Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyik kicsi, masik pici?

Egyik kicsi, masik pici?

Figyelt kérdés
Van itt más is 2 pici gyerekkel? Milyenek a napjaitok? Van kedvetek ismerkedni? Nekem 17 hos a lányom es most született a kisfiam.
2013. aug. 13. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:

17 hónap van köztük, ma már a kicsi lassan 4 éves lesz, az első 6 hónap álom volt, a kicsi csak evett és aludt, utána lett nehezebb, amikor már ő is igényelte a játékot, a társaságot, de a legfontosabb a stabil napirend és a következetesség

nem mondom, hogy mindig könnyű volt, de ha van mibe kapaszkodniuk és tudják, mire számíthatnak, akkor sokkal simulékonyabbak, nyugodtabbak

2013. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 21 hó volt a lányok között.

Elsö egy nyugodt csendes gyerek volt, habár 1 éves korától 2 éves koráig hiszti korszak, de kinötte a nehezét.

Na a kicsi ebbe született, aki egy nyügösebb gyerek volt. Szoptattam 24 órában(iszonyat nehéz volt), szinte le sem jött a ciciröl. A nagy meg a tv elé tettem, hogy ne unatkozzon miközben én állandóan szoptattam. Abba is hagytam 3 hós korában, mert nem lehetett 24 órát szoptatni.

Most 1 éves múlt a kicsi is, már nagyon jó. A két gyerek szuperül eljátszik, szó szerint együtt, és nagyokat nevetgélnek. A kicsivel lehet menni már sétálni...

Kitartás.

2013. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a nagy 18 hónapos volt, amikor születtek az ikrek (fiú-lány). Most 8 hónaposak, kezdenek mászni össze-vissza. Mindenkinek az kell, ami a másiknál van, cibálják egymást, de mindezt leszámítva nagyon édesek. Szerintem is a legfontosabb a napirend, mert akkor ők is és Te is tudod, hogy mire számíthattok. Nehéz nagyon, és van, lesz sok kiborító nap, de bele kell kapaszkodni a szép élményekbe, és a reménybe, hogy 1 éves koruk után sokkal jobb lesz (hátha, hátha). Szerintem egy gyereknek nincs nagyobb ajándék, mint az, hogy testvére van. S ha kicsi a korkülönbség, akkor még jobb (legalábbis a gyerekeknek).
2013. aug. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


21 hónap van a lányom az egypetéjű ikerfiaim között. Eléggé a túlélés volt a lényeg az elején, de nálunk azért a részemről leginkább, mert az ikrek nagyon sűrűn szopiztak, éjjel is, és volt hogy nem vagy alig aludtam. VOlt pár mélypont, aztán átlendültem, és az alvással való gond is most kezd megoldódni, pár hete alusszák át az éjszakát (tegnap voltak 3 évesek), szóval ez nagyon elhúzódott. Mióta másznak, azóta sokkal jobb a helyzet, de ha egy kicsi lett volna a lányom mellé ekkor különbséggel, ráadásul az az egy aludt is volna éjjel "rendesen", meg sem éreztem volna. :-) Visszagondolva nem volt vészes, olyan 20 hós koruktól meg szuper. Szépen eljátszanak, főleg a fiúk, nem is hisztisek, a lánnyal több bajom van. :-)

A napirend a lényeg, bár újszülöttnél ez még csak az esti fürcsit jelenti kb, de belerázódtok folyamatosan.

Nagyon boldog babázást neked/nektek!

2013. aug. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!