Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti használtok hintőport?

Ti használtok hintőport?

Figyelt kérdés

Én csak azt használok, fürdés után mindig hintőporozom a babám hajlatait.

Viszont itt olvastam, hogy újabban tilos hintőporozni, hanem valamilyen olajjal kell kenni a babát fürdés után.

Vélemények, tapasztalatok?

Egyáltalán, mi baja lenne a hintőportól a babának???



2013. okt. 4. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem használtam sem hintőport, sem olajat. Csak megfürdettem a gyógyszertári fürdetőkrémmel, megtöröltem és kész. Azért nem ajánlják a hintőport, mert belélegzi a baba és nem tesz jót neki.
2013. okt. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
nem-megvettem,mert irták. elnézést,de azt sem tudtam,mire kell.én a hajlatokat babaolajjal kentem.a hintőpor nem száritja ki a bőrét?
2013. okt. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem szárítja.

És az olajtól nem tömődnek el a pórusok?

2013. okt. 4. 12:51
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
az olajjal fürdés előtt kell kenni a babát. a hintőport mi sem nagyon használtuk. nyáron néhányszor a nyakát bekentem vele,mert nagyon izzadt szegény. jah és a hintőpor szárít,sztem ne használd!
2013. okt. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Én már a 6 évesemre sem használtam sosem hintőport. Elvileg a hajlatokra van, de ugyanarra való az olaj is, azt sem használtuk sokszor, csak pár alkalommal még újszülött korában.
2013. okt. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Hintőport azért nem ajánlják mert ha izzad a baba akkor a hajlataiba összecsomósodik és kidörzsöli neki, attól lesz piros, de ez inkább nyáron jellemző. Én inkább olajat használok, fürdetés előtt és ha valahol kipirosodott a babám hajlata akkor napközbe is.
2013. okt. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%

Igen, használok fürdés után a hajlatokra, mert pl. a hónalját vagy a nyakánál nem tudom totál szárazra törölni.


Illetve ha nagyon bekakilt és sok törlőkendőt használok el a popsijára, akkor utána behintőporozom a kis fenekét hogy száraz legyen a bőre és ne a nedves popsijára rakjam a pelust.


Én már anno 12 évvel ezelőtt is használtam a nagyobb gyerekemnél, az ég világon semmi baja nem lett tőle.

Most is használok teljes nyugodtsággal.

2013. okt. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
43%
én csak nyáron használtam, a melegkiütéseire.
2013. okt. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok a lepontozóknak... hajrá csak így tovább!

Ennél nagyobb örömöd ne legyen soha!

2013. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki pontozgat le, én mindenkinek zöld kezecskét adtam, hiszen mindenki a kérdésre válaszolt!
2013. okt. 6. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!