Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mondjátok, hogy nem vagyok...

Mondjátok, hogy nem vagyok egyedül?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Van egy 10 hónapos kislányom,akit szinte egyedül nevelek,mert apuka reggeltől késő estig dolgozik.Magam vagyok teljesen,mert nem tudok kire bízni a gyereket hiába van tele nagyszülőkkel,rokonokkal a közelben.Állandóan itthon vagyunk,nem győzöm a házimunkát,nemgyőzöm az udvart,de a párom "elvárja"hogy főzzek,mossak,takarítsak,az udvart rendben tartsan,füvet levágjam stb.de nem bírom már csinálni egyedül.Úgy érzem megbolondulok.A gyerekkel nem bírok,pár napja már elkezdett totyogni,de nagyon aktív.Babakocsiban nem marad meg,kimászik,annak ellenére is hogy kikötöm,az adamo hintából szintén kimászik,a földre nem rakhatom,mert mindent a szájába vesz.Rábízni senkire nem lehet.Ráadásul ami még borzasztóbb ,hogy pánikbeteg vagyok (ami terhességem alatt elmúlt)lassan 6éve,így az elmenetel itthonról nem megy.Még egy boltba sem tudok elmenni:(a párom ezt nem képes megérteni,hiába mondtam el neki.Nem tudom mit csináljak,mennék vissza nagyon dolgozni,mert szükségem van az emberek társaságára.Itthon nem tudok beszélgetni csak a kicsivel,de azt meg tudjátok milyen beszélgetőpartner egy 10 hós baba.Hogy tudnék kilábalni ebből a helyzetből?Tudom felkellene keresnem egy pszichiátert,de régen voltam,teletömött gyógyszerekkel én meg mégegyszer nem szeretném.Lassan az idegösszeroppanás határán vagyok.Szívem szerint néha elmennék és soha nem jönnék vissza!De imádom a lányomat sosem hagynám el,de kikészíti az idegeimet pillanatok alatt.Az apja szintén.


2013. júl. 31. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Sok anyuka van így... köztük én is. Nekem 7,6 é2 évesek a lányok, szintén pánikbeteg vagyok, de a muszáj nagy úr...Beszélgetni én is csak a gyerekekkel tudok...

Én úgy lábaltam ki ebből, hogy eleinte csak egy boltba mentem le, egy héten egyszer... végig paráztam, otthon sírásban törtem ki, de 3 hónap múlva már heti 2x, 3x szor lejártunk.

Aztán beiktattuk néha a zöldségest, játszóteret, majd az ovi... kb. 2 év alatt már ki tudtam úgy menni az utcára, hogy sok mindenkivel beszélgetni tudtam, köztük a boltosokkal is.

Ami az udvart, takarítást illeti...nem kell annak a háznak ragyognia. Oszd be szépen,mit mikor tudsz megcsinálni, pl ha alszik a kicsi. Egy 10hónaposnak már az etetőszékben a kezébe adhatsz párolt répát, almát, banánt, pufit, azzal ő jól el lesz, amíg mondjuk főzöl! De ne add fel. Muszáj erőt venni magadon!

2013. júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy válaszoltál.Tudom hülyén hangzik de örülök,hogy van még valaki hasonló cipőben:(

Én is próbálkoztam nagyon sokszor elmenni,de valamiért mégsem ment egyedül.Mindig elkísér valaki a mai napig,legtöbbször anyukámmal megyek bevásárolni,mert a jelenléte megnyugtat.

Ami a házat és a tájékát illeti...már rossz érzéssel tölt el,hogy kimegyek,a kertem gazos,a fű csak nől,itt-ott szanaszét van minden:(a párom este már nem csinálja meg,hétvégén ha itthon lenne,tuti valaki elhívja itthonról,vagy ha itthon is van,és mondom neki vigyázzon a lányra,3 perc múlva adja vissza,hogy dolga van.Azt elfelejtettem írni hogy az etetőszékben sem marad meg,mert addig feszíti magát még bele nem pirosodik a szíj mentén a bőre.Én nem tudom nem marad sehol.Etetni bármivel is nagyon nehéz napok óta,semmit nem eszik szinte a meleg miatt.Köszönöm a biztató szavakat,mindenképp megpróbálok erőt venni magamon,mert basszus még csak 26 éves vagyok.

