Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiam 11 hónapos lesz 31. -én....

Fiam 11 hónapos lesz 31. -én. Amiket a védőnő mondott semmit nem csinál. Ez baj?

Figyelt kérdés
Nem érdekli a tapsi-tapsi, nem tudja hol a buksija, a mondókákra csak vigyorog, vagy táncol. Védő szerint ezeket 1 éves korára tudnia kellene. Kezdek aggódni. Nem hasonlítgatásképpen, de a ti ennyi idősötök miket csinál?
2013. szept. 24. 11:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Kinek mi problémája volt a válaszommal? Úgy örülnék, ha legalább egyszer valaki vállalná, hogy ezért és ezért pontoztalak le. Persze tudom, ez hiú ábránd.
2013. szept. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
6 os vagyok, en is le lettem pontozva, tenyleg miert zavart a valaszom?
2013. szept. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
6-os, Te 100%-os vagy.
2013. szept. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Senkit nem pontoztam le.
2013. szept. 25. 10:05
 15/15 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, aki felhozta az idomítást. Természetesen úgy van, ahogy a 10-es írta!! Én is folyamatosan beszélek a kisfiamhoz kommentálom mit csinálok, játszok vele! DE pontosan nem ülök le és tanítom meg a testrészeket csak hogy tudja majd. Majd megtanulja.


Vekerdytől bemásolom, szerintem nagyon igaz:


"A vizsgálatok azt mutatják, hogy ha ebben az életszakaszban mozgásra, járásra, hangokra, szavakra nem elsősorban tanítják (pontosabban betanítják) a kicsiket, hanem a legkedvezőbb körülményeket teremtik köréjük, hogy szabadon mozoghassanak és játszhassanak, hallhassanak és utánozhassanak, akkor ezek a gyerekek hároméves korukra talán kevesebb verset fognak tudni és nem fognak tapsolva táncolni, mint az erre betanított gyerekek; de hato-nyolc-tíz éves korukra ezeknek a kicsi korukban "nem tanított" gyerekeknek a fogékonysága, mélyre ható figyelme, önálló erejű gondolkodása meghaladja a "betanított" gyerekekét.


Természetesen nem arról van szó, hogy amit a gyerek magától és szívesen utánoz fölszed és kéri, hogy mutassuk, csináljuk még még azt ne mutassuk; de ahogy tudja úgy gyakorolja, ne idomítsuk ne javítgassuk. Csak mi mondjuk, mutassuk mindig pontosan".


Szóval félre ne értsétek nem azt jelenti, hogy nem kell beszélni hozzá mutatni dolgokat, de nem kell tudatosan idomítani.


Én ezzel egyetértek lehet, hogy más nem, mindenki máshogy csinálja. Én csak a kérdezőt akartam megnyugtatni, hogy ha nem tudja, amiket leírt az még semmi rosszat nem jelent. Nyugodtan megmutathatod ezt a védőnőnek. A könyv: Vekerdy Tamás: Kicsikről nagyoknak.


Vekerdyről:

[link]

2013. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!