Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altatjatok fel eves...

Hogy altatjatok fel eves babatokat? Eddig cici mellett aludt el de mar ne vagyunk biztosak abban hogy jo ez igy, ti hogy csinaljatok?

Figyelt kérdés
Szoval attol tartunk hogy ugy fogja megszokni hogy csak anyaval lehet elaludni. Es azt szeretnenk hogy eyedul is el tudjon aludni.. :/
2013. aug. 3. 22:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
46%
A mi babánk is legszívesebben cicin alszik el, én is nézegettem több netes oldalt hogy hogy lehetne másképpen, a védőnőm mondta, hogy magától le fog szokni róla, ha majd megérik rá, magától is elalszik majd. Addig meg szüksége van még rád. Nem kell sürgetni.
2013. aug. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
46%
11-es vagyok. Megpróbáltuk mi is elaltatni a kiságyban, olyan ordítás és trauma nem kell mégegyszer, amit átélt. Lelkiismeret furdalásom volt amiért másra hallgattam és nem a kettőnk kapcsolatára.
2013. aug. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én sem értem, hogy miért kellene egy babának mellen aludni és ennek még örülni is.

A mi fiunk 5 hónapos, és gyönyörűen elalszik egyedül, bárhol van. Babakocsiban, kiságyban, ahol éppen álmos lesz. És ettől még nem hanyagolom el, hogy nem rajtam lóg egész nap. Itt van velem a nappaliban, de ha álmos, alszik, én meg csinálom a dolgom.

Szerintem van olyan egyszerű ez a módszer is, mintha állandóan előrángatnám a mellem, amikor éppen szükség van rá. Miért kellene mindig betömni a száját kajával, ha nem is arra van szüksége?

Ettől függetlenül még minden baba más, de mi így próbáltuk szoktatni, és működött is.


Ha le szeretnéd szoktatni, akkor tedd be az ágyba, maradj ott vele, simogasd, amíg elalszik, aztán hozzászokik. Esetleg segíthet egy cumi, amivel folytatni tudja ugyanazt a mozdulatot. Az elején többször be kell hozzá menni, hogy érezze, nincs egyedül, aztán egyre ritkábban.

2013. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A cicin elalvás nagyon jó a babáknak, ez nem kétséges. Minden rendben is van egészen addig, amíg az anyuka mindig ott van, hogy elaltassa. De azért lehetnek előbb vagy utóbb olyan helyzetek, amikor valaki másnak kellene elaltatnia (pl anyuka neadjisten napokra kórházba kerül), és erre nem árt felkészülni, de persze lehet bízni is abban, hogy ilyen nem fordulhat elő, és hogy magától leszokik róla a baba (ami nem törvényszerű).

Én arra szoktattam mindkét kisfiamat, amikor már nagyobbacskák lettek és nem ájultak be rögtön a cicin, hogy evés után az ágyukban aludjanak. A kisebbik most 11 hónapos, nagy ritkán nyafog, ha aludni kell mennie, ilyenkor nyilván nem hagyom a kiságyban sírni. De az esetek többségében az apja vagy a mama is beteheti a kiságyba, és pár perc múlva már alszik, akkor is, ha előtte 1 órával evett. Nem hiszem, hogy emiatt bármilyen trauma érné. És ez nekem is nagyon megnyugtató, mert a nagyobbik fiam (3 éves) miatt nem mindig tudom én aludni vinni, és rá tudom bízni az anyukámra napközben is, ha valahova el kell mennem.

2013. aug. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Én két cicin alvó baba mellől jártam el egyetemre szombatonként, és a férjem minden alkalommal meg tudta oldani az altatást. És mivel nekem kettőből kettő szokott le normál időben erről teljesen magától, azt sem tudom elhinni, hogy ez olyan hihetetlenül ritka dolog lenne.

Persze mindenki azt csinál, amit akar, de én azt veszem észre, hogy elég sok tévhit kering ezzel az egész cicin altatás témával kapcsolatban, pedig a természet valószínűleg nem véletlenül rendezte úgy, hogy a csecsemők így alszanak el a legkönnyebben.

2013. aug. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
A mi babánk máshol szépen elalszik cici nélkül is, kocsiban pillanatok alatt, babakocsiban is, de ha itthon vagyunk, akkor legszivesebben (és leggyorsabban) mellen alszik el, gondolom így természetes neki. Nekem meg eszem ágában nincs elvenni tőle ezt az élvezetet. Lehet kiságyba szoktatni, de ha rájön később hogy neki külön ágya van, büszkén fog ott aludni. Akkor meg hiába akarjuk visszahozni ezt a pár hónapot, amikor egymáshoz simulva aludhatunk el. Úgyis olyan gyorsan eltelik.
2013. aug. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Akinek a babájával sosem volt gond az alvás kapcsán, nem is gondolná milyen nehéz ügy ez. A kislányom 5 hónapos lesz, és még mindig én altatom énekléssel. Az első pár hétben nagyon nehéz volt elaltatni, ráadásul a kocsit sem szerette a legelső alkalomtól fogva ahogy beletettem, úgyhogy ringatnom és paskolgatnom kellet hogy elaludjon. Teljesen igaz, hogy meg kell tanulnia, remélhetőleg eljön az az idő amikor majd magától alszik el.
2013. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!