Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan aki nem szeretne...

Van itt olyan aki nem szeretne második babát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést, hogy mások is így vannak e ezzel. Nem anyagi okokból nem szeretnék második gyereket, hanem nem is tudom egyszerűen a kislányom lefoglalja az egész időmet. Ne értsetek félre imádom, meghalnék érte! Nagyon szeretem a gyerekeket, de egyszerűen nem birom magam rávenni, hogy szűljek még egy gyereket. A szülésem sem volt szörnyű, bár a terhességem nem volt probléma mentes.

Na most a férjem nagyon szeretne még egy kisbabát (igaz nem azonnal, talán jövőre) Néha én is eljátszom a gondolattal, hogy mi lenne ha lenne még egy gyerekünk, főleg mikor itt látom hogy a kismamák felteszik a pozitív tesztjükről készült képet és annyira boldogok, és velük együtt örülök én is de komolyan :) És visszagondolok arra, hogy mennyire boldog voltam mikor pozit teszteltem. Szeretném újra élni megint, de aztán hirtelen megváltozik a gondolatom, hogy áá nem még egy gyerek nem.

Volt valaki ilyen helyzetben?

És az a legidegesítőbb, hogy mindenki azt kérdezgeti, na mikor jön a kistesó? Ettől a falnak tudnék menni!


2013. okt. 10. 13:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én 2 gyereket szeretnék.Most 1 van,viszont több érv szól a második ellen,mint mellette.Elég egy,mert kikészít néha ő is és 1 éves még csak.Anyagiak sem mellékesek.Nem teszem egy szobába őket.Bár nem volt vészes a szülés,akkor sem szülnék még egyszer.Terhes nagyon lennék,de a gyerek nem kéne :D Én hármunk érdekét nézem.Idegileg is megterhelő lenne még egy baba,anyagilag is.
2013. okt. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hasonló dolgokon szoktam én is gondolkodni:-) Szép terhességem és szülésem volt,tervezett és várt baba,de az első pár hét nagyon lemerített,akkor azt mondtam,hogy tuti egyke lesz,holott előtte 2-t akartam.Most 7hónapos,imádjuk,ő a mindenem,de nem tudom,hogy elölről akarom-e kezdeni.még mindig többször ébred éjjel,soha nem aludtam 4óránál többet egyszerre.Aztán néha elkap a vágmx,hogy jó lenne megint érezni belül a mocorgást,izgulni,hogy mi lesz a neme,megpillantani mikor kibújik.Abban biztos vagyok,hogy ha lesz is,legalább 4év korkülönbség kell nekdm..illetve én nem tesót szeretnék,hanem majd esetleg még egy gyereket,akire szeretnék ugyanúgy vágyni teljes szívemből mint a kislányomra.amíg ez nincs meg,addig nem állok rá készen,és én nem szeretmém ezt letudni,kipipálni mint valami elvégzendő feladatot.
2013. okt. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
15 hónapos a fiam, de én sem szeretnék tesót, a férjem igen, de megért, ha így lesz. Remélem. Engem az első 3 hónap teljesen kikészített, a kapcsolatunk is romokban volt, talán most kezd rendeződni. Jövő nyáron visszamegyek dolgozni, el nem tudnám képzelni, hogy még egy gyerekem legyen. Talán, ha majd ovis lesz a fiam, de akkor már nem biztos, hogy újra belevágnék. Veszélyeztetett terhes voltam, a munkám miatt, a szülésem császáros volt, pozitív élmény, hamar felépültem, még szopizik a fiam és imádom, de nem vágyom még egy babára. Én is egyke vagyok, és nekem is jó volt ez így.
2013. okt. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!