Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg kitagulhat a baba gyomra?

Tenyleg kitagulhat a baba gyomra?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hos, tizoraira bebietelt kap, megeszik 1 egesz uveggel, de van mikor nem lakik jol tole, es 1-1,5 ora mulva meg eszik ra 120-160ml tapszert. Amugy napkozben 120-180kozott eszik, vacsorara meg altalaban 210-et. Anyukam azt mondta ne adjak neki ennyit enni mert kitagul a gyomra? Szerintetek is sokat eszik? Ettol tenyleg lehet baja?

2013. okt. 7. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én babám 2 hetes 4 és fél kg és 90 ml tápszert iszik.

Nem hiszem hogy sok lenne egy 5 hós babának a 210ml.

2013. okt. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg teljesen hullámzó az étvágyuk a babáknak, az én lányom is vacsira evett a legtöbbet, és neki sem lett volna elég egy üveges kaja, ezért is csináltam én neki a kaját mindig. Egyébként hány cm és hány kg? Mert ebben is elég nagy eltérések vannak babák között és nyilván egy nagy baba többet szik, mit egy kisebb kortársa. Bár egyik barátnőm kislánya szinte egész nap evett, mindig éhes volt, mégis kis vékonyka kislány...


Egyébként nyilván ki tud tágulni a gyomor, de én amíg éhes, adnék neki kaját, mégis mit kellene tenni, sírni hagyni?! Szerintem ezt nem lehet így nézni, vannak növekedési ugrások is, akkor is többet eszik, stb...

2013. okt. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most 8kg es 67cm. A szuletesi sulya 3540gramm volt, es 50cm. Nem ertem miert mond anyukam ilyeneket.
2013. okt. 7. 17:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert az ő idejében még más volt a módi. Akkoriban még teáztattak, meg mézes cumi meg szigorúan 3 óránként etetni meg ilyenek. Ezzel szemben ma úgy mondják az orvosok, hogy annyit egyen a baba és akkor, amikor ő igényli. Szerintem ne "éheztess" egy ekkora babát, ha olyan nagyon nagy lenne, esetleg vissza lehetne fogni az étkeztetését, de azt is csak orvosi tanácsra.


Az én kislányom most volt 5 hós és 9 kilós. Ismerősé 10.

2013. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2013. okt. 8. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!