Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvehetik a babát azért, mert...

Elvehetik a babát azért, mert nagyon kicsi helyen élünk?

Figyelt kérdés
Kb 15 nm, ebből van leválasztva egy pici fürdő. A baba 1 éves. Szűkösen, de elférnénk, viszont félek, hogy a védőnő belekötne. Ez egy lakrész, a tulajjal egy udvarban, nála lehetne főzni, mivel a kisházban konyha nincs. Szerintetek?
2013. aug. 29. 16:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

6-os vagyok


Nekem ez a munkám. Ha ilyet látok jelentem, és akkor az anyuka körmére néznek. Ezt az anyukát is jelenteném azonnal, ha az én környezetemben élne. A gyerek az első, nekem az a fontos, h ő jól legyen, anyuka nem érdekel, h miért lakik ott.

2013. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
71%

Hát hatos elég nagy baj,hogy ebben dolgozol mégsem vagy tisztában a dolgokkal és csak a rosszindulat beszél belőled.Attól hogy te jelented még nem fogják a családból kiemelni.A legjobb barátnőm gyámügyes.Mesélt olyat hogy egy család egy pincében! él a 3 éves gyerekükkel.A gyerek tiszta,rendezett,rendesen járatják oviba így a szüleivel maradhat,annyi hogy rendszeresen járnak ki hozzájuk.Sőt édesanyám egy bölcsiben dolgozik náluk volt olyan gyerek akik istállóban laktak 5-en.Ott sem vették el a gyerekeket.A gyámügy elintézte hogy soron kivul bölcsibe,oviba járhassanak,de a család együtt maradhasson,szóval én nem egy a kérdezőnél rosszabb körülmények között élő családról tudok akik együtt maradhattak.Arrol nem is beszelve hogy a putrikból ahol százan laknak együtt is csak végszükségben viszik el a gyereket,különben nem lenne ennyi olyan család.

És továbbra is mondom,ne feledd soha "sorba van a házunk"

2013. aug. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én nem mondtam, h rögtön vegyék el a gyereket, én csak azt indítványozom, h nézzenek az anyuka körmére. Mert muszáj az ilyen nyomorban élőknél. Mert ahol nincs pénz rendes lakhatásra, ott valószínűleg gond van az ebédbefizetéssel , a gyerekek tisztaságával, stb. Ki kell vizsgálni, csak akkor vagyok nyugodt, ha mindent rendben találnak.


Most ez nektek lehet, h baaszogatásnak tűnik, mégis hogy felháborodott mindenki, mikor a jómódú szülők gyereke éhenhalt, mert génnyel etették. Ott bezzeg tudta harsognia a fajtátok, h hol volt a védőnő, az orvos, a szakember. Hol volt? Sehol. Nem néztek rájuk, mert gazdagok, akkor biztos mindenük megvan. Na hát egy nyomorgó családnál meg még jobban oda kell figyelni, mert sajnos van olyan, h a gyerek azért nem teljesít jól az iskolában, mert az egyetlen szobakonyhában egyetlen ágy van, asztal nincs, abban az ágyban alszik az egész család, a gyerek nem tudja kipihenni magát, így egész nap hullafáradt az iskolában. Otthon a sok tesótól nem tud hol leckét írni. Naná, h ilyenkor el kell beszélgetni a szülővel, h rendezze a körülményeket. Ha nem rendezi, akkor pedig következményei kell, hogy legyenek. Nem rögtön a gyerek kiemelése a családból, megvannak a lépések.

2013. aug. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!