Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti ezt eltudnátok...

Anyukák! Ti ezt eltudnátok felejteni a férjeteknek?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt.

Kiderült,hogy terhes vagyok,nem terveztük.

Amikor elmondtam neki,közölte,hogy válasszak közte és a baba között.Miután ezt kimondta,kérdeztem,hogy biztos-e ebben és azt mondta,hogy igen.Ezután el akartam költözni,de inkább ő aludt máshol,mondta,hogyha feltétlen külön akarok tőle lenni,akkor ő megy.

Nem beszélek vele a történtek óta,de elmondta,hogy átgondolta és csak hirtelen kicsúszott a száján,nem gondolta komolyan,nem akar elveszíteni.Tudom,hogy megviseli ez az egész,mégha igyekszik is nem mutatni,de bár az egyik barátja is felhívott emiatt.

Nem az anyagi része a baj,mert ő sokat keres és nem lenne gond egy gyerek.Szerintem az zavarja,hogy akkor túl komolyra fordulna minden és hogy talán nem bírná kezelni az új helyzetet.

Nem tudom,hogy mi lenne a legjobb.Félek,hogyha ezt most elfelejtem neki,akkor később megint előjönne ez a dolog.De egyedülálló anyának lenni 22 évesen nem lenne könnyű.

Ti hogy döntenétek?



2013. aug. 25. 17:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Valószínűleg sosem felejteném el neki.

De az igaz lehet, hogy úgy bepánikolt, hogy ez csúszott ki a száján.

Na, a lényeg: beszéljetek róla, biztos ő is hamar kiheveri a sokkot! :)

Együtt is éltek, nem? Akkor az elég komoly kapcsolat ahhoz, hogy egy nem várt baba ne tegye tönkre!

2013. aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem felejteném el neki, de megpróbálnám vele. Viszont felkészülnék arra az esetre is, hogy esetleg egyedül is maradhatok.


Én fiatalon elvetettem egy babát és évekig kísétett a dolog. Mindaddig amíg újra terhes nem lettem és megszületett az én gyönyörű kislányom.

Az abortusz nem egy olyan döntés, hogy ,,húzok-e gumit vagy sem" ezt egy férfi nem értheti meg. Engem annyira megviselt, hogy az első 2 év után bírtam csak róla beszélni és utána milliószor gondoltam arra, hogy bár meghalnék annira utáltam magam miatta. Gyógyszereket vettem be meg hasonló dolgok... nagyon nagy önvád és szégyen volt bennem és, ha csak nem ütöttem ki magam altatóval nem volt olyan éjszaka, hogy ne kísértett volna... Folyamatosan az kavargott a fejemben, hogy milyen lenne, hogy hasonlítana-e rám ...aztán meg bűntudatom volt, hogy erre gondolok önző módon miközben arra kéne, hogy engedélyt adtam, hogy megöljék. Még a műtét előtt is az ajtónál várakozva a tolókocsiban is a hasamat simogatva bőgtem, hogy nagyon sajnálom...

Ma már bevallom, hogy nem godnolok rá szinte sose. A kislányom vissza adta azt a darabkát amit kiszakítottak belőlem.

Nem kívánom ezt az érzést neked. Ráadásul, ha megteszed biztos vagyok benne, hogy a párodat fogod hibáztatni és emiatt előbb utóbb szét fogtok menni.

Én mindenképpen megtartanám, mert tudom milyen, ha nem... Adnék egy esélyt az apának, hogy apaként viselkedhessen. De tudatosan felkészülnék arra érzelmileg is, hogy elhagyhat.

2013. aug. 26. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ha szeretne,szerintem nem mondana ilyet.Tudod mi sem terveztük a picit,én 21-et töltöttem rá 1hónapra,hogy megtudtuk jön.És mi akkor 5hónapja voltunk együtt.Párom mondta,hogy ő szeretné a kicsit,mert nem is fiatal (31 lett utánam kicsivel) és szeret engem.De azt mondta,én döntésem,mivel én testem.Megtartottuk,együtt vagyunk,minden oké.De ahol alapból azzal kezd a férfi,hogy nem kell neki a gyerek?!Hát azt tenném,mint az elöttem író.Most is így vagyok,hogy minden rendben.Mindig is úgy állok hozzá majd,hogy bármikor mondhatja párom,hogy kalap kabát.Anyagi a legkisebb gond,mi rosszba voltunk nagyon abból a részből és mégis minden rendben.
2013. aug. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát szerintem, ah most együtt maradtok és meglesz a baba, lesznek még köztetek bőven problémák. Szerintem normális ember, aki szereti a párját sosem mondana ilyet. Nekünk is volt egyszer, mikor nagyon gyanús volt, hogy esetleg baba van, bár nagyon nem akarta volna még egyikünk sem, de párom nekem akkor azt mondta, rám bízza a döntést. Az meg, hogy te arra támaszkodsz, hogy ő nagyon jól keres, hát nem tudom, még jobban ki leszel neki szolgáltatva. De te tudod...
2013. aug. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bar igazuk van abban az elottem szoloknak, hogy ez nem normalis dolog, hogy ilyen kicsuszott a szajan, de mindettol fuggetlenul adj eselyt magatoknak. Lehet, csupan fel kell dolgoznia, hogy valtozas fog beallni az eletetekbe. De amikor meglatja a UH-on a babacskat, majd hogy erzi, hogy mozog a pocakodban, fokozatosan megvaltozik az ertekrendje, s mire megerkezik a csoppseg, mar boldog harmoniaban fogjatok varni. Ettol fuggetlenul mindenkeppen ugy elj, hogy ha egyedul maradsz, akkor is fel legyel keszulve a babara. Emellett beszelhetunk barmilyen kapcsolatrol: mindannyian kulonbozo szemelyisegek vagyunk, igy mindig lesznek nezetelteresek surlodasok, s erre megoldas az osszecsiszolodas. :-) S problemak is lesznek mindig, amelyeket egyutt lekuzdve erosodhet a kapcsolat. Minden jot es sok boldogsagot kivanok Nektek es boldog babavarast! :-)
2013. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!