Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok 9-10 hónapos babaétren...

Írnátok 9-10 hónapos babaétrendet? És altatási módszert?

Figyelt kérdés

Szerintem én nem jól csinálom a dolgokat....egyszerűen nem tudom letenni napközben aludni,csak ha előtte kb fél órát sírt,eddig ringatva,hordozóban járkálva vagy cicin aludt el,de most a ringatás és a cici se megy,felül,a járkálást meg az én derekam nem bírja már...kb 20-30 percet sír,aztán ringatva alszik el végül rajtam,és utána tudom betenni a kiságyba...

a másik a kaja,reggel szopizik kb 7 felé,utána 8körül szendvicske,délelőtt még gyümölcs,ebédre főzelék,délután 3-4 körül megint gyümölcs,vagy tejpép,vacsira szendvics vagy főzelék 6 felé,8 felé szopizik még egyet,ez így jó??



2013. aug. 31. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%

az étrend az szerintem jó. az altatást egy kicsit elszúrtad..! este is ilyen macerás,vagy csak nappal? napközben hányszor alszik?


én úgy csináltam az altatást,hogy leraktam és hagytam nyüglődni sírdogálni.pár percenként bementem megynyugtattam de nem vettem ki. mondtam hogy tente van. legközelebb már nem beszéltem hozzá csak elfekektettem migsimiztem kijöttem. ez az elején elhúzodhat,de napról napra kevesebb idő kell az elalvásához,mert megszokja az új rendszert

2013. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Kaja jó.Altatás nálunk az hogy leteszem a helyére és alszik.Hagyni kell párszor sírni és megtanulja az önálló alvást is.Simogassad ha betetted,paskold a fenekét.Ha nem megy,hagyd sírni.Mi is néha hagyjuk ha rossz napja van,de nekünk ez kb 3havonta 1 van.
2013. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

tudom....

de ordít,fuldoklik a sírástól,meg feltérdel,felül,nincs szívem egyedül hagyni,nyugtatgatom,beszélek hozzá,besötétítek,puszilgatom,behajolok,és úgy ráfektetem az arcom az arcára,na arra megnugszik,de elaludni nem alszik

csak a kivétel segít,de aztán úgyis elkezd sírni

még naponta 3-4x alszik napközben

este nincs gond,mert a kezdetektől fürcsi,szopi,alvás van

2013. aug. 31. 18:46
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

még naponta 3-4szer alszik??? az nagyon sok egy ekkora babánál. akkor lehet hogy a fő gond az hogy nem is álmos annyira mint gondolod.


írtad,hogy nagyon sír..-hát sajnos ez ezzel jár. már okosak és tudják,hogy ezzel elérik a "céljukat"

Amikor többedszer mész be akkor bírd ki hogy nem kommunikálsz vele,és nem veszed ki.

készülj fel hogy az első alkalommal nagyon sokáig elhúzodik,de ha kitartasz akkor előbb-utóbb úgyis elalszik

2013. aug. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Minden baba mas, ha a te babad 3-4x alszik annyira van szuksege akkor nincs azzal gond. En 9 honaposom is mult hetig 3x aludt nagyot, most ter at a 2re. Altatassal kapcsolatban sajnos el kell fogadni, h nekik most ez egy nehez idoszak, allandoan ingerek erik felul felall. Az en kisfiam is nehezen alszik el felalomban is felul felall. Probalj bevezetni vmi procedurat, beviszed elsotetitessz lassan beteszed az agyba. Leulsz kicsit tavolabb majd visszamesz simi.. Erezze ott vagy nem hagyod magara. Ez a korszak a szeparacios szorongas korszaka is, a legrosszabbat azzal tenned ha most kezdened sirni hagyni es magara hagyni!! Tudom nem sokat segitettem, mindenesetre en nem hagyom a kisfiam magara sose. Ha nehezen alszik el akkor ott vagyok mellette. Nem konnyu tudom mi is szenvedunk de annyira sok minden tortenik most vele nem csoda ha nem alszik el..
2013. aug. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem 10 hós. Sosem cicizett,mert nem tudott, így cumisüveghez voltunk kötve.

Sokszor próbálom őt úgy kifárasztani,hogy a vacsi közben bealudjon. Este általában ez megy. Mellette naponta 2szer alszik.

Nekünk 2 dolog vált be:

1. ha mellettem van az ágyban és lefogom a 2 kezét.Hagyom megnyugodni(mert mondjuk előtte fel van pörögve). Megitatom, utána oldalra fordul és alszik is. Aztán ha elaludt berakom a kiságyba.

2. tudom,hogy rossz szokás, de pl leülök a tv elé, beültetem az ölembe,nézünk valami mesét,ami lefárasztja a szemét. Nem érti, de látja a sok színes dolgot,és ez megnyugtatja. Simogatom közben körkörösen a hasát,és elalszik. Ha ez megtörtént,berakom a kiságyba.

