el" helyett az "engesd el" De sorolhatnám. Nagyon bántja a fülemet, és hiába szólok, azért is így mondja. Pedig tudja szépen is. Megszabja, hogy csakis a 15 perces öblítő programmal moshatok, mert minden más pazarlás. Még azt is jobban tudja nálam, hogy melyik szekrényemben mi van. Mikor még dolgoztam, egyszer említettem valamit, hogy nem találom, erre közölte, hogy az az ágyneműtartóban van. A pofám jó nagyra nyúlt ámulatomban!
2013. júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
hát neked sem könnyű kedves utolsó :) jéézus, ha még együtt is laknánk, jaj :D ;)
2013. júl. 13. 22:12
 16/22 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Őszinte részvétem! Költözésre nincs esély? Hogy bírod?

2013. júl. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Határozd el, hogy megváltozol! Egy próbát megér! Annyit nyerhetsz, hogy változik az életetek, jobb lesz! Neked kell kiállnod a babáért, a baba pihenésért, neki sem jó szerintem, ha naponta ennyit utaztatod, neked kell kiállnod magatokért. Gondolj arra, hogy egy anyatigris vagy! Ez érzelmi zsarolás kategória, amit a kedves mama csinál!
2013. júl. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nekem is az a válaszom ami az előttem szólóknak!Sos változtass mert az egészségedre fog menni a méreg és előbb utóbb a kapcsolatotokra is!Ez nonszensz amit csinál a mama hogy minden nap menni kell.Ha kell kamuzz!Pl hogy jártok baba-mama tornára hétfőn mostantól.Szerdán meg ringatóra.stb. Sajnos nem tudtok minden nap menni.És mindig lassan iktass be ilyen programokat.Címet ne adj meg mert leellenőrzi.Azt mond változó a helyszín mert több helyen is tartanak ilyet.Ez igaz is.Miért ne mehetnétek mindig máshová.És akkor nem sérted meg a beolvasással csak tudomásul kell hogy vegye hogy a picinek csinálsz programokat.Kitartás!Menni fog!De az életetekre ne engedd hogy rátelepedjen.A csírájában kell elfojtani!
2013. júl. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom azt ahogyan én ,,leráztam" a rokonokat.

Legközelebb, ha jön a védőnő mond el neki milyen szituban vagytok és, hogy rá fogsz hivatkozni (nem fogja bánni).

Aztán ha a mama hív: Jaj! Tessék elképzelni teljesen leszidott a védőnő, hogy én minden egyes nap 1 órát a buszon utaztatom ahol mindenféle betegséget összeszedhet mert neki még nincs kifejlett immunrendszere! Azt mondta, hogy a baba nem cirkuszi állat ezért heti 3nál többször ne jöjjenek látogatni a rokonok se, mert olyan kicsi, hogy még valójában csak az anyukájára van szüksége és ha a mama is busszal jön akkor ki tudja mit szed össze utazás közben amit a kedves mama meg sem érez de ő akár egy olyan kimenetelű betegséget is kaphat tőle amibe belehalhat. Mond azt neki, hogy a védőnő és a gyerekorvos meg van arról győződve hogy a busz a legnagyobb ellensége a kisbabáknak! :D Ezért ő sem utazhat, de az sem jó, ha más jön busszal.


Ezt mind teljesen kiborult hangon mond és tedd hozzá, hogy jöjjön el gyalog ha bír minden nap, mert az úgy biztonságos, viszont a kicsit nem viheted olyan hosszú útra.


Bármit mond vagy bármibe bele akar szólni, akkor ,,A védőnő ezt megtiltotta" és kész... Ha lehülyézi a védőnőt mond, hogy nem hiába tanulják ezt és ők sokkal jobban értenek hozzá, mert a mostani világ már sokkal másabb mint régen volt. Sokkal szennyezettebb, sokkal jobban kell alkalmazkodni a gyereknevelés tekintetében a mostani körülményekhez különben allergiás, vagy beteg lehet a gyerek. és PONT!

2013. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
ma beszéltem vele... most első körben azt mondtam neki, hogy nem fogom a picit ide-oda rángatni, mert borul minden... 2 dolgot mondott, az egyik, hogy "jajj, istenem, dehogy kell minden nap átmenni, nem várja el" - egy frászt nem. a másik meg, hogy akkor menjünk 1 óra után,miután aludt. most úgy döntöttem, hogy hetente egyszer átmegyünk tömegközlekedéssel, és egyszer párommal autóval. a következő az lesz, hogy ő hetente egyszer jöhet majd, nagyon max kétszer, de az már sok lesz. mindegy, ennek a kis sikernek is nagyon örülök most.. majd kiderül mennyire tartja majd. megpróbálok erős maradni, és nem bedőlni a lelki terrornak. még egyszer köszönöm mindenkinek, kellett a bátorítás tényleg :)
2013. júl. 14. 13:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!