Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a jó tanács, amit...

Mi az a jó tanács, amit mindenképpen elmondanál egy leendő anyukának?

Figyelt kérdés
2013. okt. 11. 14:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
nem kell semmire rágörcsölni (szoptatás, alvás, mozgások, stb), úgyis minden jól fog menni a maga idejében.
2013. okt. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
Aludj amíg teheted :)
2013. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Hogy ne görcsöljön rá a dolgokra:)

És amúgy ezt a legnehezebb megfogadni :D

Nem baj,ha a baba kevesebbet-többet eszik,ha nem akkor alszik mikor szokott vagy előbb kel fel,ha sírósabb ha nyűgösebb,stb.

Persze kell a napirend,de én első fiamnál mindenen izgultam,most 2.-al már sokkal lazább vagyok és ez így nekik is jó:)

2013. okt. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
ahogy az első válaszoló írta! :))))
2013. okt. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Amikor a kérdést elolvastam, rögtön ez ugrott be válasznak:

Ne görcsölj rá semmire!

És úgy látom, több anyuka is erre gondolt, és ez a lényeg.

Mindent lazán felfogni, még a jótanácsokat is, amit mindenki ad, a szülő, nagyszülő, anyós, szomszéd, védőnő, barátnő, mindenkit mosolyogva meg kell hallgatni, azután meg bízni az ösztöneidben, és arra hallgatni, neked és a gyerekednek mi a legjobb, mert minden gyerek más és más, nem szentírás semmi sem.

2013. okt. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass senkire, aki tanácsokkal bombáz. Arra hallgass, akit megkérdezel, hogy van-e tanácsa, és ő úgy válaszol, hogy te abban megbízhass. Egyébként meg hallgass az ösztöneidre.
2013. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyenek elvárásaid a babával kapcsolatban. Ne hasonlítgasd más gyerekhez. Hagyd a saját ütemében fejlődni, és akkor nyugodtan babázhatsz.
2013. okt. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
az egyik nap még nagynak tűnő probléma hamarosan a múlté lesz, úgyhogy nem szabad nagyon rágörcsölni (eszik, nem eszik, mennyit alszik, mikor kezd el ülni, állni, stb.). Kéretlen tanácsot nagyon sokat kap az ember, érdemes megtanulni nem felhúzni magad rajtuk
2013. okt. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Hallgasd meg a tanácsokat, aztán szelektálj!

Hallgass a megérzéseidre! (amikor megszületett a fiam, sokan kínlódtam, hogy ez az jó lesz e így. Netem nekem nem volt, csak anyukáméknak, és nem sok időt voltam ott. De olvastam egy jó cikket, hogy amikor már tele vagy infóval, és nem is tudsz dönteni, hallgass a megérzéseidre, nagy bajt nem tudsz csinálni! Nekem ez volt a biblia!-a fiam gyönyörű 17 kilós 20 hónapos makkmarci)

2013. okt. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
40%

Amit nem régen tanácsolt egy orvos-pszichológusnő minden baba anyukájának:

CSAK azt tedd és engedd meg a babádnak, amit később is megakarsz engedni neki, és nem akarod majd leszoktatni róla.

Akkor lesz időd a baba mellett is a házimunkára, magadra, a férjedre és a babára is.

A picik úgy viselkednek, ahogyan szoktatják őket.

2013. okt. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!