Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a baba velünk egy szobában fog aludni legalább addig míg nem jön a másik baba? Nekünk ez így praktikusabb.

Figyelt kérdés
2013. szept. 4. 10:04
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
65%

Sokaknak eszébe sem jut, hogy bármikor adódhat sajnos olyan tragédia, anyagi vagy egyéb probléma, amikor egyik pillanatról a másikra a kicsit magára kell hagynia az anyának, és bölcsődei gondozásba, vagy nagyszülő gondjaira kell bízni. És akkor ott egy kicsi aki az édesanyára volt kötve 24 órában, semmi önállóság, és ez egyik pillanatról a másikra megszakad, na ez kegyetlen dolog.


Én inkább próbálom önállóságra nevelni,felkészíteni mindenre, amire csak lehet, hogy az életben megállja a helyét akkor is ha én valami miatt nem tudok mellette lenni, ettől még én is ugyanúgy fogom szeretni, ölelni, óvni. És ettől még ő lesz a mindenem.

2013. szept. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
87%
Kedves Utolsó, ezt nem néhány hónaposan kell kezdeni. Nekik még az anya közelsége a biztonság a fontos és felnőtt korban ettől lesz önálló, hogy tudja, számíthat a másik emberre és ezek a gyerekek bátrabbak és kreatívabbak a korán "önállóságra" nevelt társaiknál. Ajánlom Ranschburg Jenőt olvasásra.
2013. szept. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
72%

EGy szobában vagy egy ágyban? Ez sem mindegy.

Miért menne rá a kapcsolat, ha a baba ott alszik a külön kiságyában a szobában?

Nálunk is velünk alszik a kiságyában a legkisebb- 19hós gyerekünk. A másik kettő is pont addig aludt így mellettünk, amig a tesók jöttek. Utána külön szobába kerültek- semmi gondot nem jeletett a számukra. A legnagyobbik akkor megkapta az ágyát, aminek nagyon örült- eszébe sem jutottunk. A középső még kiságyba került át a nagy mellé, mert csak 20hós volt, mikor jött a kicsi. Nagyon élvezték az együtt alvást- este még dumálgattak, énekelgettek maguknak...

A kicsi nagyon hamar átaludta az éjszakát- jeleneleg azért van velünk, mert nekünk is így a legpraktikusabb. A két nagy mostmár ovis, reggel kelnek. MI felkelünk, kiosonunk férjemmel 6körül a szobából, készülődünk, fiuk kelnek fél7kor, öltözés evés.. stb. A pici tud nyugiban aludni a hálóban, a nagyok az ő hálójukba tudnak nyugodtan öltözni, ébredezni...

Nekünk így praktikus.

Egyébként van még 2szobánk berendezve a két fiunak az emelten, de nem akarnak ott alduni, csak játszani. A hálószobák a földszinten egymás mellett vannak, ott szeretnek aludni mellettünk. Én meg nem fogom őket elkülöníteni, ha nekik így a biztonságos. :))

Tényleg úgy aludjatok, ahogy nektek jó. Egyébként még abban sincs semmi kivetnivaló, ha valameddig a kis újszülött a ti ágyatokban alszik melletettek. Gondolj bele, 9hónapig veled volt- aztán hirtelen kipottyan a nagyvilágba és akkor külön ágy, külön szoba... Természetesen eljön az idő a külön alvásra, de szerintem ösztönből tudni fogod mikor.

2013. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
62%
Nekem 3 gyerekem van és mind3 velünk aludt, a kicsi 3 éves és még ott is van, saját ágyában. 1. pici babát soha nem hagynám külön szobában. 2. mert kényelmesebb. 3. mert olyan jó! :) Nagyobb gyerekeim is simán kiköltöztek idővel a saját szobájukba. Nem erőltettem. 3 évesem mint irtam még velünk van, egyáltalán nem bánom. A férjemmel sincs semmi gond, ha érted mire gondolok.
2013. szept. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal nincs gond ha a baba az első 2-3 hónapban ott van még összeszoknak a családtagok,persze külön ágyban de utána ideálisabb,és egészségesebb ha megtehetik,mert nem egyszobás a lakás,hogy különszobába menjen.Jobb lesz az éjszaka is nem zavarjátok egymást.Másrészt, a házaséletet sem akadályozza majd ha a másik szobában van.
2013. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
27%
hogy lepontoztátok a 20. válaszolót akinek teljesen igaza volt
2013. szept. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:

Meg



Nagyon nem érdekel,hogy lepontoztak, csak azt bizonyították.

,amit leírtam. Elvakultak és nem fogadnak el más véleményt. Ez nem engem minősít.

2013. szept. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
Bocs, megtréfált a telefon.
2013. szept. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
72%

24-es vagyok.


Engem is lepontoztak, mert én meg az ellenkezőjét irtam, tehát a másik tábor is elfogult.

Én imádtam hogy velünk egy szobában voltak, soha egyikük sem zavart, attól még lehet szexelni is mert ott van veled egy 2-3 éves gyerek. Ismered már annyira hogy tudod mikor, hogyan alszik, mikor nem ébred már fel. Soha nem történt olyan hogy valamelyik felébredt volna rá. És ha meg is történik, mit ért az egészből?

Az hogy kinek hogyan jobb, mindenki maga dönti el.De azért azt kétlem hogy egy pár hós csecsemőnek jobb külön!! Anyukának biztos, aki már ekkor attól rettegek, hogy a nyakán ragad 6 éves koráig. Le lehet pontozni, de ez kikivánkozott.

2013. szept. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
Gratulálok ha szexelsz a 2-3 éves gyereked mellett.....
2013. szept. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!