Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biztos lehurrogtok-de miért...

Biztos lehurrogtok-de miért nem lehet egy kismama csinos?

Figyelt kérdés
miért döbbennek le,hogy egy hónapos baba mellett nem vagyok bálna-és visszament a súlyom.persze alkati kérdés-de egy miért kell annyit enni,hogy "kettő helyett"-meg most végre mindent lehet? semmi sport,mert elmegy a tej..-ha engedélyezi az orvos,miért nem?
2013. szept. 10. 11:44
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
89%

Én meg azon döbbenek le, hogy valaki annyira ostoba, hogy még azt sem tudja, hogy sok nő pont a szoptatás alatt hízik meg, mert olyanok a hormonszintjei. Ez ellen pedig csak 1 megoldás van: a baba elválasztása..


Sport: nem mindenkinek jut ki 4 nagyszülő, meg sokat otthon levő apuka..és igenis a sporttól elmehet a tej. barátnőmnek napi 30 perc lépcsőzőgéptől, lightos tempoban fogyott a teje, üvöltött a baba


Ettől még valaki lehet ápolt.

Minden kismamának a bőrét, a haját, a testét másképpen viseli, avagy nem viseli meg a terhesség a szülés a szoptatás. Örülj neki, hogy Te a szerencsések közé tartozol.

2013. szept. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem???? Mondhatnak bármit az orvosok Nekem igenis csökkent a tej mennyisége a tornától!!!! De tudod nekem fontosabb volt az hogy a babám anyatejes legyen, ne tápszeres, mint az hogy hogy nézek ki. Inkább "bálna" voltam, mint ahogy fogalmaztál... ebből is látszik hogy én a gyerekemért még erre is képes voltam! Amint abbahagytam a szoptatást, leadtam fél év alatt a felszedett 18 kg-t!
2013. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
Ja és nem kettő helyett ettem!!!!
2013. szept. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

nem dicsekedésnek irtam le-és gondoltam,hogy nagy vihart kavarok.de azért más is osztja a véleményem-szerencsére-és köszi.

nem tudom miért gondoljátok,h nem a baba az első-van egy óvodás fiam is-de azért jó volt olyat is olvasni,hogy feleségnek is kell maradni.természetesen nem 1héttel a szülés után-de azért idővel...

2013. szept. 10. 13:20
 15/47 anonim ***** válasza:
46%
Igen, idővel. a szoptatás végén, mert ez igenis a legfontosabb, legalább is számomra!!!!!!
2013. szept. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:

Én azt mondom,hogy van, akit zavar, van, akit nem. Engem például a 4. hónapban kezdett zavarni,hogy jó sok feleslege maradt rajtam. Elkezdtem otthon, hajnalban óvatosan edzeni, meg szintén hajnalban úszni járni! Nem ment el a tejem, igaz tényleg ésszel csináltam. De azt megvétóznám,hogy a mozgás, meg a sport kizárólag pénz és bébiszitter mellett működik!

De ettől függetlenül, sajnos van, akinek még a legóvatosabb sport is kihatással van a tejére.

2013. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
69%
Egy valamit nem értek.... miért foglalkoztat ennyire hogy más kismama hogy néz ki? Mi ez ha nem dicsekvés???? HOgy lám te milyen nagyon ügyi vagy.....
2013. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg megint elkezdődött a vita a vékony-teltebb, szoptató-tápszerező anyukák között, pedig ez csak egy kérdés...


Hogy magamról is beszéljek: 17 hónap van a gyerekeim között. Az első után mindent megtettem a tej miatt, kívántam is a sok szénhidrátot, 8 hónapig nehezen, de összejött a szoptatás. Közben persze maradtak a plusz kilók rajtam. Szoptatás végével kis diéta, leadtam 4-5 kilót (még mindig messze voltam a versenysúlytól), és összejött a kistesó. Na, vele a szoptatás nem ment annyi ideig, de csak mert a 1,5 éves nagy mellett nem tudtam annyi áldozatot hozni, mint fejni a semmit, folyton mellre tenni, stb. 4 hónapig sikerült szoptatnom. Mivel ezután nem volt több kifogás, és nagyon rosszul éreztem magam, elkezdtem diétázni, sportnak meg megteszi a 2 gyerek. Lement pár hónap alatt 9 kg, és most jól érzem magam. Még kellene vagy 5-6 kilót leadnom (167 cm és 70 kg vagyok most, és teljesen elégedett lennék. De ez nem a külső szemlélőknek szól, hanem magamnak. Mindegy, hogy 50 kg, 70 kg, vagy 90 kg vagy, az a lényeg, hogy Önmagadnak megfelelj, és így érezd jól magad. Minden súlycsoport lehet csinos, és úgysem az 1 hónapos baba mellett váltja meg a többség a világot, hanem pár hónap múlva. Az, hogy neked sikerült, tényleg genetika. Örülj neki. :-)

2013. szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%

6-os válaszoló! Pontosan úgy van ahogy írod! Az utolsó mondatod pedig egyenesen telitalálatos!!!


Az első 3 hónapban örültem ha 1 órát aludtam, éjszaka 4-szer kelt szopizni, a nap nagy részében pedig üvöltött, örülök, hogy túléltem, ja és egyedül, mert apuka nincs velünk...


Ettől függetlenül nem voltam "bálna", csak éppen ez érdekelt legkevésbé!!!


ui: a kép szülés után 4 hónappal...

[link]

2013. szept. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit át kellene alakulnia a fontossági sorrendnek a szülés után, egy időre bizonyosan. 14 hónapos a fiam, nekem a legfontosabb az volt, hogy anyatejes legyen a fiam, maradt rajtam 6-7 kg.Na és? Ha apa lelép, a kg csak kifogás :) Néhány hónapig Garfieldosan is lehet valaki vadmacska és csinos. Minden fejben dől el. Alapdolgokra figyelek, de segítség nélkül és estig dolgozó apa mellett, nem tudom megoldani a heti 3 edzést stb. Ismerem magam, ha elkezdem leadni, pár hét és elérem a terhesség előtti súlyom. Nekem nem az a legfontosabb ebben a néhány hónapban, hogy mekkora vagyok a tükörben, hanem élvezzem az itthon és együtt töltött időt. A csinosság és ápoltság nem súly kérdése, ha valakit ennyire ez motivál, ott tutira valami önértékelési probléma és megfelelési kényszer van.
2013. szept. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!