Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdem az anyaság?

Érdem az anyaság?

Figyelt kérdés

Egy gyerek tisztességes felnőtté nevelése természetesen az de az, anyaság magában?

Egyre több helyen veszem észre, hogy nagyon sokan ezzel takaróznak, és erre büszkék. Kicsit nekem olyan mintha arra lenne büszke, hogy van szem és képes látni, vagy van lába és képes menni?


Ebben a kérdésben szereplő válaszból jött a kérdésem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babako..


"És egyébként kinek mi joga van egy 3 gyerekes anyukával kötekedni ha nem tetszik amit írok akkor ne olvasd el !"


2013. júl. 23. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem senki ne kötekedjen senkivel, ez nem függ a gyerekek számától.
2013. júl. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen ebbe is van valami, hanem kötekedik senki nem "kell" ilyent válaszolni.
2013. júl. 23. 13:00
 3/12 anonim ***** válasza:
itt a kérdező szimplán hülye, nagy adag irigységgel fűszerezve. Ne az ilyenekből indulj ki. Én a legjobb tudásom szerint nevelem a gyerekemet, de nem vagyok hanyatt esve a ténytől, hogy anya vagyok.
2013. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem érdem pusztán "evolúciós tény" vagy minek mondjam...,de értitek mivel a férfiak nem tudnak szülni valakinek muszáj!:D


Nem kéne annyira fennakadni azon a hozzászóláson,gondolom nem gondolta át rendesen és kapásból írt. Van aki az iskoláira vagy a pénzére hivatkozva ír ilyeneket,felesleges ezen kiakadni!

2013. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%

Vannak azok a tipikus buta anyukák akik valahogy teherbe estek, mert ahhoz is ostobák voltak hogy védekezzenek. Amikor terhes marad "apuci" lelép, ha egyáltalán tudja ki volt. Aztán a gyereket megszülik a semmire, vagy a szülei nyakára. Segélyből, és különböző juttatásokból él, de éhen halna ha nem támogatnák. Annyi esze van, mint egy marék szárított lepkének, és opciónak tekinti, hogy még 2-3 gyereket szüljön. Kiváltságnak érzi. Felemelt állal tolja át a lábadon a babakocsit, és közben süt róla az ostobaság. Ha szólni mersz neki, akkor az öntudata hatalmas, mert "ő gyerekkel van". Na ezt a fajta "anyukát" mélységesen megvetem, és gyűlölöm.

"És egyébként kinek mi joga van egy 3 gyerekes anyukával kötekedni ha nem tetszik amit írok akkor ne olvasd el !"

És ugyan miért ne??? Mitől több ő mint bármelyikünk? Attól hogy idesz..art 2-3-4 gyereket nem lett okosabb. Sőt.

2013. júl. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Olyannyira ezt tapasztalom, hogy akinek nincs gyereke (már/még), az keményen le van ugatva, akár ért valamihez, akár tud valamit, akár van véleménye. Mintha az anyasággal minden alól felmentést adnának, és igen, aki anya, az valamiféle dicsfénnyel lenne körbevéve.


Mondom ezt úgy, hogy nincs gyerekem, lehet, hogy nem is lesz, mert egyszerűen nem jön össze.

2013. júl. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Semmivel nem ér kevesebbet egy gyerek nélküli ember,és nem ér többet egy 3gyerekes,mint egy 1gyerekes.Egy gyereket is nehéz nevelni,nem csak hármat.Nehezebb bírni hárommal,ez tény,de egyet és hármat is lehet jól és rosszul nevelni.És nekem egy gyerekem van,rossz körülményeink voltak egészen mostanáig,de a család tudott segíteni és azóta már a helyzetünk is jobb lett,lett munka is páromnak.És nem vagyunk mi sem butábbak emiatt,mert meg se fordul a fejünkbe többet vállalni.Nem lenne külön szobája másiknak pl,így nekem eleve ez elég kizáró indoknak.
2013. júl. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem erény, de az 5. hozzászóló messze alulmúlja ezt az anyukát. A gyerekeket nem a világra szarják...
2013. júl. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is néztem azt a kérdést,nem értettem,hogy azért,mert van 3 gyereke mennyivel jobb másnál vagy mennyivel értelmesebb?? a kérdésből látszik szegény lehetne értelmesebb is,szerintem nem érdem,hogy valaki gyereket szül,egy magánügy attól senki sem lesz rosszabb,ember hogy szül gyereket na de akkor sem ha nem szül,ez a gyereknevelés nagyon túl van problémázva
2013. júl. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Tudjátok mit?Én meg azt mondom igeni érdem az anyaság és egy nagy áldás!!!

Persze mint ember nem több,vagy különb,mint bárki más,és nem kell fennhordani az orrát mert 3 gyereke van,de azért igenis teljesítmény 3 gyereket megszülni,ellátni,nevelni!És persze apukának is sok köze van ehhez!!

Csak én azt nem bírom, hogy egyre jobban kezdik "lenézni" az anyákat,az anyaságot,mert "ki kérte,hogy szülj" meg "nem vagy több azért mert van 3 gyereked"...és sajnos nincsenek is megbecsülve az anyák!Mennyit kap már egy főállású anya???nevetséges!Oké,most mondhatjátok,hogy akkor még többen szülnének a segélyekre, ha több lenne a pénz, de azért az sem normális, a gyerekek nagy rész úgy nő fel,hogy csak együtt alszik a szüleivel meg hétvégente van velük,mert anyának,apának ki kell dolgozni a belét,hogy mindenük meglegyen!

Igenis becsülendő és igenis érdem az anyaság,amit jó lenne kicsit többre értékelni!!

És amúgy aki hajlamos a dicsekvésre annak tök mindegy,hogy 3 gyereke van vagy mondjuk egy jó kocsija,valamit úgyis ki fog találni miért felsőbbrendű és miért ne szóljanak be neki!

2013. júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!