Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos tápszeres babának...

8 hónapos tápszeres babának hány liter tápszert kell meginnia 24 óra alatt minimum?

Figyelt kérdés
2013. júl. 23. 17:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Mililiter, bocsi!
2013. júl. 23. 17:38
 2/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 440 ml ivott, ahogy a mai napig is. 11,5 hónapos. De ez babafüggő!
2013. júl. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

napi fél liter tejalapú ajánlott összesen.

ebből vond le a joghurtot, sajtot, túrót, és megkapod, hogy mennyi kéne még.

de ha csak 3 decit iszik/eszik meg az se gond.

mondjuk enyém mai napig reggel-este megiszik 2-2 deci tejet (8 hónaposan tápszert), így nem is számolgattam soha :)

2013. júl. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Gondolom, már szépen eszik mást is. A zöldségeken, gyümölcsökön, egyebeken kívül napi 500 ml tejalapú táplálékra van szüksége (ebbe beletartozik a tápszer, anyatej, tejpép, joghurt, túró stb.). Ez a mennyiség azért nem szentírás, ha csak 400 ml jön össze, az sem baj.
2013. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Huhh, akkor megnyugodtam! Azért kérdezem, mert most akarom kiváltani az uzsonnát, ami a harmadik étkezés lenne és 180 mili tápi szokott lenni. Ezen kívül csak este enne, meg hajnalban kétszer, 2x210+180 mililiter, az ha jól számolom 600 mili. Köszönöm a válaszokat! Ment a kezecske!
2013. júl. 23. 17:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Na igen, én a tejpépet, túrót stb. nem számoltam bele, mert nem ez volt a kérdés. De amúgy tényleg 500 ml tejalapú táplálék szükséges egy nap. Kislányom reggel-este iszik tápszert, 220 ml alkalmanként.
2013. júl. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem. De akkor ez a fél liter a minimum, uyge? Nem baj ha többet kap? Nem akarom, hogy baja legyen vagy valami. Ha bevezetem a tejtermékeket, nem kell csökkenteni a tápszeradagot?
2013. júl. 23. 17:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha többet kap, nem lesz baja tőle. A tejtermékek mellett sem kell csökkentened az adagot, majd a babád úgyis kialakítja magának.
2013. júl. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!