Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Támogatnak benneteket a...

Támogatnak benneteket a szüleitek vagy a párotok szülei? Ha igen mivel?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdem, nem szeretnék vitát! Nálunk a párom szülei a havi adag pelenkát veszik meg, az én szüleim meg a havi tápszert.

Barátnőm anyósa például a havi rezsit fizeti ki nekik.


2013. aug. 14. 00:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%

Anyósomék mindig hoznak valamit, ha jönnek, zöldség-gyümölcs a kertből, husi sajátból, vagy ha éppen olyanja van, kisruha, kiscipő (ha meglátja, nem bír ellenállni), aranyosak. Anyuék pedig anno, amikor vártuk a babát, nem adtak karácsonyi ajándékot, hanem kijelentette, hogy akkor a kelengyére adnának némi pénzt a nagyival közösen, és hogy igenis fogadjuk el, majd mi azt veszünk belőle, amit akarunk (mert más helyen pl a nagyi vette a babakocsit). És persze ha jönnek, mindig hoznak valamit, már nem tudom lebeszélni őket - mindkét részről viszonylag ritkán tudunk találkozni, 3 hetente, nem lakunk közel egymáshoz. Anyura maximálisan számíthatok, csak meg kell beszélni mert dolgozik, de ha megtervezzük, jön és vigyáz a kicsire amíg én mondjuk orvoshoz mentem vagy valami.

Viszont hogy havi rezsit meg ilyesmit fizessenek, na neee..sőt, semmi havi fix dolgot, milyen már? Felnőtt emberek vagyunk, el tudjuk látni magunkat és a babát is

2013. aug. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Az anyósomék részéről egyáltalán nem kapunk anyagi segitséget. Még a babám születésekor sem kaptunk tőlük semmit. Segitséget sem kapok tőlük, nem vigyáztak még a picire, nem viszik el sétálni 1-1órácskára, hogy kifujjam magam. Látogatni sem jönnek, pedig 5percre laknak tőlünk. Akkor látják, amikor mi elmegyünk, ami szintén ritkán van, mivel nem is nagyon hivnak.

Anyámék részéről kapunk anyagi segitséget is. Vagyis pénzt ritkán, mert tudja, hogy nem szivesen fogadom el, hiszen őket sem veti fel, de sokszor vesz ruhát, játékot a picinek, és sokszor eljön vagy elhiv minket, hogy tudjon ő is lenni a babával és kicsit levegye a vállamról a dolgokat.

2013. aug. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
51%

Anyósom óvónő, sok ruhát, játékot kap ingyen vagy majdnem ingyen a "gyerekei" szüleitől a lányunk számára.

Anyagilag nem kapunk tőlük támogatást.


De az én családom és a férjem családja is imádja a picit, bármikor kaphatók egy kis babázásra. Sőt, ők szorgalmazzák hogy menjek vásárolni, menjünk kettesben valamerre a férjemmel vagy csak pihenjünk otthon, amíg ők a picivel vannak.

2013. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
25%
Páromat sajnos kirúgták,így apukája tartott el minket sokáig.Közben terhes lettem,de reménykedtünk,hogy lesz munka hamar.Sajnos nem így lett.De szerencsére tudott menni tanfolyamra,amiért neki fizettek.De ígyis mire ez elkezdődött,majdnem akkor született a pici.A kicsinek mindent szereztem szüleim.Húgom után maradt csomó ruha,meg anyuék vettek szivacsot,pelenkázót is használtan.Apuék pelust,cumisüvegeket stb stb.Apósom sajnos meghalt nemrég,de elötte is mivel minden tartalékát elköltötte ránk,így azóta apámék segítettek be.Suli után párom viszonylag hamar (3hó) talált munkát,de segítenek ennek ellenére amig nem jövünk egyenesbe.Mamám meg amúgy is mindig segít,ha van pénzünk,ha nem.Ha jönnek,mindig hoznak valamit.Messze laknak így kb 2-4havonta tudnak jönni csak.
2013. aug. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
51%

Párom szülei pénzzel sosem, ők havi 1x pelenkát vesznek vagy popsitörlőt vagy bébiételt, néhanéha ruhát.

Én szüleim is pelenkát, popsitörlőt vesznek, kajával segítenek nekem és a picinek + eddig adtak 1x 5, 10 ezret, mert egyedül nevelem a lányom.

Ők sokat vigyáznak a kicsire, nekem is ez a legnagyobb segítség!! Persze minden segítségnek és apróságnak örülök!

2013. aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én nem könyöradományként fogom fel a segítséget, hiszen nem volnánk ráutalva meg nem mi kértük. Ők ezt azért adják mert szeretnek minket és jó érzéssel tölti el őket, hogy ennyit is adhatnak! Én fogom majd a kislányomat valamivel támogatni ha rászorul ha nem. Szerintem ez így helyes!
2013. aug. 14. 09:53
 17/28 anonim ***** válasza:
32%
Szoktak vásárolni a gyerkőcnek ruhát, cipőt, játékot, és anyagilag is kisegítenek minket, amikor kell (bár ne kéne...)
2013. aug. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
90%
Anyagilag semmi , egyik részröl sem. Néha apróságokat kap a gyerek. Vagy ünnepekkor nem tul drága dolgokat. Anyukáméktol például az első szülinapra semmit nem akpott a kisfiunk. Anyósomtol(apósom már nem él) két hétre rá kapott egy motort. Annyira nincsen pénze neki sem. Mi nem vagyunk ráutalva a segitségre, megoldjuk annyibol amennyink van.
2013. aug. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
25%
Az én szüleim nem igazán. Anyám nem kíváncsi az unokájára,sem rám. Apámtól az ünnepeket leszámítva most kapott először valamit (1éves),egy doboz legot és egy fa kisvonatot. Párom édesapja és felesége talán 2x vett neki valamit,anyósomék viszont amikor jönnek,akkor mindig hoznak pelenkát és valami kis apróságot. Rendszeresen egyikük sem támogat,pénzzel meg pláne nem. Mivel fiatalok vagyunk (én 22,párom 27) ezért ami nekem nagy segítség,hogy a nagymamám (70 éves) sokszor átjön,vigyáz a fiamra,addig én el tudom végezni a teendőimet.
2013. aug. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
74%

Kerti terményekkel, illetve ha máshogy nem tudjuk megoldani akkor nagyon szívesen unokáznak.

Nincs rossz nyugdíjuk de azért egy plusz lakás rezsit biztos nem tudnának kifizetni csak nagyon takarékoskodva, azt meg kihasználás lenne.

2013. aug. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!