Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Na most akkor ti mit csinálnát...

Na most akkor ti mit csinálnátok? Már mindent próbáltam, reménytelen? Hagyjam sírni?

Figyelt kérdés
11 hónapos lesz a lányom. Születése óta nem alszik rendesen. Fél év katasztrófa volt,hordtuk éjjel nappal. És sajnos még mindíg ott tartunk hogy nagy cicifüggő,egész éjjel a szájában a cici. Minden órában többször kel!! Csak forgolódik nyüglődik. Védönő orvos is csak olyat mond amit már próbáltunk.Próbáltunk már mindent. Tápot cumit/nem kell neki/ nincs melege nem fázik kisállatka,homeos golyók stb..de csak az egy cici amitől megnyugszik. De ez nem állapot,mindjárt 1 éves és enyit szopik éjjel. Mit csinálhatnék? Nem alszom lassan már 1 éve,meg szegényke sem alszik jól. Mindenki azt mondja hogy éjjel ne adjak cicit és had sírjon! Aki azt irja ne hagyjam sírni az írjon valami használható dolgot :-) köszönöm
2013. aug. 29. 08:37
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Szia. Az én lányom 13 hónapos, teljesen ugyan az a helyzet, mint nálatok. Nappal zombi voltam, volt olyan, hogy egész nap bőgtem a kimerültségtől, így úgy döntöttem, vmit muszáj tenni, különben diliházba kerülök. Nagyon nem vagyok a sírni hagyás híve, de szerintem van különbség, hogy egyedül hagyod sírni, vagy ott vagy vele, csak megpróbálod másképp altatni. Szóval én a következőt tettem: este cicin altattam, mint mindig, letettem a kiságyba mikor már aludt, mint mindig. 2-3 óra múlva ébredt, bementem, átvittem mellém a nagyágyba, cici, elaludt, mint mindig. Azonban amikor legközelebb kelt (ilyenkor már egy órán belül, mint Nálatok) nem adtam neki cicit, beszéltem hozzá stb. Nagyon nagyon sírt szegény (én is), aztán lefeküdt mellém, odahajtottam a fejemet, és bizdergálta a hajamat (cicizés közben is szokta), majd nehezen de visszaaludt (kb 1-1.5 óra). Legközelebb ugyan ez. Ezt csináltam egy hétig, de következő éjszaka már visszaaludt könnyebben cici nélkül. Aztán 4 napja csinálom azt, hogy esti fürdés után még cicizik, de nem hagyom elaludni rajta, hanem beteszem a kiságyba. Első két este nagyon nehezen aludt el, nagyon sokszor vettem ki és tettem vissza, de egy másodpercre sem hagytam egyedül, szerintem ez nagyon fontos, hogy ne hagyd magára. Nem sírva aludt el hál Istennek, sikerült álomba énekelnem. Amikor először aludt el így, 6 órát aludt egyben. Amikor hajnal 4 körül ébred, épp úgy megyek át hozzá, nagy ágyba be,cici, de nem engedem elaludni rajta (motanában már magától lecuppan) és alszik tovább reggelig. Szóval egy éjszakai ébredésnél tartunk, ami álom az eddigiekhez képest. Nekem így már megfelel, sőt, jó is, hogy még a hajnali összebújás is megmaradt. Szóval volt az elején egy kis sírás, de vele voltam végig, és amúgy ő is sokkal kipihentebb azóta. Annyit tapasztaltam még, hogy az éjszakai szopizást most nappal pótolja, amit én nem bánok, eszik mellette mást is szépen. Kitartás!
2013. aug. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Én is így csináltam mint a 20-as válaszoló, én sem hagytam végül is sírni, hanem ott voltam mellette, cirógattam, nyugtatgattam. Kutya nehéz volt az az 1 hét, alig aludtunk, de azóta semmi baj, nyugodtan alszik, de ha fel is ébred, maximum átjön az ágyunkba hozzám bújik és alszik tovább, megtanulta hogy éjszaka nincs cici.