Nekem egyszerűen magától nem tud elaludni. Mindig feláll a kiságyban(kilométerhiányos is a drágám) és megy összevissza. Ha már unja,akkor meg nyíg. Én elhallgatom,mert immunis a hallásom már erre, viszont a férjem 4 műszak mellett kicsit fáradtabb,és nem bírja. Ehhez folyamodtunk. Viszont ez bejött. Kicsit időigényes,de ha magától nem alszik el,akkor ki kell valamit találni.

Az étkezése jó. Örülj neki,hogy még szopik. Emiatt irigyellek!Nekem már tápszeres jó pár hónapja...

2013. aug. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az Én Fiam 10hónapos múlt. Elmesélem hogyan jártam.


Azt hittem , hogy a Kisfiamnak még mindig szüksége van 3 alvásra napközben (mert mindig is jó alvó volt). Amint láttam h dörzsöli a szemét stb. vittem aludni, mert mondván "szegény álmos" . Mikor lefektettem aludni állandóan paskolni kellett a fenekét h elaludjon. Bezzeg este mindig csak leraktam és kész.

Sajnos 1 hónapja jöttem csak rá, hogy ez sok neki!!!!

Most már reggel fél 9-ig elalszik (nem alussza át az éjszakát), felkel, 9-kor kaja. Kerek délben ebéd, és kb. negyed 1kor rakom le aludni. Ha elöbb felkel reggel akkor mondjuk 3/4 12-kor alszik, de délnél elöbb sosem! Ez 3 napig volt szenvedés, szórakoztattam h ne aludjon el, ne legyen nyűgös. És bevált. Délben lerakom és egy hang nálkül alszik kb. 1,5 órát. És még 5- fél 6kor kb. 40percet.


Mióta így altatom azóta jobban az éjszakák, és nappal sem kell szenvedni az alvással. Lehet h a Te babád is most állna át a kevesebb alvásra, csak még nem megy neki.


Próbáld ki!

2013. aug. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kaja az nagyjából jó, szerintem .. napi 6-7x eszik?

Próbáld beállítani a napi 5 étkezést, mikor az enyém ennyi idős volt kb így nézett ki a napunk:

6-fél 7-kor kelt, ekkor tejcsi, aztán 9 körül tízóraim ez joghurt, kefir falatka, aztán alvás kb 1,5 óra, majd dél körül ebéd.: főzelék, alvás fél 3 körül szintén 1,5 óra, uzsi:gyümölcs, tejpép stb, és este fürdés után tejcsi.

Szerintem is azért nem alszik el könnyen, mert nem elég fáradt.

Én nem vagyok híve a sírni hagyásnak, és a cicin altatásnak sem.

Én a másodikat már születésétől arra szoktattam,hogy egyedül aludjon el. Próbáld fokozatosan te is: kézben elringatod és féléberen teszed az ágyába, aztán egyre éberebben, de legyél vele amíg mélyebben nem alszik simizd.

2013. aug. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az evés jó, véleményem szerint.

Az altatásnál nálunk az vált be, hogy nem erőltetem, hanem akkor alszik el, amikor fáradt. Korábban próbáltam altatni, szenvedtünk mindketten, mire sikerült, most látom, hogy álmos, nyafi, ölbe veszem, megitatom, ringatom, dúdolok neki és 3 perc alatt elalszik. Igaz, van úgy, hogy kicsit nyafog, de ahogy körülölelem megnyugszik és elalszik szépen. Már csak 2szer alszik, délelőtt 40 percet, délután 1.5 órát. Sosem hagynám sírni, nem is hagytam. Azért sír, mert nem tud beszélni. Ha könnyes szemmel szavakkal könyörögne, hogy anya vegyél fel, akkor is hagynátok? Ez óriási trauma egy ekkora gyereknek, és valóban, egy idő után nem sírnak, mert megszokták, hogy úgyis hiába könyörögnek....ez lelketlenség....szerintem.

2013. aug. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a 8körüli szendvicskén kívül így néz ki az étrendünk.

Az altatásnál szerintem is sok a 3x-4x, az én babám a napi 3x-i alvásról múlt héten szokott le, 2x alszik már csak, délelőtt 1 és negyed órát, délután 1 és negyed órát, vagy eltologatva, ahogy sikerül, vagy álmos.

Szerencsémre ő szokott le a ringatásról, ha álmos, én is megitatom, picit karban ringatom, de már ő fordul ki a karomból, leteszem a kiságyába és ott vagyok mellette, amíg el nem alszik. Nem hagynám sírva elaludni, ha sír, kiveszem, megnyugtatom, újra beteszem.

Szerintem sem álmos még, lehet dörzsöli már a szemét, de még nem álmos eléggé. Próbáld ki szerintem is, hogy picit szórakoztatod, hogy kihúzza az alvásidőt.

Mennyit aludt napközben eddig, mennyi időt/alkalom?

2013. aug. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!