Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónaposotok mennyi szót...

16 hónaposotok mennyi szót tud kb?

Figyelt kérdés
16 hónapos lesz a hétvégén a lányom és közel 30 szót mond mostmár. Eddig nem nagyon beszélt, de most nagyon beindult. Unokatesóm kislánya 1 hónappal fiatalabb, és két szót mond eddig, mama és azt hogy ott. Mikor kérdezte unokatesóm hogy miket mond már a lányom és említettem hogy közel 30 szót, és mondtam hogy miket, egyből azt felelte rá, hogy és ki hallotta. Szerinte lehetlen hogy ennyi szót mondjon a lányom. Miért nem akarja elhinni? Miért hasonlítgatja a két kislányt? Tiétek mennyit beszélt ilyenkor? Egyébként szerintem a 30 szó az nem is annyira sok...
2013. júl. 29. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kisfiam 15,5 hónapos és szinte semmit nem mond, nagy nehezen amikor kimondom 10-szer, hogy apa megunja és csak kimondja egyszer... :D Néha mondja csak, hogy apa, baba, mama és ennyi, de ezeket is nagyon ritkán.Ja és az autót mutatja és mondja, hogy tó értitek, tó.... :D nem autó, hanem tó... :D

Kislányom már 8-9 hónaposan mondta, hogy anya, apa, baba, mama, pápá, hoppá.15-16 hónaposan már ő is simán tudott 30 szót, sőt már egyszerű rövid mondatokat is mondott.2 évesen már 3-4 mondókát tudott és 3-4 dalt el is énekelt.

Nem értem az ilyen irigy szülőket, minden gyerek máshogy fejlődik, soha nem szabad hasonlítgatni.Látod nekem is két gyerkőcöm van, egy apától és mégis teljesen máshogy fejlődtek.A fiú sokkal jobb mozgásba, kevésbé jó beszédbe.Lányom sokkal jobb beszédbe, kevésbé volt ügyes mozgásba.Ne idegesítsd magad rajta.

2013. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem 14 hos de a mamán és a nemem kívül semmit nem mond.
2013. júl. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

16 hónaposan már a kisfiam is elég sok szót tudott, elég hamar kezdett beszélni. Mondjuk sosem számoltam meg hány szót használ, de ő is elég sokat használt már akkor.

Most 20 hónapos, és már mondatokban beszél, be nem áll a szája.

2013. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Lányom 23 hónapos koráig csak 3-4 szót mondott. Pedig rengeteget foglalkoztunk vele, mondókáztunk, énekeltünk neki, állandóan beszéltünk hozzá, de nem volt hajlandó megszólalni. A játszón a hasonló korúak már ügyesen beszéltek, volt olyan hasonló korú gyerek, aki olyan ügyesen mondta a szavakat, mint a Te Lányod. Én nem izgattam magam ezen túlságosan. Azt láttam, hogy még mások a beszédben ügyesebbek, addig az én Lányom a mozgásban nagyon ügyes. Ez a mai napig megmaradt. Senki nem hiszi el, hogy még csak 33 hónapos és már minden mászókát, csúszdát megmászik, amit a hasonló korúak még csak megközelíteni sem mernek. Ja és 23 hónaposan bekerült bölcsibe, onnantól a beszéde is beindult. 1-2 hónap alatt utólérte a társakat, akik sokkal korábban kezdtek beszélni.

Teljesen felesleges hasonlítgatni a gyerekeket, mert mindegyiknek más a beszéd és mozgásfejlődése. Ettől még egyik sem butább vagy ügyetlenebb a másiknál. És 3 éves korukra pont ugyan olyan ügyes lesz az összes:o)

2013. júl. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16 hónapos kisfiam csak a szavak elejét mondja, azt sem sokat. Barack-ba, tigris-tig, dinnye-diiii, mama, baba, apa szavakat mondja, de nem tudatosan.
2013. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kisfiam ennyi idősen szintén úgy 30 szót mondott, a kislányom most lesz 14 hónapos, ő már kb. 40-50 szót tud érthetően, szituációnak megfelelően használni.

Szerintem nagyon sok, főleg, hogy a lányom már kérdezi azt is, hogy "mi ez?", tehát már kétszavas mondatokat is alkot (te is stb.)! Amúgy nálunk mindkét gyermek Asperger szindróma gyanús- azért beszélnek ennyit!

2013. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is elég sok mindent mond már,(papa, mama, anya, ez néha nyanya, apa, autó, lámpa, hinta, edény, teteje (dobozok tetejére) inni... 16 hónapos. de sok szónak az első 2 betűjét mondogatja: ma (maci), ti (tigris)...

Utolsó válaszolótól megkérdezhetem, hogy mik a jelei ennyi idősen az Aspergernek?

2013. júl. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2013. júl. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Gondolom a linket én kaptam (7. válaszoló vagyok).

Köszönöm, de én konkrétumokra lettem volna kíváncsi egy 14 hónaposnál...De, ha nem hát nem!:-(

2013. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A linket azért küldtem, mert kicsiben nagyjából ezek jellemzők már most is.

A korai és sok beszéd miatt gyanús az Asperger, ami még jellemző:

Ritkán tart szemkontaktust, 9 hónapos koráig szinte egyáltalán nem tartott szemkontaktust.

Jól és sokáig eljátszik egyedül, tengelye körül pörög naponta többször, szereti nézni a pörgő tárgyakat (autó kerekét).

10-12 hónapos koráig a babakocsiban ülve előre-hátra billegtette a felsőtestét séta közben.

Születése óta többemberes, iszonyat sírós. Egy percre nem áll meg, mindenre felmászik.

Hintában ülve és ha örül, akkor a kezével repked.

Nem lehet pelenkázni és öltöztetni, mert hisztirohamot kap közben (nem kis hiszti, hanem ketten kellünk, hogy lefogjuk), de ha vége abbahagyja.

A vicces dolgokon nem nevet (más ismerős ugyanilyen idős kislány ezeket mind érti és nevet rajtuk), ritkán jön oda megmutatni valamit, nem fejezi ki az örömét.

Úgy hirtelen ennyi.

2013. aug. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!