Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaza van a háziorvosnak,...

Igaza van a háziorvosnak, hogy kecsketejet adjam a babámnak ha szerintem tejfehérje érzékeny?

Figyelt kérdés
A tojást kimutatta a labor viszont a teje negatív lett. De ekcémás és ha adok neki tejterméket akkor jobban viszket és ki is pöttyösödik. Így nem kap sem tojást se tejes dolgokoat. Ma meg kérdeztem, hogy valami kalcium pótlás nem-e kellene a gyereknek? kaptunk is receptete de állitja, hogy a kecsketej jó lenne. Aranyos volt mert szerzett is azon nyomban. De én azt olvastam, meg köztudott is , hogy hasonló a tehéntejhez, ugyanugy van benn tejfehérje. Vagy tévedek?

2013. aug. 30. 14:46
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is!

Kedves utolsó előtti neked külön köszi! Én is kutakodtam de csak olyanokat találtam, hogy tévedés, hogy a kecsketejben nincsen tejfehérje és , hogy ugyanugy allergizál.

Evett a krumplipüréböl, reggelre már fogom is látni, hogy jönnek-e a pöttyök vagy sem. Nagyon jó lenne ha nem. Könnyen be tudnám szerezni neki a kecsketejet!

2013. aug. 30. 21:17
 12/16 A kérdező kommentje:
képzeljétek , egy árva pötty nincs a gyereken! Sőt, gyönyrü a böre. Nyílván nem a kecsketejtöl. Ma is adok még neki, ha holnapra sem lesz , akkor ezt fogja kapni. Tényleg van ebben a kecsketjben valami. Sokkal finomabb lesz a palacsinta a sütik, a turmixok neki. Azért jobb íze van mint a mondjuk a zabtejnek vagy rízstejnek. Nem olyan finom a puding sem belöle. Ugy örülök.
2013. aug. 31. 17:15
 13/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Gondoltam megosztom veletek a kecsketejjel való pozitív tapasztalatomat!

Nem issza meg a gyerek még most sem. Viszont sokmindenbe tudok neki tenni és ezzel főzök, habarok neki, s.t.b. Gyönyörü a böre. Egy két pötty elő jön de az nagyon hamar el is mulik neki.

2013. okt. 17. 12:25
 14/16 anonim ***** válasza:

Szupi!

nagyon jó!

Csak egy tanáűcs eszembe jutott!

Nem próbáltál még íratni a dokival Milupa Som tápszert??Ez szója alapú és ugyanúgy ihatja kakaónak,simán vagy a mi dokink szerint ugyanúgy lehet vele főzni mindent! és a lényeg hogy nagyon olcsó!

270 ft 800 gr-os doboz!

2013. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nekem apukám mesélte, hogy 1-2 éves kisgyerekként kiütései voltak a tehéntejtől és az anyukája ezért kecsketejért utazott el hetente párszor messzire (ekkor még háború volt, ezért is volt emlékezetes a sztori). Felnőttként nincsen baja a tejtermékektől, úgyhogy én biztos kipróbálnám, ha az én gyerekemről lenne szó.
2013. okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok! 14-esnek! nem írattam még de dokink sem mondta ezt a szója alpu tápszert! De végül is a kecsketejjel nagyon meg vagyok elégedve. Finom a puding, nasikat tudok neki késziteni belőle, gyümölcsturmixokat. Tényleg nagyon finom. Tele kalcimmal, arrol nem is beszélve.
2013. okt. 18. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!