2013. júl. 31. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne add fel! Ne pszichiáterhez menj, hanem pszichológushoz. A pároddal meg kezdeni kell valamit, ez így nem maradhat. Nálunk valami hasonló történt. Mikor összeházasodtunk, még megosztottunk minden munkát, aztán ez az évek alatt észrevétlen megváltozott. Ő egyre többet dolgozott, én itthon voltam a gyerekekkel, és lassan minden munka hozzám került. Először nem volt már ideje befizetni a csekkeket, így attól kezdve én mentem a postára. Esténként fáradt volt kivinni a szemetet, én vittem ki. Már csak én porszívóztam, gyomláltam, végül már én permeteztem, én vágtam ki az elszáradt fát, én irtottam ki a darázsfészket. Aztán egy nap el kellet mennem cementet venni. Nem bírtam felemelni a zsákot, meg kellett kérnem a boltban valakit, hogy segítsen. Mikor hazaértem, megálltam az utcán és szó szerint leszólítottam egy járókelőt, hogy vegye ki a kocsiból és vigye be a kertbe. Ekkor rájöttem, hogy hiába vagyok férjnél, már régóta egyedül élek. Most már tudom hiba volt annyi éven át egymás után átvenni tőle a feladatokat, ráadásul egyre többet kritizált, hogy nincs elég rend vagy tisztaság. Hétvégeken egyre tovább aludt, mert elfáradt a héten, volt, hogy csak az ebédhez kelt fel, én meg hatkor keltem az év minden napján. Vasárnap, karácsonykor stb. Én nem vagyok pánikbeteg, de kórházban, orvosi rendelőben nagyon rosszul érzem magam. Kezdetben, ha betegek voltak a gyerekek, elkísért, de egy idő után már azt sem. Évekbe tellett, míg a kórházfóbiámat leküzdöttem. Ha pl. nyolckor kellett indulnunk, valami rendelésre, héttől-nyolcig a WC-n ültem. Ha visszamehetnék 15 évet az időben biztos másként csinálnám pl. nem lennék hajlandó addig felkelni, míg ő ágyban van, a gyereket magam mellé venném. Délben az üres asztalhoz ülne le stb. Persze lehet, hogy ez se vált volna be. Igazából tanácsot adni nem tudok, én is elrontottam, csak veled érzek.
2013. júl. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül. Én is magam nevelek két gyereket, úton a harmadik, a párom külföldön dolgozik, 2-3 havonta jön haza 4 napra. Pánikrohamaim nekem is voltak, amik szerencsére maguktól elmúltak, de a mai napig utálok nyilvános helyre menni (vásárlás, doki, hivatalos ügyek stb.), de mivel nincs, aki menjen helyettem, hát megoldom. Az udvaron a füvet meg olyannal nyíratom, akinek van fűnyírója. :D Társasági életet akkor élek, ha boltba, suliba, oviba megyek, illetve a neten. Hogy ne forduljak be, naplót vezetek és könyvet írok. Három év múlva felesben fogunk cserélni a férjemmel (egy szezont ő lesz kint, egyet én), aztán ő beindít egy vállalkozást, én pedig átállok kéthetes váltós munkára, és végre minden egyszerűbb lesz. Ámen. Neked azt javaslom, hogy keress egy jó pszichológust, akinek kibeszélheted magad, mert nem mindenki tudja megoldani egyedül. Ez nem kis probléma sajnos. Kitartás! :)
2013. aug. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül.Pánikbeteg ugyan nem vagyok,de nekem is 10hós lassan a pici.Párom dolgozik,aztán ha itthon van se csinál semmit.Én járok minden nap boltba a gyerekkel,mert lift hiányában nem tudom a 4.-re felhozni a csomagot gyerekkel,max egy zacskót.Főzök,mosok,takarítok és a kicsit gondozom.Helyedbe letojnék mindent,tuti nem mennék ki még füvet is nyirni.Nem tetszik neki,kimehet és lenyírhatja párod...Én sem tudom kire hagyni a picit,mert én rokonaim ráadásul 130km-re vannak,páromnak meg nagynénje van csak a város másik végén.Én nem akarok elmenni dolgozni,elvagyok emberek nélkül,viszont elvárnám én is páromtól,hogy többet legyen a picivel ha itthon van,vagy magától is eszébe jusson néha segíteni.Meló mellett nem várom el,de egy mosogatás pihenőnapon csak nem lenne megerőltető.Szerintem sok férfi ilyen,mert mi alá teszünk mindent.
2013. aug. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!