Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor döntöttétek el, hogy...

Mikor döntöttétek el, hogy babát szeretnétek? Ki milyen nemű gyermekre vágyott?

Figyelt kérdés

Milyen szinten volt a kapcsolatotok, mikor úgy éreztétek, már csak a gyerek hiányzik?

Apuka mit szeretett volna, te mire vágytál? (fiú/lány)

Névválasztás hogy zajlott?


2013. aug. 14. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3 éve volt az esküvőnk, rá 1 évre döntöttük el, hogy jöhet a baba. A 2. hónapban teherbe estem, most 14 hónapos a fiam. A férjem fiút szeretett volna, én lányt. A névválasztásnál mindketten összeírtuk, hogy melyik nevek tetszenek és aztán közösen kiválasztottuk, ami mindkettőnknek tetszett.
2013. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

5 és fél éve vagyunk együtt és most kezdünk próbálkozni a babával. 23l, 29f

Kislányra vágyunk elsőre, de örülünk a kisfiúnak is.

A nevek már fixek. Megtaláltak minket. :)

2013. aug. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5 éve voltunk együtt, ebből fél éve már házasként, amikor eldöntöttük, hogy jöhet a baba. Férjem inkább kislányt szeretett volna, én kisfiút. Nehezen találtunk nevet, mert nem passzoltak a vezetéknévhez. Végül a férjem találta meg a kisfiunk nevét és nekem sem volt kifogásom. Már lassan 5 éves lesz a kisfiunk :-)
2013. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Esküvő után egy évvel éreztük úgy, hogy akkor jöhetne...:)

Apuka titokban szerintem inkább lányra vágyott (de nem mondta ki), nekem tényleg mindegy volt. A lánynév szinte azonnal meglett, mindkettőnknek elsőre tetszett a Noémi, és más jelek is ezt a nevet erősítették. Fiú névvel hadilábon álltunk, de nem is kellett a végén, mert lányunk született. :)

2013. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Rögtön az esküvő után szerettünk volna, de csak 2 évre rá sikerült. 17 éves korunk óta voltunk együtt és 29 voltam mikor az első baba született. Mindketten fiút szerettünk volna, megkaptuk. :-) 1 lánynév és 4 fiúnév volt, ami tetszett mindegyikünknek. (Kinyomtattam a netről az utónévsor és a kezébe nyomtam apának. Aláhúzta ami neki tetszik én a maradékból kiválogattam ami nekem is tetszik.)

Másodikra apa lányt szeretett volna, én még egy fiút. Én nyertem. A 4 fiúnevet kihasználtuk (2-2 keresztnevük lett). Ha esetleg lesz 3. gyerkőc muszáj lánynak lennie, mert már nincs több szóba jöhető fiúnév. :-D

2013. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi már több mint 4 éve voltunk együtt csak addig másik városban éltünk aztán pedig neki beteg lett apukája nekem meghalt anyukám úgyhogy mindennel foglalkoztunk csak épp a babával nem. Aztán úgy döntöttünk, hogy próbáljuk meg. Ha jönni akar jöjjön, ha nem akkor nagy bringatúra nyáron. :)

Elsőre sikerült. Apuka szerintem fiút szeretett volna nekem mindegy volt. A fiúnév kezdetektől megvolt. Noel András de lánynevet már csak akkor kezdtünk keresgélni mikor a doki mondta hogy nagy vszínűséggel kislány. :) Az én nevem Zsuzsanna, jelentése Liliom és valahogy így jött a Lili a rövidítésként. Aztán kapott még egy rövid 2.nevet is de igazából én megnéztem a névmisztikában, hogy jól fog-e neki állni "sorsilag" :)

2013. aug. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4 éve voltunk együtt,akkor már 3,5 éve együtt is éltünk.Végül úgy hozta a sors hogy a 6. évfordulónk hónapjában most májusban született a fiúnk.Mindketten lányt vártunk de már oda nem adnánk 2 lányért sem :) A nevét én választottam,apa nagy nehezen rábólintott mivel lányt vártunk így csak az volt talonban :D De nagyon illik rá a neve. A párom 29 én 24 vagyok
2013. aug. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1 éve voltunk együtt,nem terveztük,csak jött. Egyébként szó volt a gyerek témáról,kb. 3 év múlva lett volna esedékes,de a sors közbeszólt. Nem gondolkodtunk egy percig sem,hogy megtartsuk-e. Én kislányt szerettem volna,a párom azt mondta,hogy mindegy,csak egészséges legyen. Végül fiú lett,már 1 éves kiskrapek. Tervezzük a tesót,jó lenne még egy kissrác,de igazából teljesen mindegy,hogy mi lesz,tényleg csak egészséges legyen. Februárban leszünk 3 éve együtt.
2013. aug. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Négy év után összeházasodtunk és az 5. évben született meg a kisfiúnk, a második próbálkozásra. Mindketten kisfiút is szerettünk volna. Nálunk a párom szeretett volna 30 évesen már apa lenni - sikerült. :) Volt már egy név, ami nagyon tetszett nekünk - még terhességem előtt - de sajna abban az évben több ismerősünk is azt adta a gyerekének. Szóval a névvel eléggé hadilábon álltunk, úgyhogy az csak az utolsó hónapban fixálódott. De nem bántam meg, nagyon illik a kisfiúnkra.
2013. aug. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
22 éves lány vagyok, párom 25 éves. Már most gyakran szóba jön a baba-téma, de most kezdek el egy nagyon jó munkahelyen dolgozik, 2 éves szerződéssel, így azt még mindenképp kivárjuk, meg előtte szeretnénk esküvőt is, nekem ez fontos. 4,5 éve együtt vagyunk. Én, ha választhatnék elsőre fiút, másodikra kislányt szeretnék, de bármi lesz is az első, biztosan nagyon fogjuk szeretni. Párom fiút akar. Amúgy a befutó fiúnevünk már évek óta megvan, nekem a lánynév is, de azt még páromnak nem mertem mondani, mert ő nem szereti a ritkább neveket, ez pedig az, de remélem, mire odajutunk megbékél vele. :D
2013. aug. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!