Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a jó tanács, amit...

Mi az a jó tanács, amit mindenképpen elmondanál egy leendő anyukának?

Figyelt kérdés
2013. okt. 11. 14:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy nem tűnik olyan fontosnak, de ne hanyagold el a férjed! Sok nő képes figyelmen kívül hagyni, hogy azon felül, hogy menyi melója van a picivel a férje milyen sokat segít neki, és mi is lenne ha nem lenne.
2013. okt. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ne hasonlítgasd a kisbabádat más babákhoz sem alvási/étkezési szokásokat illetően, sem a fejlődését tekintve, mert ez csak egy felesleges stresszforrás (tapasztalat)
2013. okt. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Jah és itt nem elsősorban a szexuális dolgokra gondolok...
2013. okt. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Mindig legyél nagyon türelmes és maradj nyugodt. Ha a baba alszik akkor aludj te is. Engedd a párodnak és a családtagjaidnak hogy segitsenek az első időkben hHallgass az ösztöneidre.
2013. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Azt hogy az anyai ösztön nem azért van hogy elnyomjuk, és helyette egy nagyon giga szuper híres pszichólogus 60-70 oldalas könyvét lapozgassuk.Egy anya érzi mi a gyereknek a legjobb..
2013. okt. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Hogy ne higgye azt, hogy ha egy baba 1-2 hónaposan felvesz egy szokást, az tuti úgy fog maradni 18 éves koráig. Sok idegeskedéstől kímélhettem volna én is meg magam, ha nem hiszem, hogy pl. cicin elalvás, a kézzel evés, meg a 2,5 évesen pelushordás a vég kezdete. :)

Ezen kívül az is fontos, hogy lehetőleg ne a kisbabával foglalkozzon az ébrenléte minden percében (pláne, ha a gyerek tök jól elvan épp magában), mert azzal is csak a maga dolgát nehezíti meg a későbbiekben. Ezt is elszúrtam az elsőnél.

És akármilyen nehéz is, ne hasonlítgassa a gyerekét másokhoz. Az égvilágon semmit nem jelent, hogy a szomszéd Pistike állítólag 1 évesen már mondókázott és szobatiszta volt.

2013. okt. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a gyerekednek Tupac -ot nyomass!
2013. okt. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Jó kérdés!

Egyszer olvastam talán a face bookon egy idézetet, hogy amióta anya lettem, a szívem mindig a testemen kívül dobog.

Valami ilyesmi érzés, állandó készenlét és aggódás de egybem boldogító örömteli pillanatokkal teli büszkeség, hatalmas nagy változás.

Fontos, hogy az anyuka elsősorban legyen jóban önmagával, és bízzon az ösztöneiben.Nem így kell nekiindulni:

Jaj, hogyan fogom megfürdetni?!

Hanem:

Jaj,de jó, én fogom fürdetni! stb.

A kulcsszavakat már megfogalmazták itt többen is.

Nyugalom, nem görcsölni, pihenni, bízni az ösztöneidben, jótanácsokat szelektálva türelemmel meghallgatni, mindemellett nőnek is maradni.

Én arra voltam hajlamos, mikor anya lettem, hogy magammal nem foglalkoztam. Nemcsak abban az értelemben, hogy nem öltöztem csinosan vagy ilyesmi, nem gondolkodtam, csak a gyereket láttam szem előtt. PL. sétálni indultunk, hűvösebb volt, jól felöltöztettem a babát, én meg mentem úgy ahogy voltam, azt sem néztem, mi van rajtam, hát jól megfáztam. Kinek jó egy beteg anyuka? A saját káromon tanultam meg, hogy magammal is törődnöm kell, sőt, nincs rangsor, hogy első a baba, hanem párhuzam van, hisz a babának, a gyerekeknek, az apukának fontos, hogy az anyuka boldog, kiegyensúlyozott, egészséges, csinos, szexi legyen!

2013. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Elsőre az ugrott be, hogy az idősebbek mindig túloznak és már az idővel sok mindent szépítenek. :) Nem kell mindent elhinni.

A másik, hogy legyél nagyon határozott és amit eldöntesz az mellett tartsál ki. Ne hagyd, hogy rábeszéljenek olyan dolgokra, amiket Te nem szeretnél. Pl. hogy nyugodtan ehet egy két hónapos gyerek kiflit, hisz a mi időnkben is ez volt.

És tényleg ne idegesítsd magad, ha a Te gyereket más ütemben fejlődik mint a szomszéd gyerek. Ez nem verseny.

Ne foglalkozz azzal, hogy épp még nem mosogattál el és nincs időd kipucolni a fürdőt. A gyerek legyen az első a lakás ráér utána is. A kupi nem fog elmenni hidd el megvár. :)

2013. okt. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Aludj sokat és a babával is aludj ha ő alszik.

Ne a háztartás legyen a legfontosabb. Hallgass az ösztöneidre!

2013. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!