Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hipotón gyereknek TSMT?

Hipotón gyereknek TSMT?

Figyelt kérdés

Kisfiam 20 hónapos, és hipotón! Egy évig jártunk Dévényre! 16 hónaposan kezdett járni, viszont még mindig elég instabil, ügyetlen!

Két gyógytornászt kérdeztem,hogy vigyem-e TSMT-re! Az egyik szerint igen, a másik szerint nincs azzal gond,hogy kicsit instabil, majd erősödni fog, szerinte ne vigyem!

Azt sem tudom,hogy erre jó lehet-e a TSMT!


2013. aug. 21. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:

TSMT-ben nincs tapasztalatom, nekünk enyhe fokban volt hipotón a nagyobbik lurkó, megszakításokkal 4 hónapig jártunk Dévény tornára, 15 hónaposan indult el önállóan, de ő is bizonytalan volt jó darabig (1-1.5 hónap). Utána gyakorlatilag teljesen rendben volt, és azóta is (5 éves), mint a vele egykorúak, sőt, bizonyos mozgásos dolgokban jobb is.

Ettől függetlenül ártani nem árthat a TSMT, szerintem.

2013. aug. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hipotóniára, mind a Dévény-módszer, mind a TSMT kitűnő. Az én fiam is hipotón volt, mi Dévényre jártunk, de így is 20 hónaposan tette meg az első lépéseket. Utána is elég lassan fejlődött, igaz miután elindult már abba hagytuk a tornát. Maga a gyógytornász mondta, hogy már nem kell. Azt kell mondjam 4 éves volt, mire megtanult rendesen futni, tehát egyszerre a levegőbe tudta emelni mindkét lábát. 5 éves korára tanult meg páros lábbal ugrani. 8 évesen beírattam atlétikára, ez látványos javulást hozott az állapotában. Most 11 éves, egy marék különböző érme van a futóversenyekről.
2013. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azzal nem lenne gondom, ha kicsit később csinálna dolgokat! Eddig is így csinálta! :) Azt mondták Dévényen,hogy mindig mozognia, sportolnia kell majd valamit!

De akkor ezek szerint,annyira ne aggódjak!

2013. aug. 22. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!