Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjel felkelteni a babát,...

Éjjel felkelteni a babát, hogy egyen? Okos döntés?

Figyelt kérdés

Na most mint apuka irok ide. Mert nem értek egyet a feleségemmel, de nem igazán merek szólni, hiszen akkor sárkánnyá változik.

Kisfiúnk 5és fél hónapos. Végigalussza az éjszakákat este 9től kb. reggel 7-8-ig. Viszont amikor még pici volt, egyik reggel orditva kelt fel, olyan éhes volt már. Igy a feleségem úgy döntött, minden éjjel 1-kor felkelti és megeteti, hogy reggel ne legyen hiszti.

Én már ezt kezdem unni és félek, a gyerek rászokik. Viszont szólni nem merek, mert mégiscsak férfi vagyok, annnyira nem értek hozzá.


2013. júl. 17. 09:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem keltem fel. Felkel ő, ha éhes. Még csak 7 hetes, de mostanában már éjjel 6 órát is alszik egy huzamban. Eszembe sem jut felébreszteni, örülök, hogy alhatok. Persze sír, hogy éhes és tele a pelus, de ez természetes.
2013. júl. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kis súlyú koraszülöttjeinket etettük éjjel kb. 5 hónapos korukig. De ők még csak fel sem keltek igazán, álmukban elcuppogták az adagjukat, aztán álmukban büfiztek, és ment tovább az alvás.


Egy közel fél éves, egészséges, rendes súlyban levő babát én sem keltenék. Akinek a gyereke este 9-től reggel 7-8-ig alszik, az adjon forró hálát, és ne nevezze hisztinek, ha ilyen huzamos alvás után a baba sírva kel. Mint fentebb is írták: ez természetes, normális, el kell látni és kész. Fog még más dolgokért is sírva kelni a pici, ha nagyobb lesz, pl. rosszat álmodik vagy becsurog a pisi. Ilyen az élet a gyerekekkel.


Ha nem akarod, hogy veled veszekedjen a nejed (megértem), akkor mondja neki olyan, akire hallgat, egy barátnő, gyerekorvos, védőnő. Amúgy meg nyugodtan szólj hozzá a babagondozási kérdésekhez, jogod van hozzá. A nevelési kérdéseket is együtt kell eldöntenetek.

2013. júl. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hülyeség,mond meg a feleségednek,hogy ne csináljon ekkora baromságot.Mond hogy utána olvastál,és örüljön,hogy a gyerek végig alussza az éjszakát.
2013. júl. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ekkora ostobaságot nem hallottam még! Az én lányom 2 hós kora óta átalussza az éjszakát! Eszembe nem jutott felkelteni éjjel hogy egyen! 9-től aludt 5-ig akkor evett és aludt tovább 8-ig!


Teljesen értesz hozzá! Jól észrevetted, hogy butaságot csinál a feleséged! :D

2013. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!