Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vállalnátok 2. gyereket az...

Ti vállalnátok 2. gyereket az alábbi körülményeket figyelembe véve?

Figyelt kérdés

Szóval 33 éves vagyok, 1 éves múlt a kislányom, mire a 2. megszületne kb. 35 éves lennék, és ugye 35 felett már kockázatosabb szülni, pl. Down kór kockázata nő stb. Ettől is tartok, meg egyéb dolgoktól, de leginkább azt figyelembe véve, hogy a családban férjem ágáról előzményben született már nem teljesen egészséges gyerek, tehát lehet genetikailag is benne van a kockázat, hogy nem lesz teljesen egészséges, vagy bármi baja lehet.

A kislányom szerencsére teljesen egészséges, de férjem mindenképp szeretne 2. gyereket, főként fiút, de én egyke vagyok, nekem elég lenne egy gyerek is, meg félek, ha a 2.nak bármi baja lenne, nem lenne teljesebb az életünk, mint most az egészséges kislányunkkal. Persze jó lenne kistestvér, ha tuti egészséges lenne, még benne is lennék, na meg kislányom is odavan az uncsitesókért, biztos örülne tesónak. Szóval, Ti hogy döntenétek?


2013. szept. 5. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Én nem gondolkodnák a helyedben, mint ahogy nem is teszem, mert mi már dolgozunk a kistesón :-) 35 vagyok, lányom egészséges 2 éves, férjem családjában volt genetikai betegség. Én az első terhességem alatt is elmentem magzatvízvételre, ha a másik baba összejön, vele is megyek majd. Az egész nagyon rövid ideig tartott és teljesen fájdalommentes. Lehet megkövezni, de én nem tudnák beteg gyereket nevelni. Az persze más helyzet lenne, ha már az egészségessel történne valami. Remélem ez sosem fog bekövetkezni. A szűrés igaz vetélést okozhat, de a beavatkozást végző orvosok közül az egyik azt mondta, hogy egészséges magzat a legritkább esetben megy el. A vetéléssel végződő beavatkozások legtöbb esetben egyébként sem életképes embriókkal, magzatokkal fordulnak elő.


Sok erőt kívánok a helyes döntéshez! :-)

2013. szept. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 38 évesen szültem másodjára, a dokim javaslatára megcsináltattam az amniocentézist, szerencsére egészséges lett. Ha tudjátok konkrétam mi baja lehet a kicsinek apuka ágáról, érdemes genetikussal megbeszélni, hogy lehet-e azt is szűrni.
2013. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én 35 ill. 37 évesen szültem. Integrált tesztet csináltattam, mindkét babam komplikációmentesen, egészségesen született. A te előzményeiddel lehet, hogy bevallalnám a magzatvízvételt.

Gondolkodj el, hogy tényleg szeretnel e gyereket, ha nem vagy benne biztos, akkor ne szülj.

2013. szept. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem vetetném el csak ha bizonyítottan beteg. Nekünk szerencsénk volt, hogy a gyerek nem örökölte az apja betegségeit, második babával nem kockáztatunk már, örülünk annak, hogy ez az egy egészséges.
2013. szept. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
mindenképp vállalnám, magzatvízlevételre mennék
2013. szept. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én nekem 1 lányom van,aki 21éves koromba született.Én semmi pénzért nem szülnék még 28éves korom után se már.De én ilyen vagyok.A te esetedben azt mondom,vállald.Hisz szeretnétek.A betegségre meg esély szerintem akkora van 33,mint 35évesen.Ne ezek alapján dönts,hiszen annyi idősebb nő szül és egészséges gyermeket...De ha beteg lesz?!Attól még szeretni fogjátok és gondoskodni róla.Ha meg korán megtudjátok,eldöntitek megtartjátok-e.De ehhez egy 20-on évesen szülő is így áll,beteg gyereke bármilyen korúnak születhet.
2013. szept. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"férjem mindenképp szeretne 2. gyereket, főként fiút, de én egyke vagyok, nekem elég lenne egy gyerek is"


OFF: és ha nem fiú lenne?

ON: Ebben az van benne, hogy nem szeretnél másikat, csak a párod kívánságának szeretnél megfelelni. Így ne vállalj!

Ha az esetleges betegség miatt nem akarsz, akkor járd körül a témát: milyen genetikai probléma fordult elő a családban, és fordul genetikushoz.

Ha teherbe esel, akkor pedig elmehetsz magzatvízvételre, ahogy a többiek már javasolták. De szerintem csak akkor vágjatok bele, ha te is akarod, nem csak a férjed!

2013. szept. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a dowm-tól félsz? Manapság 30 fölött szülnek a nők, ez tény. 35 évesen persze nagyobb a kockázat, de a mai vizsgálatok kimutatják, ha esetleg gond van.

Csak emiatt szerintem nyugodtan vállalhatod a babát 35, 35 vagy akár 38 évesen.

Egyébként tényleg mi lesz ,ha a kistesó is lány lesz? nekem az a tapasztalatom, hogy ha valaki nagyon lányt akar, akkor fiú és fordítva..

2013. szept. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem értem.

Körülöttem 45 évesek szülnek. Én negyven évesen szültem az első babámat.

Minden genetika kérdése, és egy jó orvosé. Illetve egy jó klinikáé, én speciel jól választottam, ahol nagyon odafigyeltek rám. Még így is hiszti, és komplikáció nélkül csináltam végig az egészet. 35 éves kor felett picivel több vizsgálat van, ennyi.

2013. szept. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát utolsó azért 40-45 évesen már nagyon kockázatos és késői,szóval nem tudom mit nem értesz...

Nos ha anyagilag nem lenne probléma szerintem pont belefér 35 felett biztosan nem szülnék,bár nagyon 31-32 felett sem.

2013. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!