Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolja úgy ez az...

Miért gondolja úgy ez az anyuka hogy kioktathat engem?

Figyelt kérdés
Párom gyógymasszőr egy helyen, és csak nő munkatársai vannak. Van ott egy nő aki komolyan mondom annyira idegesít! Párom elég jóban van vele, azt mondja ő a legnormálisabb kolléganője, bármi van a 8 hónapos lányunkkal mindent elmond neki. Egyébként a csajnak van egy 4 éves fia. Tegnap bementünk apa munkahelyére a kicsivel. Ez a nőszemély rögtön jött kivette a kezemből a gyereket és csokit adott a kezébe. Mondtam hogy nem ehet a kicsi csokit egyrészt azért mert én nem szeretném, másrészt meg a ruháját sem szeretném ha összekenné. Erre tök flegmán odaszólt, hogy van "csereruha anyuci nem"? Mire mondtam hogy nem hoztam magammal. Erre tök lenézően azt mondta: jaj hát még ezt sem tudod hogy mindig legyen nálad váltó ruha? Azt mondta nagyon kis tapasztalatlan anyuka vagyok én még, és a gyereknek is folyton mondogatta hogy látod anya még ezt sem tudja. Akkor kivettem a kezéből a lányomat. Azt mondta szóljak csak majd ő ad tanácsot hogyan kell a gyereket nevelni, ha nem tudom. Meg elég vékony is vagyok, és mikor találkozunk mindig beszól, hogy egyek mert a gyerek lekerül lassan és ő fog engem cipelni. Annyira nem szimpatikus nekem, ezt mondtam a páromnak is. Ő meg mindig isteníti, szerinte nem akar rosszat csak segíteni. Azt hiszi hogy azért mert az ő gyereke már nagyobb, akkor ő már mindent tud a gyereknevelésről, és olyan nagy valaki?
2013. júl. 25. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberekkel szemben bevállt mondatom, hogy "azt mondtam, hogy NEM". Kiveszem a csokit a kezéből, a gyerekemet meg nem adom oda ,és otthagyom. Nem beszélgetek unszimpatikus emberekkel. Nincs sok barátom, azokat megbecsülöm, másokkal meg nem foglalkozom. Hidd el, beválik!
2013. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Ez a nő egy tapintatlan bunkó. Legközelebb kerüld ki vagy mond meg, köszönöd, de a lányodat, Te neveled, ha kell tanács majd kérsz, de nem tőle. Az a baj, h gondolom a férjed, minden családi történetbe beavathatja és ez még plusz lovat is adhat alá. Bár azért egy kis csokit ehetne. :)
2013. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
lehet a párodra hajt,nekem egyből az jött be! megakarja neki mutatni hogy ő jobb mint te! nagyon idegesítő lehet
2013. júl. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mond neki ,hogy o a te gyereked,azt csinálsz vele amit te akarsz.azd adsz neki amit te akarsz ,és akkor mikor te akarod. . .nevelje a saját gyerekét.

Biztos azért is idegesìt téged ez a nő,mert jóba van a férjeddel,engem is idegesitene...

Ezzel az anya még ezt sem tudjával nembiztos ,hogy rosszat akart,csak nemsikerült neki viccesnek lenni. . .:)

amugy meg mond meg a párodnak ,hogy nemkell az összes otthoni,gyerekkel kapcsolatos dolgokat kiteregetni,mert téged idegesit,nemkell neked tanács ,mert te vagy az anyja azt csinálsz a gyerekkel amit te akarsz,nem azt amit más jonak lát.

Én biztos megmondanám a férjemnek ,hogy nemakarom,hogy ennyire joba legyen ezzel a nővel. . .

2013. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is légy határozottabb! Nehogy már kivegye a kezedből és még csokit adjon neki... Ez mi? Úgy megmondtam volna a magamét,hogy csak na!
2013. júl. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Egyszerűen nem kell róla tudomást venni. Vannak, akik szeretnek okoskodni, akár értenek a témához, akár nem. Muszáj egy kicsit megacéloznod magad, hogy az ilyesmi leperegjen rólad.

