Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan hozhatnám vissza magam...

Hogyan hozhatnám vissza magam a hétköznapokba?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos. Születésétől nagyon nem jó alvó. Mostanra jutottam el odáig, hogy folyamatosan minden nap hullafáradtak érzem magam. Eddig kézben tartottam a háztartást is, de egyre inkább nem tudom magam rávenni, csak amit nagyon muszáj. Most épp kisfiammal az evéssel is küzdünk, szopiról lemondott egy hónapja, tápszer nem kell neki, és amiket eddig evett tejtermékek, azok sem csúsznak neki, úgyhogy tanácstalan vagyok a napi 500 ml tejalappal kapcsolatban is. Legtöbb esetben itthon vagyunk, ha apa ráér, elviszi a babát sétálni, mert sokszor ehhez is kimerült vagyok. Sokmindent elfelejtek,mindig fáj valamim. Úgy érzem, nem történik velem semmi, és sokszor eszembe jut, hogy nekem biztos nem való gyerek, mert előfordul, hogy nincs türelmem hozzá, amikor végigküszködünk egy újabb éjszakát. Úgy érzem minden nehezemre esik, állandóan azon aggódom, hogy mennyire kéne az a pénz, ami kiesik, mivel nem dolgozom, kellene itthoni munka, de nagyon ilyen téren nincs lehetőség szerintem. Kellene sportolnom is, de mindig kifogásokat találok, közben pedig zavar a rajtam maradt pluszkilo. Próbálok csinos maradni, mint azelőtt, de egyre inkább nincs kedvem ahhoz sem. Kicsit befordulva érzem magam, legszívesebben egy fél napig csak aludnék. Mit tudok kezdeni magammal, hogy kirángassam magam ebből, és a kisifam se lásson mindig fáradtnak és elnyűttnek? Volt valaki hasonló cipőben?
2013. aug. 27. 17:26
 1/2 JanoviczkiFerencné ***** válasza:
100%
Együttérzek veled, a kisfiam 10 hónapos koráig szinte semmit nem aludt, én isnagyon kivoltam, pedig nagyon szeretem, gondolom te is a tied. Sajnos tanácsot adni nem tudok, nekünk a 10-11. hónapra rendbejött az alvás, azóta minden más. Persze így is elfogy néha a türelem, nekünk is van evésgondunk, nem szeretek etetni (az enyém 15 hós). Az én kisfiam tul.képp jó evő, de sokszor szórakozik evésközben, kiköpködi a kaját, persze nem marad egy helyben stb.,stb. De nyilván ez is elmúlik,mint az alvásprobléma. Ja én is mindent elfelejtettem, ez az alváshiány miatt van. Ha meg tudjátok oldani,mondd meg a férjednek, hogy napi 1 órát legyen a babával és te meg feküdj le aludni. Ezzel ő is, meg a baba is jól jár. Nekem szülés előtt olyan munkahelyem volt, hogy hajnal 3-kor keltem, volt hogy éjfélre értem haza, de soha,soha nem fáradtam el úgy mint a baba mellett. Hát gondolom nem sokat segítettem, de szerintem már nem sokáig lesz így, aludni fog a babád és te is újra jókedvű leszel.
2013. aug. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is, ami a legfontosabb, hogy ne aggódj azon, h nem kell neki a cici, és a tápszer. Kisfiam ugyanígy 9 hós koráig szopizott, majd egyik napról a másikra már nem kellett neki. Tápszer se. Semmi az égegyadta világon, mindent megkóstoltattam vele! Most 15 hónapos, fél éve már, hogy alig eszik tejterméket. Néha kis túró v joghurt, de nagyon néha.. Azt tanácsolta a doki még mikor 11 hós volt, hogy próbáljuk majd 1 évesen a tejitalokat, hátha. De ha nem, az sem olyan nagy baj. És persze nem kellett neki. Próbáljuk azt a vitamint mással pótolni.

Gondolj bele, millió ember él egészségesen úgy, h nem eszik tejterméket s nem iszik tejet. Persze, sokkal jobb lenne, ha az én picim is inná-enne olyasmit, de ha megfeszülök, sem ízlik neki. Beletömni nem lehet, nem is szabad.


Sajnos én is mindig fáradtan esek össze este, mert a pici nagyon leköt egész nap, főleg, h most kezdődött nála az, h mindenhová felmászik, először szék- aztán asztal, de létrán is, és egy mp-et nem lehet magára hagyni..:S :)


Én is kifogásokat keresek mindig, nem tornázok, pedig engem is baromira zavar az a 15 kg. El kell határozni magunkat, anélkül nem megy. Csak nekem elszántság 0.. :D


Van segítséged esetleg? Édesanyád, anyósod, akárki, akire rábíznád esetleg a picit, mivel már nem szopizik, ők is el tudnák látni, amíg te pl. veszel egy forró fürdőt, aztán egyet pihensz, esetleg megnézel egy filmet, vagy akármit ami kikapcsol. Most, h írom, nekem is nagy kedvem lenne ehhez..:)


Remélem tudtam kicsit segíteni! Fel a fejjel! :)

2013. aug. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!