Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a baba velünk egy szobában fog aludni legalább addig míg nem jön a másik baba? Nekünk ez így praktikusabb.

Figyelt kérdés
2013. szept. 4. 10:04
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
74%

A fiam 20 hónapos, és egy szobában vagyunk. Ő ált. 21-21.30 felé alszik el, és úgy időzítjük, mi is, hogy akkor már semmi dolgot nem csinálunk, ami őt zavarhatná. Ha mégis van valami, akkor bezárjuk a szobaajtót, és a konyhában vagyunk. Ennyi! Nem látom rajta, hogy ez baj lenne. A du. alvás az ágyában történik. Este elalszik az ágyában, és vmikor éjjel átmászik hozzánk.

Nem kell törődni másokkal, és neki úgy jó, nektek meg így!

2013. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
45%
Én csak spórolás miatt nem tettem volna szobába.Szépen felment a fűtésünk mikor megérkezett,de meg sem fordult a fejembe egy szobába tenni velünk.Aludni is első 3hétbe 2x aludt velünk,4x én vele a szobájába nagyágyon.Nekem nem volt megeröltető átmászni hozzá éjjel.De tény,hogy mondjuk már 3 hetesen is 1x kelt csak hajnalba 3-4körül,7hetesen meg már átaludta az éjjelt.Most nem emlékszem már rá pontosna,hogy este evett-e még esetleg 9-10körül,de szerintem este 7-8után már nem evett.
2013. szept. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
100%
Mi még csak próbálkozunk, de mi is egy szobában fogunk aludni, hiszen csak egy szobánk van. Úgy tervezzük, hogy maximum 3 év múlva költözünk el, de addig jó lesz így
2013. szept. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy szobában vagyunk a 2 évessel. Nincs is másik szobánk. Nekünk is így praktikus, meg még ráadásul muszáj is. Néha a mi ágyunkban alszik el, aztán szépen átköltöztetem a sajátjába. Nem anyás, pont letojja, hogy vele vagyok-e, vagy nem, nagyon jól elvan mindenki mással is. Gyakorlatilag bármikor ott hagyhatom bárhol, 10 perc után. Úgy csináljátok, ahogy nektek jó.
2013. szept. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
76%
Három fiam van. A két nagyobb már tini korú. Amikor kicsik voltak nemhogy egyszobában, de velünk is aludtak. 3 éves korukban kaptak egy szép leesésgátlós kiságyat, amit együtt mentünk el megvenni. Annyira örültek neki, hogy elsó pillanattól ott aludtak, külön szobában. Most a kicsi másfél éves, velünk alszik, ugyanígy fogunk eljárni. Egyébként olvass utána, még a szakemberek is azt javasolják, hogy 3 éves korig aludjanak a gyerekek egyszobában a szülőkkel. Sőt olvastam olyat is, hogy mivel az ember a hordozó fajokhoz tartozik (az újszülött "magatehetetlenül jön világra) az lenne a normális, hogy minden baba az anyukájával aludjon. A külön szoba, külön ágy egyáltalán nem természetes a babának és ez igazából kizárólag a szülők kényelmét szolgálja... Az ember az egyetlen hordozó faj aki "lepasszolja" az utódját és "magárahagyja"...
2013. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:

Beszélj erről a pároddal. Az én első férjemet nagyon zavarta, sokat veszekedtünk emiatt.


A mostani férjem el nem tudta volna képzelni, hogy külön tegyük. 1,5 éves koráig aludt velünk, aztán nagyágyat kapott (autósat) és ment külön.


Attól is függ, mit dolgozik a férjed. Ha mondjuk sofőr, akkor igenis pihenje ki magát, ne veszélyeztette mások életét a kialvatlanságával.

Ha olyan munkája van ami közben kicsit elbóbiskolhat, akkor nem akkora tragédia ha ő is felébred néha.

2013. szept. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
61%
14 hónapos a fiam, leszereltük a kiságy oldalát és teljesen oda van tolva az ágyunkhoz, velünk alszik, de a saját kis helyén. Többször ébred éjjel, az pedig urban legend, hogy majd nem lehet átszoktatni, meg anyás lesz.....valószínűleg ilyeneket az ír, aki hallott csak a kötődő nevelésről, de lövése nincs mi az. A hordozós faj dologban teljesen egyet értek! Együtt aludni és hordozni, ha az anyának és a babának erre van igénye és igény szerint szoptatni. Ez a lehető legjobb és legtöbb, amit anya adhat a gyermekének! A spártai nevelést hagyjuk már, a sírni hagyni, legyen külön szobája....az ember társas lény, miért néhány hónapos gyerektől várjuk el, hogy jól érezze magát egyedül, 9 hónap szimbiózis után :) meg lehet nézni az önállóságra néhány hónaposan szoktatott felnőttek társas kapcsolatait....
2013. szept. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:

7 hetesen tettük át a saját szobájába. Addig mind a nappaliban aludtunk, mert a hálónkban kényelmesen nem fért volna el a kiságy. Mi ekkor vettük észre, hogy már néha zavarjuk. Hiába néztünk halkan tv-t, ha elaludt, néha megébredt rá, vagy pl. ha picit megnyekkent a kanapé alattunk, akkor is.

Nekem nem volt nagyobb fáradság átjárkálni, mivel tápszeres volt, tehát ugyanúgy fel kellett kelnem kaját csinálni neki, így meg már mindegy volt,hogy hol adom oda.

Ha elutazunk, akkor egy szobában vagyunk és észre lehet venni,hogy nem úgy alszik.

2013. szept. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
38%

Én sem a férjem miatt, sem a kettőnk kapcsolata miatt nem fogok együtt aludni vele.

A férjem fog dolgozni, a munkája felelősséget követel, pihennie kell.

És azt sem szeretném ha még 6 évesen is köztünk aludnak. Egész nap a kicsi körül sürgünk forgunk este kell a különlét a kapcsolatnak, a nőnek és a férfinak is. Nálam ez az alapelv, és az idő is azokat igazolja akik külön altatták a babát, de ettől mindenkinek szíve joga eldönteni!!!

2013. szept. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
15%

Azért azt nem nevezném spártai nevelésnek, ha egy gyerek nem a szülei ágyában alszik, nincs az anyjára kötve a nap 24 órájában és esetleg nem szoptatják meg minden nyekkenésre. Na, de mindegy is, a "kötődő nevelés" elvakult hívei úgysem fogadnak el más véleményt.

Ha nektek úgy jó és ami a legfontosabb a babának is (nem mindegyik szeret ám egy szobában aludni a szülőkkel), akkor aludjatok egy szobában. Más kérdés, hogy a spórolás miatt én nem erőltetném mindenáron az együtt alvást.

2013. szept. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!