Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelőre milyen ajándékot...

Keresztelőre milyen ajándékot szokás, illetve illik adni?

Figyelt kérdés

Párommal nemsokára keresztszülők leszünk és teljesen tanácstalan vagyok. Sose voltam még keresztelőn és fogalmam sincs, ilyenkor milyen ajándék lenne a legjobb.

Valami személyeset szeretnék, lehet kézműves dolog vagy népművészethez kapcsolódó.

Anyukám azt mondta, toronyórát láncostól... :) De minimum arany fülbevalót vagy ékszert. Én ezt túlzásnak tartom és ez már a keretünkbe sem férne bele.

Bármilyen ötletnek, tanácsnak nagyon örülnék!


2009. nov. 8. 13:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nemrég volt keresztelő és a keresztszülőktől képes gyerekbibliát, arany nyakláncot, illetve játékokat kaptunk (ez utóbbiakat én kértem).
2009. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
66%
A keresztszülő dolga megvenni a kicsi keresztelőruháját, ami 10000 Ft, vagy venni fülbevalót, ha lány azt is 10 körül, ha fiú gondolom karkötő vagy lánc de ilyen árban. A keresztszülőnek illik 10 körül venni ajándékot. Nálunk legalább is ez a szokás. De mi a másik keresztszülőktől egy 20-ast kaptunk, hogy költsük a gyerekre.
2009. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Játékot nem szeretnék, az már rengeteg van neki (kislányról van szó). A keresztelőruhája is megvan már.

Nem tudunk aranyfülbevalót venni, egyrészt mert annyi pénzünk nincs, másrészt pedig nagyon különböző az ízlésünk a szülőkkel, így félek, nem örülnének neki. :(

2009. nov. 8. 14:21
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi keresztszülő révén etetőszéket vettünk, mivel a szülök ezt javasolták.
2009. nov. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Alaposabban körülnéztem neten és szinte mindenhol az aranyat preferálják... :(

Etetőszékük már van, ruhájuk, játékuk rengeteg... :(

2009. nov. 8. 14:30
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Igen, aranyat illik venni. Lehet láncot is az nem olyan ízlésfüggő és nem kell 10.000.-ért venni. Vannak szépek már az alatt is.
2009. nov. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
És bunkóság lenne csak medált venni? Az valamivel személyesebb, mint egy lánc. Pl. a kislány nevével vagy a horoszkópjával...
2009. nov. 8. 14:53
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Szeritnem tökéletes az is!

Viszont ha nagyon nincs ötleted és nem szeretnél ékszert venni, nem lenne jobb, ha megkérdeznéd a szülőket, hogy minek örülnének?

2009. nov. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Azon már túl vagyunk. Azt mondták, nem kell semmi, már annak is nagyon örülnek,h. elmegyünk. (Messze laknak és ritkán találkozunk velük.)

Akkor ezüst szóba sem jöhet...? Abból egy nyaklánc + medál.

2009. nov. 8. 15:04
 10/28 anonim ***** válasza:
67%

Az sem baj, ha megkérdezed a kisgyermek szülei. Én személyszerint keresztanya vagyok, és keresztfiam szülei kérték, hogy ékszert ne vegyünk, mert úgysem adják rá az akkor 1 éves gyerekre. Ezt tiszteletben tartva kapott egy ezüst szelencét - dátummal és névvel garavírozva - és a korának megfelelő játékot.

Az én fiam keresztelőjekor mi szintén kértük, hogy mivel nem szeretnénk hogy ékszert hordjon, azt nem "kérnénk". Ő is kapott ezüst ékszer-, vagy tejfogtartót, ezüst gyermek étkészletet, gyermekbibliát és játékot.

Azért érdemes megkérdezni, hogy ne vigyél olyasmit, aminek a szülők nem örülnek, és a ygermek sem tud sokáig mit kezdeni vele. Persze sok minden függ a keresztelt életkorától is!

2009. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!