Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszeres babák tényleg...

A tápszeres babák tényleg hamarabb átalusszák az éjszakákat? De miért?

Figyelt kérdés

A tápszer táplálóbb lenne mint a tej?Vagy mi az oka?

Külön megkérnék mindenkit hogy ne menjünk bele a szoptatás mennyivel jobb vagy nem,a kérdés nem erre vonatkozik. Köszönöm :)


2013. aug. 16. 20:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem amiatt van ez mert a tejet sokkal könnyebben tudja megemészteni a kis gyomruk a babáknak. A tápszer akárhogy is vesszük egy gyári dolog jobban eltelíti őket.
2013. aug. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Jól írta az első válaszoló, az anyatej a legkönnyebben emészthető táplálék a csecsemőknek.

Persze ettől még lehet olyan csecsemő, aki anyatejes mégis korán átalussza az éjszakát, ill tápszeres és mégis kel éjszaka.

Ez nyilván a babák habitusától is függ.

2013. aug. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
A babám egy ideig saját anyatejet kapott, utána egy ideig tápszert, majd sikerült szereznünk más anyának a tejét, utána ismét tápszert. Percre pontosan ugyanakkor kelt enni és ugyanannyit evett az anyatejből és a tápszerből. Ismerőseim körében sem látok összefüggést az éjszakai evés és aközött, hogy tápszeres, vagy anyatejes a baba. Szerintem ezt csak a szoptatós anyák találták ki, hogy ezzel is bizonyítsák mekkora hősök, hogy ők bezzeg kelnek éjszaka a babájukhoz.
2013. aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mind a 3 gyerekem tápszeres volt,és mind a 3 ébredt 2 óránként enni éjjel,nappal...fél éves koruk után is ettek éjjel legalább 1x.
2013. aug. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

3 anyatejes baba, 1. és 2. úgy aludt mint a bunda 4-5 hetes koruktól 12 órát éjjel!!

A 3.ról inkább nem mondok semmit, ő mindent csinál, csak nem alszik..... botrány, ha 3 órát alszik egyben, akkor sokat mondok... 10 hós, utoljára 1 hósan aludt egyben 4-5 órát, azóta nem.

2013. aug. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
1 éves tápszeres babám még felkel egyszer enni.
2013. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az én kisfiam tápszeres 6 hetes kora óta átalussza az éjszakákat.A kérdés azért fogalmazódott meg bennem mert találkoztunk ma egy kisbabás ismerőssel es kerdezte h jó alvó e mire mondtam hogy igen.A válasza erre az volt hát igen ő tápszeres.Ez gondolkodtatott el hogy ez miért ilyen egyértelmű és hogy másnak is az?Nálunk is a családban nagyon megoszló volt többször kelő tápszeres és nagyon jó alvó anyatejes is.
2013. aug. 16. 21:23
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja és mentek a zöld kezek,bár úgy látom valaki sikeresen lepontozta néhanyotokat -.-
2013. aug. 16. 21:33
 9/15 anonim ***** válasza:
Anno nekem is ezt mondták h a babám azért aludta át az éjjelt már 5 hetes kora óta mert tápszeres. Hát nem tudom. Ő csak tápszeres volt..A mostani babám fele.fele arányban evett mert volt tejem valamennyi. De ő már 2 hetestől átaludta az éjjelt :)!
2013. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk inkább genetika, hajlam, mi a férjemmel szintén jó alvók voltunk és vagyunk. A lányom anyatejes volt sokáig, és 4 hetes korától átaludta az éjszakát, és előtte is csak egyszer kelt éjjel születése óta. Viszont nagyon sokat evett egyszerre, jóllakott, jól aludt. A fiamat csak 2 hónapig tudtam szoptatni, de ő is 5 hetes korától egész éjjel aludt. Szintén jó étvágyú gyerek.
2013. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!