Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napirend? Meg van kavarodva?

Napirend? Meg van kavarodva?

Figyelt kérdés

A Kisfiam 10 hónapos. Sosem volt jó alvó (ált. 2x felkel éjjel mióta megszületett), sosem aludta még át az éjjelt. Mikor jött a foga (2 kint van) akkor a rekord ébredés 6 volt. :S

Az ismerősi körömben mondták nekem hogy ennyi idősen nem szabadna már felkelniük, enni/inni éjjel. (Kisfiam anyatejes) Az esti evést- inkább már csak ivást próbálom elhagyni úgy hogy vízet kap éjjel. De ezt is csak nemrég tudtam elkezdeni, ugyanis eddig nem tudta mit kell csinálni a cumisüveggel. Kb. 1,5 hónapja tudja hogy azt is szívni kell.


A problémám az, hogy minden alvás tökéletesen beállt, de mikor jött a fog és éjjel alig aludt, felborult minden. Reggel 7-kor felkelt és 10-kor már KO. volt és aludt vissza. Amikor jól alszik éjjel akkor kb. délig kibírja alvás nélkül. A barátnőm szerint az a baja a Fiamnak h nincs napirendje, mert hagyom akkor aludni mikor már totálkárosan álmos, mert Ő ébren tartja a Fiát akkor is ha alig aludt éjjel.


Olyan tanácstalan vagyok.... Szerintetek rosszul csinálom? Csináltam?


(külön szobába alszik a kezdetektől és nem akarom magam mellé vinni, ez az egy biztos! )


Kösziiii!


2013. aug. 21. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod. A kislányom is most lesz 10 hónapos és bizony ha jön a fog az más tészta. Rosszabb az éjszaka, kevesebb az evés, nyűgösebb. Miért ne aludhatna akkor mikor ő akar???? Felnőttek is vagyunk úgy, hogy napközben jól esne aludni vagy este hamarabb vagy reggel később kelni.
2013. aug. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A felnőttek nagyon okosak! Ők biztosan nem kellnek fel arra, hogy szomjasak.

Egyébként nálunk nem jött be, hogy nem hagyom elaludni, mert csak még nyűgösebb lett és még enni sem tudott, annyira fáradt volt.

A kislányom 5 hónapos, eddig átaludta az éjszakákat 2,5 hós kora óta, de mostanában, ahogy elkezdett mocorogni, éjszaka gyakorolja. Ebben a melegben pedig a szomjúság költi fel. Ki tud aludni, ha szomjas?

Jól csinálsz mindent!

2013. aug. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam 9 honapos lesz meg sose aludta at az ejszakat. Nappal eleg sokat alszik, de sose probalnam hogy ne aludjon ha almos. Kiegyensulyozott baba, kell neki a sok mozgas utan az alvas nappal. Almos megy aludni. A napirend nem arrol szol amit az ismerosod mond hanem a sorrendrol. Furdes utan szopi mese alvas. Reggel felkeles szopi majd jatek alvas stb. De hogy mi mikor van szinte mindegy. Nem orara kell nevelni a gyereket. Ha almos had aludjon szegeny!! Jol csinalod ne hallgass masokra.
2013. aug. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek!


Első baba mind a kettőknél, csak az ismerősőm annyira belém sulykolta ezt, hogy már kezdtem gondolkozni rajta...


Hiába mondtam neki, hogy mi felnőttek sem ugyanakkor vagyunk éhesek,nem ugyanannyit eszünk egyszerre, nem ugyanakkor alszunk és nem ugyanannyit.

Ő pl. mikor kisebb volt a gyereke felkeltette ha ennie "kellett" (akkor is ha szegény csak fél órával elötte aludt el) mondván hogy így lesz a napirend betartva stb.


Ebben különböznek a nézeteink :) Én mindig hagytam aludni a Fiam, akkor evett és annyit amennyit akart. Sajnos a fogzás felborított mindent, most igyekszem uralni a helyzetet :)

2013. aug. 22. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!