Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mit tegyek? Nem...

Anyukák, mit tegyek? Nem eszik rendesen a gyerekem!

Figyelt kérdés

13 hónapos a kislányom és 8 kiló. Eddig speciális, növekedésbehozó tápszert kaptunk. Pár napja azt sem eszi meg. Semmit nem szeret, semmit nem eszik örömmel. Etetés közben mindig el kellett csalni a figyelmét, valami játékot adtam a kezébe, hogy ne ordítson, és ne rúgja ki a kezemből az ennivalót. De már ez sem vált be.. 2 hete laptopon mesét nézetek vele, csak úgy eszik egy keveset. A tápszer már nem kell. Vettem egy pár fajtát, kidobtam az ablakon majdnem 20 ezret, semmi nem kell neki. Ahogy meglátja az ennivalót, elkezd öklendezni.

Úgy gondoltam, hogy ha nem eszik tápszert, akkor majd reggel eszik helyette joghurtot. Nem nagyon kellett neki :( A tízórainál (100gramm gyümölcs) a reggeli joghurtot is rám hányta. Ezen a héten sokadjára.... :( Darabosat nem tud enni, kihányja. A joghurtból a gyümölcsöt kiszedem, mert ha benne van, kihányja. A kekszet lereszelem, mert darabosan kihányja. A 8 hónaposaknak való bébiételt leturmixolom, mert ha nem, kihányja. A Túró Rudi belsejét kihányja, mert nem elég homogén. Ha közelítek a cumisüveggel, öklendezik. Pohárból sem iszik, folyatja oldalra. A gyümölcslevet nem szereti. A teát sem. Napi 1 dl-t iszik meg. Pisi is kevés van :( Mindenféle kivizsgáláson voltunk már, egészséges, semmi baja. Kenyeret, felvágottat adtam neki, abból megevett egy 2x3 cm-es darabot (ez volt a rekord).

Tudom, hogy nem kéne központi kérdést csinálni az evésből, eszik amennyit akar. De ha ráhagyom, elkezd fogyni :( Nincs kihez fordulnom, a védőnő és az orvos is felteszi a kezét :(

Anyukák! Segítsetek! Tanácsoljatok valamit! Vagy hova fordulhatnék? Létezik táplálkozási szakember babáknak (kisgyerekeknek)?


2013. szept. 25. 10:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Úristen. Hát, át tudom érezni a problémádat, és ne irigyellek. Hülye kérdés, de a szívószállal hogy álltok? Vagy a tejjel mi a helyzet? Tudom, hogy nem a legjobb, de a semminél talán több, ha már a tápszert nem szereti.
2013. szept. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

A feszültséget tényleg érezheti. Ma már nem bírtam tovább, miután lehányt, elsírtam magam. El sem tudjátok képzelni, milyen elkeserítő ez az egész. Olyan tehetetlenséget érzek, hogy nem tudok mit kezdeni a helyzettel, és sírok. Tudom, hogy ezzel rontok a helyzeten, mert még rossz érzést is keltek benne. De nagyon sokszor elfogy a türelem.

Az a baj, hogy ez nem egy ilyen időszak, hanem születése óta ezzel szenvedünk. Gasztora protekcióval jutottunk be, ismerős doki volt, rendesen kivizsgálták.

Szerintetek megoldás, hogy ráhagyom az egészet? Egyen annyit és akkor, amikor akar? De akkor hol a napirend?

2013. szept. 25. 10:57
 13/20 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, tejet még nem mertem adni neki. De nagyon úgy tűnik, hogy kifogytunk a megoldásokból. Megpróbálom a tejet, meg a szívószálat is!
2013. szept. 25. 11:00
 14/20 anonim ***** válasza:

Állítólag én is ilyen voltam másfél- kétéves koromig :(

Utána elkezdtem lassan darabosat is enni... anyum a mai napig emlegeti ha a leturmixolt banánba benne maradt egy picike darabka, már attól öklendeztem... ha a dokik szerint minden oké, akkor türelem és a bevált trükkök (mesenézés stb).

2013. szept. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ja, a kakaót ő is tejből itta csak. A szívószál is jó ötlet, vannak már mesefigurásak is. :)
2013. szept. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Akkor csak türelem... türelem...
2013. szept. 25. 11:10
 17/20 anonim ***** válasza:
Mikor a lányom nem evett rendesen(beteg volt)de ki vették a manduláját és rendbe jött.Akkor a mi gyerekorvosunk írt fel étvágynövelőt,receptre van csak,na az hozott eredményt hízott is rendesen.A mi dokink azt mondta,hogy kevés a gyomorsav és nem éhes azért nem eszik,na én adtam neki savas gyümölcsöket az étvágy növelő mellé (narancs,citrom a teába stb).És tapasztalatból mondom ne te etesd,mikor ott van a párod ő etesse mert tényleg megérzi ha félsz.
2013. szept. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A fiam sem evett ebben a korban, aztán rájöttem, hogy már utálja a pépes, főzelékes kajákat....mondjuk anyatejes és a vacsi Sinemil, de meguntam a sok kanalazós kudarcot és küszködést: mindent felkockáztam neki és hagytam kézzel enni: gyümölcsöt, párolt zöldséget, husit, tésztát. A probléma megoldódott. Olvass utána a blw módszernek. 14,5 hónapos most már hagyja hogy kanállal együnk az ő kezében is van mindig, hadd ismerkedjen néha sikerül is neki 1-1 falat. Hagyd rá. Mindig egy félét tegyél a tányérra így nem válogat :) és közben játszik is :)
2013. szept. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Olvastam a blw módszert, biztosan van benne valami! Megeszegeti ő ezeket a dolgokat, csak nem mennyiséget. Játéknak fogja fel, 1-2 falatot eszik, aztán dobálja ki az etetőszékből a földre. Sok tanácsot adtatok, igyekszem mindent kipróbálni. Megrázom magam, és Buddha mosollyal az arcomon fogom elétenni az uzsit!

Köszönöm a segítségeteket!

2013. szept. 25. 16:40
 20/20 anonim ***** válasza:
kacskaringós szívószál. Vagy pépesítő cumi? Abból maga tud enni, ha akar, és ráadásul újdonság is.
2013. szept. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!