11-es voltam

2013. aug. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! NEM úgy gondoltam sírni hagyni hogy kimegyünk a szobából hanem hogy cipeljük meg hogy mellette leszünk. Egyszer már próbáltuk de annyira sírt hogy adtam neki cicit.
2013. aug. 29. 11:39
 24/28 anonim ***** válasza:

Hát igen, de ha egyszer elhatározod, hogy leszoktatod, akkor nem szabad belőle engedni, bárhogy sír is, mert azzal csak azt éred el, hogy tudni fogja ha sír, akkor lesz cici. Nagyon következetesnek kell lenned, nagyon kemény lesz.


11-es válaszoló voltam

2013. aug. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Hát igen, baromira elkeseredettnek kell már lenni, hogy végig tudd csinálni. Én ezt a kérdést tettem fel pár hónapja: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_.. Másnap már nem volt gond a visszaringatással, a többit pedig már írtam.

Ja, és már közel másfél éves, és még mindig szopik reggel és este, de a cicin elalvásról hamarosan leszokott saját magától.

2013. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez volt 4 hónapos korától egészen 16 hónapos koráig! Annyi különbséggel, hogy 12 hónaposan leszoktattam a cicin elalvásról, ez könnyen ment mert sikerült megszerettetnem vele a Milumil babatejet! Szóval, fürdés után, csőrös pohárban tej, majd ringatás éneklés és kiságy, ezzel nem volt gond soha, hamar elaludt, viszont ugyanúgy ébredt óránként, kétóránként. Volt, hogy apa ment be, nagy nehezen vissza altatta, de sokszor sokáig sírt nála és én megsajnáltam cicit adtam... Éjjel és hajnalban már vissza sem tettem a kiságyba, rengetegszer ébredt... Nagyon kínlódtunk, nappal is cicin aludt el! Én már idegbeteg, kimerült, türelmetlen voltam a kialvatlanságtól... Kegyetlen volt, sokat sírtam, de tudtam, hogy ez semmi más csak cicifüggőség! Tehát én adtam neki, Ő ehhez szokott hozzá, kell neki az elalváshoz, hiszen én segítettem ezzel... Magamat hibáztattam, hogy nem tanítottam meg elaludni máshogy! Aztán jött most 3 hete egy halaszthatatlan műtét, majd elhúzódó antibiotikum kezelés! Na, nálunk ez megoldotta a gondot, onnantól nem adhattam cicit! És csodák csodájára elég jól viselte! Minden egyes ébredésnél, beszéltem hozzá, simogattam énekeltem, persze volt sírás, de beletörődött. Én úgy láttam, hogy meg is értette, hogy nincs cici, mert beteg vagyok! 2-3 nap alatt végig aludt este fél 9től hajnal 5ig-6ig, akkor kap egy üveg babatejet, megissza a kiságyba és alszik még 7ig-8ig!


A műtét előtt, nehezen de beletörődtem, hogy ez így marad és majd egyszer magától elhagyja a cicit. Nem bírtam már, hogy állandóan le akarom szoktatni, mindenféle praktikával, módszerrel, de sehogy sem megy! Inkább beletörődtem, hogy majd az idő megoldja!


Hál'istennek jött ez a műtét és minden sokkal jobb, nappal is elalszik úgy, hogy mellette fekszem és simogatom!


Helyedben, így hogy most 11 hónapos, biztos valamilyen tejet adnék (én tehén tejet nem adok 3 éves koráig) esténként 12 hós korától és éjjel kitartóan dédelgetném, nyugtatnám cici nélkül! És hajnalban ha úgy látod éhes ( akkor lehet az) akkor megint tej!

Biztos nehéz lesz, de ahogy nagyobb lesz még nehezebb!

2013. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 31. 16:24
 28/28 anonim ***** válasza:

Szia Kerdezo!


Mi ujsag veletek,hogy vagytok?

2013. szept. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!