Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nem hagyták, hogy oedítva...

Akik nem hagyták, hogy oedítva, sírva aludjon el a babájuk, hány évesen, és hogyan tanult meg a babájuk egyedül elaludni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom végighalgatni, ahogy sír a 10 hós lányom. Az ölemben két perc alatt elalszik. Ezut is kinövik?
2009. nov. 3. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Az enyém is sírt ha letettem és én sem bírtam hallgatni, hát ringattam. Ő is elaludt két perc alatt, viszont ha az ágyba raktam vége volt a világnak ordított akár egy órán át is (ilyen csak egyszer volt) Utána nyugtalanul és éberen aludt, ne én ezt nem bírtam.

13 hónapos koráig igényelte a ringatást. Akkor egyik napról a másikra kimászott az ölemből, bekéreckedett az ágyba és azóta egyedül alszik el minden alváskor. Nem is kell bennt lennem a szobájába.

Ha a babád igényli akkor altassd. Nem válik be mindenkinél a sírni hagyni dolog. Majd leszokik róla. Én nem ismerek egy felnőttet sem, akit altatni kellene.

Én azt olvastam, hogy a gyerekek általában 3-6 évesen érik el azt az agyi fejlettséget, hogy el tunak vagy visszatudnak aludni egyedül.

2009. nov. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia!Az en kisfiam nem ringatos tipus, hanem cicin elalvos. Most 11 honapos. Sokaig addig szopizott, mig elaludt. Most is igenyli elalvashoz a szopit, de aztan kikopi es elfordul, igy alszik el. Nekem ez eleg biztato jelnek tunik. Talan szepen lassan elhagyja majd magatol.
2009. nov. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én kezdő anyukaként, 2,5 hós a kisfiam, próbaként vettem neki egy alvós állatkát, és amikor ringattam mindig odatettem az arcához. aztán mivel a cumi nem maradt a szájában amikor letettem ezzel az állatkával támasztottam ki, elég hamar megszokta, hogy ha ezt odateszem az arcához, akkor alvás van. mostanra már az érintésétől csukódik le a szeme.nekem bejött,egy próbát megér.
2009. nov. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
NE hagyd sírni....kinőnek mindent,olyan hamar megnőnek,akkor már úgyse kell őket ringatni...csak lelkifurdalás maradna,hogy miért is kellett sírni hagyni...nagy adag türelem az kell,bár néha már nagyon nehéz...(mint nekem tegnap....1 percig hagytam én is tovább nem bírtam)
2009. nov. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi a gondod, ha két percig tart az altatás? Tudod, hogy milyen szerencsés vagy? Nem is értem, hogy miért csinálsz belőle problémát!
2009. nov. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem csinálok belőle problémát, csak érdekelt, hogy küszködés és sírás nélkül is meg fog tudni tanulni egyedül aludni. Egyébként hét hós koráig egyedül aludt el, de mióta elkezdett nőni a foga, csak az ölemben alszik el. Nem is kell ringatni, nekünk is van alvós állatkánt, nálunk is bevált.
2009. nov. 4. 08:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia4 Van 4 gyerekem, egyiket se hagytam sírva elaludni. Amikor a 3 nagy volt pici, még nem is lehetett erről a sírva altatós módszerről hallani. Én nem ölben altattam őket, nem is kellett ringatni egyiket se. amíg szopiztak, azzal aludtak el, később elég volt az ágyuk szélére ülni és elmondani egy mesét, utána maguktól elaludtak.. Hidd el, az alvást nem kell tanítani, minden gyerek megtanul magától.
2009. nov. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!