Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » üdv. Terhesség elsőheteiben?

üdv. Terhesség elsőheteiben?

Figyelt kérdés
ha egy lány megtudja hogy terhes akkor van úgy hogy elvetél valamitől nem? megerőlteti magát vagy ilyesmi.azért olyan óvatosak az első hetekbe. a kérdésem az lenne hogy mi az amire oda kell ilyenkor figyelni nehogy "elmenjen" a baba?
2013. szept. 13. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
ne emelj nehezet,ne ess el(már ha ezt lehet így mondani),hirtelen stressztől is elmehet...nagyon sik mindenre figyelni kell.ne lépcsőzz sokat.ne szaladj,ne menj sokat.
2013. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A várandósság nem betegség.

De azért ne most akard lefutni a maratont.

Talán amire komolyan oda kell figyelni, hogy ne üsd meg a hasadat, meg mondjuk ne több tonnás dolgokat cipelj, bár én pár hetes terhes voltam, mikor költöztünk, és egészséges lett a kislányom.

Azt szokták mondani, hogy ha egy baba meg akar maradni, akkor meg is marad. Nekem 3 vetélésem volt, de egyik sem azért, mert megerőltettem volna magam vagy ilyesmi.

Persze ha teheted akkor tényleg ne lépcsőzz nagyon sokat, ne cipekedj nagyon sokat, meg ilyenek.

2013. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A második hozzászóló írta, hogy ha a baba meg akar maradni... Van egy másik mondás is, hogy egy nő két dologért tesz meg mindent - hogy gyereke legyen és hogy ne legyen. Van, aki azt szeretné hogy elmenjen és az előbb felsorolt dolgokból csinál napi ötvenet, de a baba akkor is erősebb és megmarad. Van aki csak fekszik egész nap nehogy baj legyen, így nem jut elég vér a keringésbe és attól megy el a baba.
2013. szept. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kettessel és hármassal egyetértek. Nyilván figyelni kell, de nem kell rettegni. Anno dédnagymamám mikor rájött, hogy az ötödikkel terhes, de már nagyon nem akarta, és falun nem volt sok lehetőség, akkor liszteszsákokat emlegetett, meg minden nehezet, ami a ház körül volt, kombinéban feküdt ki a hóra stb. Nagymamám mondta, hogy még mindig előtte van, amikor látta a szobában sírni, hogy ő mindent megpróbált, de semmi sem hat, dédnagyapám meg mondta neki, hogy ne sírjon, ahol a másik négy eszik, ott az ötödik is fog. Meg is maradt minden ellenére. Sokan meg csak fekszenek és még is elmegy. Ettől függetlenül azért ne erőltesse meg magát a kismama úgyse lesz semmi baj alapon.
2013. szept. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!