Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hiszti, szeparációs szorongás,...

Hiszti, szeparációs szorongás, esetleg mindkettő? Miért fordult ki magából 1 éves kislányom?

Figyelt kérdés

26-án lesz egy éves a csajszi, kb két hete kifordult magából, több "tünetet" is produkál, amivel nem igazán tudom, hogy mit kellene kezdeni.

Megint fél az idegenektől. 4-6 hónapos kora között volt ilyen, amikor ha valaki (nem minden nap látott ismerős vagy idegen) fél méteren belül ment hozzá, elkezdett sírni. Most újra ez a helyzet, pedig azt hittem már túlvagyunk rajta. Annyi a különbség, hogy most sokkal kétségbeesettebb és bújik belém.

Ha valamit nem szabad (sütőt nyitogatni, fiókot csapkodni, tv-t püfölni, szemétbe turkálni, stb.)vége a világnak. Elkezd üvölteni, vergődni, ha elviszem a helyszínről, feszíti magát, üt, harap, visít.

Állandóan a nyakamon lóg (félre ne értsétek, nem az a baj, hogy anyás). Ha rájön, akkor mászik utánam és kapaszkodik a lábamba, tépi rólam a nadrágot, nyöszörög, szó szerint bújuk a hátsómba. Ha leülök mellé a szőnyegre akkor is mászik rám, ilyenkor nincs el a játékaival. Ha meg nem veszem fel akkor szintén vége a világnak.


Eddig egy tündéri, állandóan vigyorgó csaj volt, de most nem tudok mit csinálni vele. Ez hiszti vagy szep. szorongás? Hogy kellene kezelnem a helyzeteket, hogy ne kapassam el, de "lelki törést" se okozzak neki?


2013. aug. 14. 14:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Amit még elfelejtettem, hogy néha dührohamot kap. Ilyenkor földhöz vágja az éppen kezében lévő játékot, morogni kezd, csapkod. Ilyenkor meg szoktam tőle kérdezni, hogy "most mit csinálsz?" Ilyenkor rám néz elkezd vigyorogni és folytatja tovább a játékot.
2013. aug. 14. 14:22
 2/4 anonim ***** válasza:
Off. Kb mintha az én 8 hónapos fiamról írtál volna jellemzést, csak ő nem rugdos és harap. De totál más mint pl 1 hónapja volt.Azt mondják, vagy a mozgásfejlődés is okozhat ilyet, vagy fogzás, oilletve 6 hós és 1 éves kor körül a szep.szorongás is. Szóval mindig van mire fogni :)
2013. aug. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én picikém is hasonló dolgokat produkál :) Most volt egy éves. Az idegenekre rá sem néz, nemhogy még odamenjen hozzájuk :) Ezzel mondjuk nem is foglalkoztam, mert a nagy is ugyan ilyen volt. Viszont ami hisztit produkálni tud na az nem semmi :) Ha azt mondom neki hogy nem, akkor popsira vágja magát és bömböl. Persze könnycsepp ki nem jönne a szeméből és nézi, hogy én mit reagálok. :) A nagynak szépen el lehetett mondani mindent, hogy mit miért nem szabad és meg is értette. Na neki egész nap magyarázhatok, akkor sem érti jobban mondva érti csak nem érdekli. Tudja hogy nem szabad, mert ha szólok, akkor csak nevet és csinálja tovább. Marha nagy türelem kell hozzá, mert nem az a szófogadó gyerek és mindig vmi hülyeségen töri a fejét.. :) még szerencse, hogy a nagy olyan szófogadó és nincs olyan sok bajom vele :) Hát én nagyon remélem, hogy hamarosan ezeket kinövi.

Addig is neked is sok sikert és kitartást :D

2013. aug. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az idegenektől való félelem és a bújás szep. szor. lesz, de a hiszti, csapkodás a korával jár. A fiam 14 hónapos, és egy ideje megy nála is a csapkodás, üvöltés, ha valamit nem kap meg, vagy valamit nem szabad. Ő is leveti magát a földre, megfeszíti magát, szerencsére a harapásra még nem jött rá. Szerintem ez a személyiségfejlődés része, kezd rájönni, hogy van saját akarata. Én megfogadtam, hogy hisztivel nálam nem fog elérni semmit, akárhol vagyunk és akármit akar, de ha közelségre vágyik, vagy bújósabb, akkor fel szoktam venni, mert olyankor tudom/érzem, hogy rám (az ölelésemre) van szüksége.

2013. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!