Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Támogatnak benneteket a...

Támogatnak benneteket a szüleitek vagy a párotok szülei? Ha igen mivel?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdem, nem szeretnék vitát! Nálunk a párom szülei a havi adag pelenkát veszik meg, az én szüleim meg a havi tápszert.

Barátnőm anyósa például a havi rezsit fizeti ki nekik.


2013. aug. 14. 00:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
55%

A párom szülei nem igazán. Anyósomnak kevés a nyugdíja, apósomnak van pénze, de egy önző ember, még csak meglátogatni sem jön a kicsit.

Az én anyukám az egyetlen, akire számíthatunk, bár igazán nem szorulunk rá, ennek ellenére szinte minden ruhát ő vesz a kisfiamnak, meg hozza a kaját, pedig meg tudjuk venni mi is. Sőt, még anyagilag is támogat. Már nem nagyon akarjuk elfogadni tőle, de ő ilyen, folyton adni akar. Mi alkalmazottak vagyunk a férjemmel, ő meg vállalkozó, sokat dolgozik és jól keres, nincs más, akire költse, mert egyetlen lánya vagyok. Nekem mondjuk ez már sokszor inkább kényelmetlen, mert tényleg nem szorulunk rá.


De az rosszul esik, hogy a párom szülei semmilyen módon nem veszik ki a részüket az unokázásban. Az egyetlen mentségük, hogy messze laknak, de még ahhoz képest is!


Most is itthon vagyok 9 hónapos terhesen a másfél éves fiammal, és annyira jól jönne egy kis segítség, mert lehajolni nem tudok, de ez van....

2013. aug. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
40%
Igen, az én részemről pénzzel, a férjem részéről néha szintén pénzzel, de javarészt természetben, ami a kertben megterem, és hússal. Nem is tudom, mi lenne, ha nem lennének, már földönfutók lennénk.
2013. aug. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%
Minket anyagilag nem, mert nem voltunk rászorulva szerencsére (Kicsit később vállaltunk gyereket 30 fölött, és megteremtettük a hátterét előbb). De anyukám sokat vigyázott a gyerekekre amig kicsik voltak, nekem ez megfizethetetlen segítség volt akkor is és most is :)
2013. aug. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
23%
Első vagyok. Egyetértek az előzővel, hogy a fizikai segítség megfizethetetlen! Nekem pénz helyett inkább egy házinéni kellene most....
2013. aug. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
32%

Igen!

Illetve nem úgy,hogy mindig ugyanazt a fix dolgot veszik meg mondjuk a gyereknek!

De minden hónapban vesznek valamit. Vagy pelenkát, vagy ruhát neki, vagy kaját stb.

Szerencsések vagyunk! Szerencsére megtehetik!

Most mondjuk éppen mi kapunk édesapámtól segítséget, ki térkövezteti az udvarunk egy részét!

2013. aug. 14. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
56%
Anyósoméktól nem sok mindent, esetleg néha egy-egy joghurt vagy gyümölcs, anyukámék rendszeresen vesznek neki gyümölcsöt, ruhát, popsitörlőt stb, és sok mindent kapunk tőlük ami a kertben terem náluk.
2013. aug. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
70%
Unokázik, amikor csak teheti. De anyagilag nem, sztem mindenkinek meg kell tanulni önállonak lenni. Én ilyet még nemis hallottam h családos emberek havi apanázst kaptak anyuéktol.....és ha majd nem lesznek??
2013. aug. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%

Rendszeres anyagi támogatást nem kapunk.Szerencsére a zsebpénzes időszak elmúlt már :-)


Unokáznak amikor csak lehet, illetve ha jönnek és módjuk van rá akkor egy kis ruha vagy játék van a gyereknek.

Esetleg hazai zöldséget kapunk ilyesmi...de ez sem mindig..


Nem szeretné ha havi x összeget adnának, mert nekem olyan lenne mintha még mindig gyerek lennék...

2013. aug. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
46%

anyukám jön amikor tud,ált. havi 1-2 alkalom. munkahelyéből adódóan ment nekünk tápszert, bébiételt, így ez neki semmibe nem kerül, de nekünk nagy segítség.

anyós nem igazán jön magától, de ha hívjuk, h. elmennénk 2-3 órára, vigyáz a gyerekre. a szomszéd utcában lakik.

anyagiakban nem segítenek, nem is várjuk, hülyén is éreznénk magunkat .

2013. aug. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
51%

Az én szüleimnél élünk,semmibe nem kell pénzt adnunk,+ kapok rengeteg segítséget most is és majd a baba körül is,ráadásul sok cuccot vett az unokájának már,és mivel a legközelebbi hely,ahova orvoshoz tudok járni az Debrecen,igy ő szokott vinni és nem kell benzibe adnom.

A párom szülei nem tudnak igy támogatni,jövőhònapban adnak valamennyit,mert azt akarják,hogy abbòl vegyük meg a fontos dolgokat. Emellett szoktak küldeni nekem gyümölcsöket,és hogy az orvosnak ne kelljen mindig pézt adni,szoktunk kapni vadhúsokat,amiket vihetunk a vizsgálatokkor.

18 hkm

2013. aug. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!