Az meg, hogy a párod milyen véleménnyel van róla, elég fura, főleg azért, mert ez alapján úgy tűnik, hogy ti ketten különböző véleményen vagytok alapdolgokkal kapcsolatban. De amíg nem kezdi el ő is erőltetni azt, amit a csajtól hallott, addig nincs semmi baj.

Szóval: igen, azt hiszi, hogy mindent tud és valószínűleg elég pofátlan ahhoz, hogy ezt át is nyomja rajtad. Egyszerűen ne foglalkozz vele, mert nem éri meg. Ha mást csináltál volna, akkor másba kötött volna bele.

2013. júl. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia, hát így ahogy leírtad nekem is kinyílt a zsebemben a bicska!!! De a kérdés jogos, és szerintem senki nem teheti meg, hogy beszóljon, lenézzen, mert te vagy a gyerek anyukája, te tudod mi a legjobb neki, és hidd el a kicsidnek ahogy TE csinálod pont úgy a jó, nem úgy ahogy nagysága a hatalmas tapasztalatával beállítja!!!!

Én a helyedben, szépen, tapintatosan közölném, hogy zavar a szituáció, köszönöd a segítséget, de legyen szíves a jövőben a megjegyzéseit megtartani magának, majd ha kérdésed lesz kérdezel...ez máshogy nem megy szerintem...Ehhez a párodnak sem lehet semmi rossz szava, hisz nem kiabálsz, vagy flegmázol, pusztán egy kérést indítványozol felé...Mondd ki ami zavar nyugodtan, én sem kérném a csokit, mert én sem adok, tőlem puffoghatna...Tudod vannak olyan szülők akik imádnak kioktatni másokat, akik mindent jobban tudnak, akik lenézőek, és annyira nincs jó megoldás, hisz vérig fog sértődni, mert ŐŐŐ aztán pedig tudja, és mi az, hogy Te megkéred, vagy szerinted nem jó az amit ő mond, vagy esetlegesen jobban tudod?? Hány olyat láttam már, hogy a kis kezdő anyuka jobban kezelte a gyereke szitujait, mint a tapasztaltabb társa, vagy olyan dolgot tett az első gyermekes amire azt mondtam ez igen...ne is törődj vele!!!De valahogy kezelni kell, én így tenném...

2013. júl. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A nyolc hónapos kezébe adott csoki megmondja mennyire bölcs anya a kolléganő. Cseppet se izgasd magad.

Nálatok vannak szabályok, evésidő, babának való kaja. Nem játékszer a gyerek, hogy mások úri szeszélyéből boruljon a napirendje, étrendje.

Amúgy tapasztalatból tudom, hogy a legnagyobb hülyeségeket szokták az ilyen világ bölcsei az anyákra tolni. Egyszer a homokozó széléről kínálgatták a kisfiaimat kiflivel így. De amikor mondtam, hogy kézmosás nélkül nem szeretném, ha a csupa homok kezükből ennének, meg hogy nálunk szabály hogy játszóra csak vizet viszünk.

Mit gondolsz ki volt a gonosz boszorkány? Persze hogy én, aki még enni se hagyja a gyerekét.

Szerencsére a srácok fel se vették.

Ja, és pótruhát meg csak hosszabb útra, meg totyogós korukban vittem, és felnőtt mind a három.

A kolléganő csak villogni akar a tapasztaltságával, de csak magát égette be ezzel.

2013. júl. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez a nő nemhogy bunkó, hanem direkt mondta, amit mondott, el is érte a célját. Nem könnyű helyzet a férjed miatt.

Én kivettem volna a gyereket a kezéből és megmondtam volna, hogy nem szeretném, ha elkapna valamit, ki tudja. Persze, ironikusan.

Csokit is visszaadnám és megmondanám, hogy semmi köze hozzá, mit adok és mit nem adok a gyerekemnek. Nevelje a saját gyerekét, más dolgába ne szóljon bele. Eleve ilyen IQ harcos emberekkel én szóba sem állok, mert rosszindulatúak, épp érvekkel nem jársz náluk sikerrel, ugyanis csak a másiknak akarnak nekiesni, rosszkedvet és feszültséget kelteni. El is érte.

2013. júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Köszike a lepontozást :D
2013. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!