Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biztos lehurrogtok-de miért...

Biztos lehurrogtok-de miért nem lehet egy kismama csinos?

Figyelt kérdés
miért döbbennek le,hogy egy hónapos baba mellett nem vagyok bálna-és visszament a súlyom.persze alkati kérdés-de egy miért kell annyit enni,hogy "kettő helyett"-meg most végre mindent lehet? semmi sport,mert elmegy a tej..-ha engedélyezi az orvos,miért nem?
2013. szept. 10. 11:44
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

30-as: nyilván ez sem normális. De aki nem sportol, hanem elmegy moziba vagy bevásárolni, azt is megszólják hogy "szegény gyerek, mi lesz vele míg az apjával/nagymamával van". Ne vedd magadra.


De: továbbra sem érzem bűnnek, ha egy nőnek a szülés utáni első hetekben, hónapokban a baba az első. Ha a férjét nem zavarja, akkor másokat se zavarjon.

Ha meg mondjuk 1 évvel később sem változik semmi, az más kérdés. De továbbra is magánügy.

2013. szept. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

25-ös, bocsi kimaradt az, hogy a legkissebb igaz nem egy hónapos, hanem három. A két nagy pedig suliba jár.

A kákán is csomót keresel?

23-as

2013. szept. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:
nem dicsekedtem-csak egyszerűen érdekelt-miért azt szólják meg,ha valaki vágyik egy kis mozgásra..-és örömét leli benne,belefér az idejébe-mert úgy szervezi(nagy ház,két gyermek mellett) senkit nem nézek le,imádom a gyermekem-15 hónapig szopott az első is,és mentem vele baba-mama tornára.
2013. szept. 10. 14:34
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

Nos neked akkor nem ment el a tejed a sporttól, de nagyon sokan ezzel máshogy vannak. És de, ez az egész kérdésed a dicsekvésről szólt...

De hogy örülj, igen Te nagyon ügyes vagy! Példaértékű! Ezzel csak egy baj van, nem mindenkinek egyforma az élete (pl nincs mindenhol baba-mama torna), és lehet hogy neked 2 gyerekkel is juthat időd edzeni, míg másnak 1 gyerekkel sem (mert mondjuk annyi a dolga).

De tudod mit? Legyek inkább "bálna", mint rosszindulatú, másokat ismeretlenül is lenéző botsáska.

2013. szept. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

De te nem mozgásra vágysz, hanem olyan a genetikád, hogy 4 hetes gyerek mellett lementek rólad a kilók. Ez SZERENCSE.


"semmi sport, mert elmegy a tej - ha engedélyezi az orvos, miért nem" - ez meg ítélkezés. Ha valaki nem magánorvoshoz jár évek óta, akkor lehet hogy egy olyan nőgyógyász vizsgálja meg a szülés után, akit életében nem látott. Ő meg persze majd legyint, hogy "persze anyuka, tessék csak sportolni, nem megy el a tej". Vagy mégis. Mert nem ismeri a nő testét, az anyagcseréjét. Mert 6 hét alatt még épphogy csak beállt a tejtermelés.

Ez nem kifogás - még akkor is, ha sokan kifogásként használják. Csak nem mindegy, hogy 4 hetes vagy 6 hónapos baba mellett hangzik el.

2013. szept. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezzel van a gond Kérdező, értsd már meg, hanem azzal, hogy akinek nem megy ez olyan könnyen, azt bálnának nevezted és leszóltad. Közben pedig már a kérdésben Te is leírod, hogy tudod, hogy ez nagyrészt alkati kérdés. Egy 1 hónapos mellett más nem is lehet az oka, hogy van, aki visszafogy rögtön van aki nem, hiszen normális ember nem kezd el fogyózni és tornázni rögtön szülés után. Ezzel neked is tisztában kellene lenned. Nem értem milyen jogon szólsz le másokat, ráadásul ilyen bántó stílusban.
2013. szept. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

Az nagy igazság, amit a nemtudomhanyadik válaszoló írt, hogy a szoptatás alatt is fel lehet szedni a kilókat. Nem mindenkinek egyforma a szervezete. Én eddig mindkét gyerek után nem a terhesség alatt híztam, hanem utána, míg el nem választódtak. Aztán lementek azok a kilók is. A sport csak annyiban kellett, hogy ne legyek lötyi.

Nemsokára megszületik a 3. babám, és éppen csokit eszek most is... Nem híztam meg, viszont csúnyább a bőröm a rengeteg pattanástól, mint egy tizenévesnek. Engem ez sokkal jobban zavar. Pedig nem igénytelenségből van, egyszerűen ez történik a hormonok miatt. Majd ezek is el fognak múlni. Annak az egynek örülök, hogy sebhelyek nem maradnak utánuk, és a hasam sem repedt szét még most sem.

Az meg leginkább ízlés dolga, hogy az ember az alkatának / hangulatának megfelelően öltözzön és az előnyös adottságokat hangsúlyozza. Jó kisugárzása annak van, aki jól érzi magát a bőrében, van akinél ez a kilókon múlik, másoknál meg nem.

2013. szept. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

23-as,32-es!Én kákát?Áruld már el,h mennyiszer jártál el sportolni vagy bárhová újszülött-1 hónapos gyereked mellől?

K@rvára nem mindegy,hogy 1 hónapos a gyereked vagy 3 éves óvódás!

2013. szept. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
49%

Jézusom, legalább olvasni tanulj már meg, azt írtam, nem egy hónapos, hanem három, magyarul 3 hónapos, nem éves!

Nem eljárok sportolni, ha annyira érdekel, hanem van itthon elliptikus tréner, azon nyomom, mikor időm engedi, van hogy este, van hogy délután. Remélem kielégít a válaszom.

2013. szept. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
53%
Ráadásul szoptatás alatt tilos a fogyókúra, ugyanis a méreganyagok kiválasztódnak a tejben, ugyanez vonatkozik az izomlázra is: megváltozik a tej íze és összetétele. Kövezzetek meg, nem érdekel, de én élvezem, hogy ebben a 2 évben kicsit lazább lettem minden téren :) szanatóriumnak érzem már az itthon töltött időt. Vezetőként lesz elég para a munkahelyemen, nekem most rohadtul nincs kedvem semmin görcsölni, még 6-7 kg-on sem. Boldog vagyok most így. A kaját rendelem, 2 hetente besegítenek a takarításban. Lehet, hogy lepasszolhatnám bébicsősznek a gyerkőcöt, amíg vonaglok egy edzőteremben, de nekem most ő a fontos. Nem bújok mögé, nem panaszkodok, mondjuk így is "csak" 59 kg vagyok, veszélyeztetett voltam, állandóan gond volt a terhesség alatt az epémmel, mégis feljött rám 23 kg, amiből 6 maradt. Szoktunk itthon tornázni, de mindig elbohóckodjuk :)
2013. szept. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!